Miesto zločinu Ostrava

• Česko Místo zločinu Ostrava
Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Kamera:

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková (viac)

Ema a Ján, sú dvojica zdanlivo veľmi odlišných vyšetrovateľov kriminálnej polície v Ostrave. Ema je priamočiara, racionálna a súťaživá, pričom Ján je skôr výbušný, náladový a vzťahovačný. Ema sa rozhodne zúčastniť výberového konania na šéfku Oddelenia vrážd a na prekvapenie všetkých, výberové konanie vyhrá, nakoľko jej jediný protikandidát Ján, je v tom čase vyšetrovaný za postrelenie páchateľa. Náročná práca matky a práca na oddelení pripraví Eme veľmi ťažký začiatok. Najmä jej kolega Ján bude jedným z tých, ktorí ju od začiatku berú s rezervou. Jánovi neprekáža, že ho niekto prevýšil, ale najmä to, že je niekto na pozícii, na ktorú podľa jeho názoru nemá. Pri vyšetrovaní náročných prípadov sa z nich postupne stane dvojica, ktorá sa bude nielen skvele profesionálne dopĺňať, ale budú v sebe dokonca nachádzať možno aj niečo viac, ako len profesionálnu náklonnosť... Príbehy seriálu sú inšpirované skutočnými prípadmi, ktoré vyšetrovala ostravská polícia počas uplynulých rokov. (RTVS)

rigby

Ostravská varianta je o stupeň lepší než ta předchozí plzeňská. Sešlo se tu i sympatičtější osazenstvo v čele s Pavlou Beretovou a občas jim to i dobře vzájemně fungovalo. Některé příběhy byly i zajímavé svým vyzněním, kdy na konci bylo divákovi až líto pachatele, který vlastně byl ke svému činu donucen bezvýchodnou situací. Většina ale byla spíše průměrnějších a našlo se i pár vyloženě zbytečných slabých dílů. A to je škoda. Stačilo by jen trochu víc zapracovat a mohl vzniknout sympatický kvalitní krimi seriál. Takhle je to jen velmi průměrné. ()

PamelaJJK

Standardní krimiseriál. Hodně se přiblížil Případům prvního oddělení, ale nedosáhl na ně. Určitě parádní obsazení. Hlavně ústřední trio Beretová, Majer a Kozub (ten mě hodně zaujal). A taky Pavel Kříž, o jehož kvalitách netřeba vést spory. Podobné šovinistické slizouny hraje dokonale. Tentokrát mě dostal úplný konec, kdy si ČT nechala v podstatě otevřená dvířka k dalším seriálům. Prvním by byla druhá série Místa zločinu Ostrava (s Křížem, Majerem a Kozubem), a druhým by, po Místo zločinu Plzeň a Místo zločinu Ostrava, mohl být Místo zločinu České Budějovice (s Beretovou)... ()

Vercinix

Je vtipné, jak si pražská kavárna představuje život v Ostravě :D Feministickou propagandou dosazená Beretová sice hraje poměrně dobře, ale těžko to nějak vytrhne. A ti hoši z cukru, kteří se kolem ní točí, možná pro Pražáky vypadají na obrazovce dobře, ale např. na Bedřišce (díl Pro nic za nic) by je sežrali i s botama :D ()

castor

Úplně obyčejný seriálový příspěvek, místy navíc s dost velkými chybami. Mužný duch oddělení zrovna doplňuje jemnější ženský element. Ema Grodská (Pavla Beretová) se navíc rozhodne učinit i podstatný krok ve své kriminalistické kariéře, což se pánům okolo nebude zamlouvat: vyhrává konkurz na místo vedoucí oddělení. Nelíbí se to úsečnému šéfovi kriminálky Pavlu Křížovi, problém s tím má i Stanislav Majer, který si na flek brousil zuby. Matka dítěte přeci do vedoucí funkce nepatří. Nicméně emancipační nota párkrát sehraje důležitou roli při vyšetřování. Další z týmu Karel Dobrý ukazuje svou vlídnou rozvahu, Štěpán Kozub zase tu a tam vytáhne vtipnou/jízlivou poznámku. Podle tvůrců parta vyšetřuje případy inspirované těmi, které policie vyšetřovala na Ostravsku během několika uplynulých let. Herci slušní, samotnou Ostravu bych využíval víc. Vyšetřování je místy docela partyzánština, poměrně dost náhod a berliček, obecně to sráží fajn dojem z vyšetřovacího týmu. ()

Wacoslav1

Mám pořád potřebu se přesvědčovat, že Případy prvního oddělení jsou jen jedny a nic se jim ani nepřiblíží a tahle Kriminálka to potvrzuje. Narozdíl od mdlé jihočeské party tady není špatná sestava. Štěpán Šafránek to dotáhl na krajskýho ředitele kriminálky a on i Majer jsou úplně v pohodě stejně tak Beretová a ano souhlas nejlepší je Kozub který v druhý půlce dostane konečně prostor. Tentokrát to však kazí fakt, že většina případů je úplně nezajímavých a pachatele zpravidla uhodnete hned když se poprvé objeví na scéně. Každopádně narozdíl od Budějovic je tady poslední epizoda úplně super a nakonec i celkově vybojovala ten průměr.55% ()

• Příběh je volně inspirovaný případem, který se stal v Ostravě-Přívoze roce 2006. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)
  • Scény v divadle byly natáčeny ve Slezském divadle v Opavě. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (me116)
  • Natáčelo se v Dolních Vítkovicích přímo v době konání festivalu Colours of Ostrava. Díky natáčení přímo na festivalu se tak o kulisu dílu postarala například známá kapela The Cure. Natáčení probíhalo také v bývalé čističce odpadních vod v Bubenči, tedy v místě, kde režisér Jan Hřebejk natáčel i první scény svého debutu Šakalí léta (1993). [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)