Studentka medicíny Karla (Sara West) se snaží vyléčit svého bratra, který trpí vzácnou spánkovou poruchou (FFI). Jakmile ale spolu se dvěma přáteli zahájí novou experimentální léčbu, Carla zjišťuje, že spánková porucha není to jediné, co je s jejím bratrem v nepořádku. (CharlieSs)

ricci.s

Tento austrálsky kúsok som už mal nejakú dobu v hľadáčiku, a mal som sa na čo tešiť, pretože je to pre mňa jedno z najväčších tohtoročných prekvapení. Mali sme tu už viac hororov o démonoch, ktorí navštevujú nevinné obete počas spánkových paralýz, tento sa vlastne líši iba tým, že démoni svoje obete posadnú, pokiaľ trpia dlhodobou nespavosťou. Takže tento malý lekársky experiment v tajnom nemocničnom podzemí s cieľom zachrániť brata hlavnej hrdinky a ďalších dvoch úbožiakov sa zmení na démonický horor o posadnutosti. Hoci tieto exorcistické snímky už málokedy zaujmú, tuto klape atmosféra na výbornú, k postávam vlastne nemám ani žiadne výhrady a film je predovšetkým prekvapivo desivý, takže najmä pri nočnej projekcii môže znamenať pre mnohých divákov celkom silný zážitok. Musím sa trochu zľutovať nad trochu naivným a unáhleným zakončením (áno, po dlhej dobe som si želal, aby nejaký film trval dlhšie), no hodnotím podľa toho, ako na mňa film zapôsobil. ()

korbitch22

Má to super creepy momenty, občas to vykouzlí atmosféru a Iddimu umí trochu postrašit i díky výbornýmu dabingu démona. Jinak je to ale příšerně nasnímaná a režijně úplně tragicky vedená hororová rutinna s příšernými logickými dírami a s naprosto tupým konáním všech postav. Oni sledují tři pacienty a ani evidentně vyděšená pacientka k smrti s nimi nehne a celou dobu se vůbec nepídí, kde že to je ten jejich pan doktor profesor a to ani po sebevraždě tý buchty. Nevím jestli je to jen lenost režisérů, jejich hloupost nebo neum umět odvyprávět příběh tak, aby diváka neiritovali ty příšerný logický kiksy.  Dokonce chybí  jakákoliv démonická či aspoň znepokojivá hudba nebo melodie což je u hororu o démonech strašná chyba, nepomůžou tomu ani doslova 3 Australské kopie slavných herců.....ve filmu se totiž objeví dvojník Roberta Taylora (paradoxně Australan) dvojnice Jessici Alby a Sophie Turner....fakt jsem si chvilku myslel že je to ona (prostě ošklivá, nudná zrzka). Když potom režisér vyšperkuje 3 lekačky stejným zvukovým efektem, který jsme použili v našem hororu (amatérském jako prase) před skoro deseti lety tak už jsem se usmíval a při finálním předčítání pro školáčky, pardon démonky jsem se smál už nahlas. Má to svoje místa, ale celek je naprosto nepovedený debut, ten režisér na to prostě nemá. 40%. ()

xxmartinxx

Fakt špatný. Technicky nezvládnutý od svícení po účesy, herecky i co do budování postav a konfliktů toporný, bez náznaku atmosféry. Místy to bylo zjevným rozdílem mezi tím, co si to o sobě myslelo, a co to bylo, až úsměvný. Když ten bondovský padouch na konci hezky vysvětlil svůj stejně nudný jako dlouhý plán, tak mě až překvapilo, že tak chabý scénář měl vůbec někdo potřebu Philipsovi dovolit realizovat.. Závěrečný souboj ve vášnivějším předčítání byl ale tak pitomý, že mě ke konci trochu vytrhl z letargie. ()

kingik

(Experimentální) ústav pro léčbu notorických nespavců se ústy "lékaře" Daniela J.Phillipse nemusí omlouvat. Stvořil totiž v utajeném nemocničním suterénu příslušně hororovou léčbu, která divákům nenutí podložit si oční víčka sirkami, neb u tohoto filmu paradoxně spánek nehrozí. Pravda, z titulní herečky Sary West, jenž se snaží pomoci svému trpícímu bratrovi, zrovna sexappeal netryská, ale události, co se dějí kolem ní, zabaví. Debutující režisér má svůj plán celkem inteligentně rozvržený, neodpustil si vytáhnout démonické bujení, ovšem zdatně servíruje nepříjemně houstnoucí atmosféru v uzavřeném prostředí, kdy se přidává prapodivná minulost dvou bílých vědeckých plášťů a jednoho kolárku, která je zaznamenána na nalezených páskách. Zdánlivě se různé scenáristické prvky tolik objevnými nejeví, jedná se o posednutí démonem, jeho následný zjištěný původ, exorcismus, experimentální léčba, co se vymkla kontrole a její průběh zaznamenaný na páskách či spánková paralýza atd., nicméně jde o australskou produkci, kterou mnozí diváci mohou považovat za vzácnou, tudíž zde je nutno vzít v potaz, že protinožci usilovali o určitou originalitu. Film z tempa nevypadává, finanční stránka je tak akorát, solidně pokrývá své možnosti, prostředí suterénu je příjemně nehostinné a různé dějové prvky velmi osvěžující. Poruchy spánku nastudoval určitě zajímavý tvůrce. 8/10 ()

TheEvilTwin

Zajímavý námět, kdy doktor se svýma komplicema tajně léčí lidi s nespavostí, kteří nespí klidně i 3 týdny a na následky vyčerpání umírají. Do toho se rozjede posedlost démonem, snaha o vymítání a dojde i na menší zajímavý zvrat. Prostředí temného suterénu hraje hororu pěkně do karet, stejně tak málo postav a občas i strach ze tmy, ale i tak bych si dovedl představit film více "hororovější" ať už z hlediska démonů či atmosféry. Neurážející jednohubka, která není podle mého ani podle objektivního hodnocení zde na csfd nic extra, ale vyloženě nuda to nebyla. ()

• Název filmu se objeví až těsně před závěrečnými titulky. (noelcoward73)
  • Natáčení probíhalo v Jižní Austrálii. (noelcoward73)