Miliónový hurikán

• Česko Miliónový hurikán (viac)

Na celú oblasť Portorika sa práve rúti obrovský hurikán. Policajt Cardillo (Emile Hirsch) by ho najradšej prečkal vo svojom služobnom aute, ale jeho nová parťáčka Jess (Stephanie Cayo) chce byť aktívna a donúti ho, aby spoločne pomohli evakuovať ľudí z neďalekého činžiaku. Jedným z nich je aj bývalý a poriadne nevrlý policajt Ray (Mel Gibson), ktorý odmieta odísť. Než sa stihnú pohádať, obsadí dom partička lupičov na čele s Johnom (David Zayas). Zálusk majú na cenné obrazy, ktoré sa nachádzajú v jednom z bytov. Chcú ich získať za každú cenu a pár policajných uniforiem im v tom rozhodne nebude prekážať. (TV Markíza)

Wacoslav1

Snad Mel z tohoto neudělá standart u této hvězdné produkce jako jeho kolega Bruce Vyliž a jen si odskočil za snadným výdělkem. Nezbývá než doufat. Na druhou stranu nebylo by fér úplně film spláchnout do žumpy. Nezdechnul jsem od nudy, akce taková typická pro současný DTV, ale viděl jsem i horší. No a Mel i když si tu odkroutí jen ten svůj povinný part, tak má aspoň pár dobrých hlodů a i za tu krátkou chvilku prostoru kterou tu má s přehledem zastíní zbytek ostatních aktérů, narozdíl třeba od typicky znuděnýho Vyliže nebo všechnomámvpíči Sádelníka. Já vím asi mi stačí málo, ale co už. Příště už si snad Mel podobnou spolupráci odpustí.30% ()

Trixinka

Začínám mít takový dojem, že vypukla nějaká další epidemie mezi mými oblíbenými herci a všichni začínají brát role v podřadných filmech. Willis, Cage, Neeson a teď i Gibson.  Tento "film" byl špatný celý - od zápletky, přes prostředí, obsazením konče. Uvedu jen pár momentů, které mi utkvěly v hlavě po dobu sledování. Nějak jsem nepochopila co to bylo za dům, nějaký mrakodrap či co s tolika byty? To zvíře ve skříni, to bylo jako co, kočka, panter, opice? Divné, že neskočilo také na tu policistku, která měla též na sobě uniformu; o tom, jak mohlo žít v nějaké skříni ani nemluvím - to jako nechodilo ven, na záchod či jak? Gibson si střihnul spíše takové cameo, než opravdovou roli, pár protivných připomínek, pak nějaká ta procházka po chodbě, střelba a velkolepý pád ze schodů. No, upřímně se začínám děsit co vyprodukují filmaři dál, hlouběji klesnout snad ani nejde. Kvůli Melovi tomu nedám odpad, ale už nikdy více. ()

SeanLSD

Dosť zaujímavý barák, v ktorom sa to tu všetci tí aktéri ocitli počas neviditeľného hurikánu. Muničný sklad, nacistická galéria a drsné zoo v jednom - a lupiči tam podľa zásad filmových náhod prídu v tej istej chvíli ako sa priženie tá prírodná sila z názvu, na ktorú už ale nezostali peniaze... - a to všetko preto, aby mohol Mel zahynúť v akcií namiesto transplantácie fekálií ? Nie nie, on tam bol skôr ten ťahúň na plagáty a upútavky, ktorému dali peniaze určené na ten hurikán. A možno aj na všetko ostatné. Čo bol dobrý ťah, lebo má stále osobnosť o tri triedy vyššie než ostatní zúčastnení. Vrátane štábu, bohužiaľ. Preto škoda, že si ho veľmi neužijeme... ale možno by bola škoda aj toho hurikánu. Mohol (a mal) to byť ďaleko zaujímavejší film, ja som sa na neho aj tešil, keby nebolo všetko priemerné... ale herci si to užívajú a postavy nie sú zle napísané, a Gibsona ja stále rád vidím, aj keď len sedí na kresle s infúziou. Nezomrel som od nudy, skôr som ku koncu stále viac sledoval nezvládnutie námetu a predstavoval si, čo by s tým urobili väčšie prachy alebo nadanejší scenárista a režisér. ()

VanTom

Namísto evakuace před blížícím se hurikánem čelí poslední "odmítači" v bytovém komplexu brutálním lupičům. Už samotná premisa trošku konstruuje, ale na to, jak se scénárista rozjel a každé klišé proložil dalším úletem, aby na titulní bouřící živly mezitím zapomněl, na to asi připraveni nebudete. A když se ke konci dostal do slepé uličky (popřípadě došly peníze), prostě vše uzavřel střihem. Celkově to sice není až taková katastrofa, jen postupně nuda. ()

Arsenal83

Gibson + Hirsch + Bosworth to neznelo márne, lenže už v úvode vás prekvapí, že film je točený asi cez modrú fóliu. Tvrdohlavý Mel hrá v neustálom daždi reumatického starčeka, ktorý sa pred hispánskymi gangami ubráni ľavou zadnou aj vďaka pomoci mladších kádrov, k tomu všetkému sa krásne vyníma hudba alá Indiana Jones. Celkovo kvalitatívne na úrovni dnešných filmov s Cageom či Seagalom. Čo už, Mel Gibson si dnes už roly veľmi nevyberie, keďže sa dostal do nemilosti vládcov kabaly. ()