Rhaenyra truchlí nad tragickou ztrátou a snaží se udržet říši pohromadě. Daemon se připravuje na válku. (HBO Max)

TV spot

kenkaku

Seriál servíroval po devět epizod zoufale nudný a zmatený scénář (s výjimkou jedné epizody). Dalo se tedy čekat, že ani ve finále (tedy epizodě kam to celé směřuje) se 80% stopáže nic neděje. Evidentně je scénář natolik nabubřelý, že nemá pocit, že by měl cokoliv uzavírat a rovnou kalkuluje s další řadou (a spoustou peněz). Jedna hvězdička za leteckou exhibici posledních pár minut epizody (která kdyby proběhla na začátku, alespoň by se něco dělo). Zbytek je tradiční odpad. ()

mata77

Posledný diel série naozaj solídne ukončuje úvodné ťaženie Rodu Draka. Páčili sa mi hlavne precízna réžia a kamera. Táto v presných záberoch na konkrétne postavy, alebo veci predviedla, ako obrazovo na vysokej úrovni sa dá podčiarknuť tlejúca dráma a zvýrazniť jednoduchým, ale presvedčivým spôsobom nevyhnutnosť nasledujúceho deja. A to všetko bez príliš ukecaného scenára, len s pomocou dramatického hudobného podmazu. V poslednej epizóde sa toho zas až tak nestalo, na druhú stranu je tento diel po emocionálnej stránke jeden z najlepších celej série. ()

darkrobyk

Chtěl bych napsat perfektní finále, ale jaképak finále, když se jedná jen o zakončení série. Proto jistě nebylo na místě očekávat velkolepost, která by byla jak pěst na oko. A přesto jistou velikost závěr má. Na počátku intriky, jak už je u těchto příběhů žádoucí, pak princeznina osobní tragédie a nakonec draci. A protože mám stále na paměti, že se jedná o pouhý TV seriál, pak drakům tleskám. Nu a s tím posledním činem se z černé královny stala skutečná Černá královna. Jen jsem celou dobu čekal, že Daemon se někde vynoří...tak příště. ()

WathanajX

Podle očekávání se Rhaenyra tak nějak sama korunuje královnou a konečně může začít onen krvavý souboj o trůn. Nebo jsem na závěr série něco takového čekala. No jenže… Podobně jako Daenerys má Rhaenyra zprvu stejný názor a nehodlá prý "vládnout popelu" a tak je prozatím ve svých krocích za získáním železného trůnu zdrženlivá. Což by za mě dávalo smysl. Jenže pořád tady máme k dořešení závěr předchozího dílu, nad kterým pořád kroutím hlavou. Rhaenys totiž podle jejích slov nechtěla být tou, která zahájí válku a přitom jí mohla vlastně během vteřiny celou ukončit. A tak Rhaenyra celý díl pořád čeká a já vlastně nevím na co. Co víc potřebuje jako záminku k boji? Snad to, že si s jejím právem na železný trůn královna a její tatík vytřeli zadek? Že mají podezření ohledně smrti krále Viseryse? Jediný, kdo má zatím koule jednat je Daemon a na to se opravdu těším. Závěr dílu byla paráda. Knihu jsem sice nečetla ale pokud v seriálu smrt prince vypadala jako nehoda a v knize je za vším zlý úmysl, mám takový pocit, že je to celkem velká odbočka a nevím, jak se s tímhle v další sérii hodlají tvůrci vypořádat. Zlý kukuč Rhaenyry v závěru napovídá, že její zdrženlivost je u konce. No hurá. Závěr na mě působil přesně tak, jak bylo zamýšleno. Můj zájem o seriál vzrostl a těším se na druhou sérii. Jako celek ovšem díl nabízí vatu v podobě opět a zase porodu (kolikátý už proboha?), spousty politikaření, výhrůžek a hledání spojenců. To vše jsem očekávala a uznávám tady se mi to velmi zamlouvalo (tedy to politikaření) ale kromě závěru nutno poznamenat, že se děj opět nikam nepohnul a obávám se, že takto bude seriál pokračovat i v další sérii. Z těchto důvodů ani tento díl nemohu ohodnotit plným počtem. ()

Necrotongue

Finále jsem asi podle nadšení ostatních uživatelů tak úplně nepochopil; mně se totiž nezdálo, že by došlo, vzhledem k předchozímu dílu, k výraznému posunu v kvalitě. Jasně byly tu plány i protiplány, ty tu ale byly i minule, a když nebudu brát v potaz změnu ve vzdušné převaze, zase se toho tolik nestalo. Takže ano, šel jsem znovu do svého prvosezónního maxima, ale pokud by ode mě tvůrci chtěli nějakou pěticípou navíc, museli by přece jen přidat. Ale jsem realista, takže si plně uvědomuji, že je jim má hvězdička v databázi, o níž v životě neslyšeli, naprosto ukradená a že jim bohatě stačí, když šustí zelené. Jo, a těch komplikovaných porodů a porotratů už by taky mohli nechat. / Poučení: Když vložíš svá aktiva do hazardní hry, musíš počítat i s jejich ztrátou. ()