Mŕtvi muži nenosia škótsku sukňu

• Česko Mrtví muži nenosí skotskou sukni (viac)

Úchvatná pocta klasickým filmovým gangsterkám. Jako úchvatnou skládanku notoricky známých filmů první poloviny minulého století, natočil režisér Carl Reiner komediální krimi, ve které se v sestřizích představují nejslavnější hvězdy tehdejšího Hollywoodu. Chystal se zavřít na pár dní kancelář, když vtom... je soukromé očko Rigby Reardon (Steve Martin) najat krásnou Juliet (Rachel Ward), aby našel vraha jejího otce. Arogantně geniální v hodnocení stop i bezmocně naivní při setkání s krásnými ženami se pouští do vyšetřování. Přestože občas sejde z cesty, nakonec se s pomocí svého kamaráda Phila Marlowa blíží k rozřešení případu. Před nebezpečnou láskou ale Rigbyho neuchrání ani rady jmenovaného přítele... (Řitka video)

Superpero

Poskládané to je skvěle, ale stejně by to možná chtělo celistvější příběh. Je fakt, že ty noirové filmy byly taky hyperpřekombinované, ale takové interview s blondýnkami tam podle mě bylo jen aby tam bylo. Kdyby tam bylo víc absurdity, jako v geniálním finále, nebo ve scénách se sáním kulky, byla by to bomba. Člověk holt musí být opravdový znalec (což nejsem) a fanda noirovek, aby tenhle film plně docenil. ()

mortak

Bohužel mimo ústředního nápadu, se kterým si autoři opravdu pečlivě pohráli, tu není nic navíc. Vtipy jsou vcelku otřepané a nijak objevné (rovnání ňader a tak), i když se občas nějaký ten dobrý najde, vcelku je to spíše hádání názvů starých filmů a jmen herců než plnokrevná komedie. A poznámka k českým titulkům: překládat "I do not want him to fill you up" jako "Nechci, aby tě osahával" je u filmu založeného na sexuálních dvojsmyslech docela divné. To není film pro výuku na základních školách. ()

liquido26

Jako pocta mým oblíbeným starým filmům noir je to dokonalé. Styl zpracování je bezchybný, skutečně bych věřil, že všechno bylo natočeno ve 40. letech, no a různé vstupy jednotlivých hvězd černobílých snímků (Ladd, Bogart, Price, Laughton ... a samozřejmě famme fatale - Veronica Lake, Ava Gardner, Joan Crawford ...) jsou většinou geniálně udělané a zapracované do děje. Co se zbytku týče, tak mám trochu strach, že neznat ty staré filmy, tak se moc bavit nebudu, ale to asi tak má být, protože je to komedie určená pro milovníky noirů :-) ()

Hellboy

Pocta a parodie filmu noir. Skvělá zábava, kterou jsem si fakt užíval, ale do plného hodnocení přecejen něco chybí. I tak se jedná o neuvěřitelně vtipnej snímek, nastalo dost momentů, kdy jsem vyprsknul smíchy, nad tim, jak to bylo poskládaný dohromady. Nejsem žádnej znalec, takže jsem poznal jen Bogarta, Cary Granta a Kirka Douglase. To ale nevadí, bavil jsem se skvěle i tak. ()

Šakal

Tomu říkám zdařilá POCTA starým NOIR detektivkám. Zajímavé je, že tento snímek ( troufám si tvrdit ) by téměř fungoval i sám o sobě jako povedená detektivka bez znalostí širších souvislostí...., ikdyž samozřejmě největší kouzlo tkví právě v tomto. Ostatně, kdy se člověku poštěstí shlédnout ( a to pohromadě ) hvězdy jako jsou Humprey Bogart, Joan Crawford, Ingrid Bergman, Kirk Douglas, Cary Grant, James Cagney aj........ Steve Martin ( jako neohrožené soukromé očko ) Rigby Reardon je úžasný. Ta jeho naprosto vážná tvář i v těch momentech k popukání, to je dokonalost sama. Jako třešínka na dortu ( pro nás chlapy ) krásná Rachel Ward. p.s. spoiler - co to děláte? Upravuji vám prsa. Nějak se vám během doby, co jste omdlela, posunuly.... Aha, děkuji :o) p.p.s - no nic, musím končit. Jdu se probrat a udělat si kafe :o) ()

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner