Temné lesy

Sestra varšavského státního zástupce před 25 lety záhadně zmizela. Díky právě objevenému tělu má novou naději zjistit, co se tenkrát stalo. (Netflix)

Malarkey

Normálně Poláci nechybují, ale zde mě to vůbec nebavilo. Námět, který ve své jednoduchosti je vyprávěn nesmírně složitě. Nijaká atmosféra, nezajímavé postavy, celkově jak kdyby to snad ani netočili Poláci. To, v čem jsou standardně tak skvělí, tady dost ztroskotalo. Nezajímavá teen detektivka s devadesátkovým feelingem, která vypráví příběh ve dvou časových rovinách, kde jedna je ta teen oldschool, která doslova nudí a druhá v současnosti, která je pro změnu zmatená a absolutně nezajímavá. ()

Anderton

Cobena sa tentokrát chytili Poliaci a chceli byť iní, než ich britskí alebo španielski kolegovia. No a iní síce sú, ale o niečo menej presvedčiví. Temné lesy sú mierne rozťahané, občas v nich hapruje logika, čo by nevadilo, ak by bol dej natoľko napínavý, že by to každému bolo jedno. Ak si hutnosť deja porovnám napríklad so šesťdielnym francúzskym Hvozdom, nedá sa skonštatovať nič iné, len že Temné lesy by boli skvelým celovečerákom, prípadne trojdielnou minisériou. Ale v rámci doplňovania si Cobenovských adaptácií odporúčam a čas strávený s týmito postavami neľutujem. 70% ()

Dudek

W głębi lasu rozhodně není seriál, který by dokázal zaujmout v první minutě, ale rozhodně se o to snaží. Používá k tomu dva zcela odlišné avšak provázané příběhy. Zpočátku se soustředí zejména na děj odehrávající se v první polovině 90. let. Důvod je jasný, teenegři a retro kolorit je pro diváka mnohem atraktivnější, než složitější dějová linie ze současnosti. Postupně se však důraz přesouvá na pátrání varšavského prokurátora po pravdě a vlastní sestře. Rozhodně se nedá říct, že by bylo všechno z počátku přehledné, ale jednotlivé střípky do sebe postupně zapadají a divák se tak nestává jen svědkem vyřešení všech zločinů, ale zároveň více proniká do vztahů mezi postavami. ()

BarryLyndon

Nejhorší kousek, na který jsem se těšil asi nejvíc! Protože Poláci detektivky a mystéria umí...Tohle bylo jako turistické značení které malovala parta zfetovaných autistů, protože to vedlo odnikud nikam. Strašný slowburn s opravdu jednoduchou zápletkou, která má oproti ostatním coblenovkám minimum děje i zápletek. V podstatě se to vrací k minulosti jako jako české Kukačky, akorát nudně. Fakt už mi bylo ke konci jedno kdo to udělal, chtěl jsem se jít do toho lesa zakopat taky a ukončit to utrpení! 4/10 Koukám že Poláci na další rok adaptují coblenovku Zachowaj spokoj, tak snad to bude lepší.... ()

MI-380

Z cobenovek na Netflixu zatím nejslabší. Čtu knihy, mám porovnání. Tady jde o neúnosně natahované scény na úkor děje, takže ani šest padesátiminutových epizod nedokázalo převést alespoň většinu románového děje do filmové řeči. I těch scénáristických změn bylo přespříliš, doporučuji přečíst knihu. Mnohem lépe dopadly seriály Cizinec, Nevina nebo Nadobro ztracený, u nich jde o rovnocenný zážitek s knihou. Jsem zvědav na další, Netflix s Cobenem podepsali smlouvu na 14 románů… 60 % (aktuálně 1 008 hodnotících s průměrem 71 %). ()

• Keď sa v deji presunieme do roku 1994, keď mladý Pawel čaká Lauru pred jej panelákom, zreteľne vidieť, že na bytovke sú plastové okná, čo v roku 1994 nemohlo byť. (Stillborn83)