Když mladý právník Jack Campbell (Nicolas Cage) odlétal na stáž do Londýna, sliboval své přítelkyni Kate (Téa Leoniová), že za rok už budou zase spolu. Uplynulo třináct let. Z Jacka se stal úspěšný burzovní makléř, který si za ta léta vybudoval slibnou kariéru, na Kate už dávno zapomněl a stále je svobodný... Jsou Vánoce, Jack jde pozdě večer z kanceláře do svého bytu na Manhattanu, a cestou se staví v malém obchůdku. Zde se stane nechtěným svědkem roztržky mezi prodavačem s nějakým pobudou. Podaří se mu zklidnit vášně a dá se s účastníky hádky do hovoru o všem možném. "Mám všechno, po čem jsem toužil," říká při tom o sobě. Když se konečně dostane do svého luxusního mládeneckého apartmá, lehne si a okamžitě usne. Druhého dne se probudí v domku na předměstí, vedle něj leží v posteli o 13 let starší Kate, vedle v pokoji pláče dítě a šestiletá holčička mu říká "tati". A to je jen začátek z celé řady překvapení, která na Jacka čekají... Z Jacka Campbella - businessmana se stal Jack Campbell - otec rodiny. Nežije v centru, ale na předměstí, neřídí Ferrari, ale "kombíka", neprodává akcie, ale pneumatiky a v šatníku má místo drahých obleků flanelové košile. Jack se nejprve pokouší vrátit do svého "starého" života, ale ani ve firmě ani doma se k němu nikdo nezná. Postupně si začíná zvykat na nový život a zjišťuje, že se mu vlastně velmi zamlouvá. S chutí si užívá otcovských povinností, stýká se s novými přáteli a navíc mu dochází, že Kate i po těch 13 letech stále miluje. Není ale jisté, jestli je tento život už "navždy" - totiž jestli se zase někdy znovu neprobudí sám ve svém manhattanském apartmá. A pokud by se tak stalo, jak by mohl napravit všechny ty chyby, kterých se dopustil...? (oficiálny text distribútora)

LencaN

Přišla jsem si jako by mi někdo otevřel hlavu a lil do ní všechnu rádoby moudrost a dobro světa. A vůbec to nemyslím dobře. Teď dokonce lituju, že jsem tomuto filmu věnovala ty cca 2 hodiny. Předně, Nicolase Cage mám většinou ráda, ale občas, když přehrává a hraje až příliš s psíma smutnýma očima, tak mi brnká na nervy. A tady navíc hraje pěkného troubu, který si moje sympatie nezískal ani na konci. V reálu bych brala tu možnost, podívat se na různé scénáře svého života a vybrat si tu nejlepší. Dostat se do zlomových momentů, na životní rozcestí a mrknout, kam bych se dostala. Ale ono to tak nefunguje. Já to vím. Ale i tak se dal ten závěr vymyslet jinak. Bylo to absolutně neadekvátní. Všude samé životní poučení, samé moralizování a po chvíli toho člověk už má lehce dost. Přeslazené, jako byste si jahodový dort s marcipánem na povrchu ještě polili čokoládou a posypali to hromadou cukru a ozdobili lentilkami. ()

PALINO

Opäť jeden z filmov, ktorý ponúka zaujímavý nápad, no jeho realizácia je skôr priemerná. Ale nechcem moc kydať na Ratnerov film, lebo sa mi celkom páčil a občas ponúkne aj príjemnú atmosféru, akú poznáme napríklad z filmov o malom Kevinovi. A samozrejme je tu NICOLAS CAGE, ktorý predstavuje pre film tú najväčšiu silu a ak niekto drží film nad vodou, je to určite on. ()

Lynn

Já vím, že je to šablonovitý a romantický, ale nemůžu si pomoct, je to prostě moc dobře natočenej snímek. Nicholas Cage tu podává standartní výkon, na jaký jsme u něj zvyklí a působí vcelku příjemně. O to překvapivější (v pozitivním slova smyslu) je výkon Téi Leoni. Do vánoční či předvánoční atmosféry velmi milý film. ()

Chrustyn

Méně známý ale překvapivě povedený snímek o úspěšném muži, kterému v životě na první pohled nic nechybí ale až díky záhadné postavě, (Don Cheadle) která mu ukáže, jak by jeho život vypadal, kdyby neopustil svou dávnou lásku, zjistí, že mu v jeho na první pohled úspěšném životě chybí to nejdůležitější ... láska a rodina. Povedené a ne tak kýčovité, jak by se mohlo zdát. Škoda zbytečně přepálené stopáže, která skrývá několik hluchých a prvoplánových scén. ()

topi80

Komedie, drama, romantický, možná ještě psychologický či fantasy. Na film jsem se těšil, protože už jsem taky táta od rodiny a těšil jsem se, až i burzovní makléř přijde na to, že rodina je nade vše. Nakonec byl pro mě film velkým zklamáním. Zábavy poskrovnu, drama až moc tlačilo na pilu. Opravdu bylo nutné tlačit hlavního hrdinu i do takových situací, jako je zapomenutí na výročí, které si beztak nemůže pamatovat, a podobně? O co víc je pak divák nucen soustředit se na Jackovy nepříjemné situace, o to méně prostoru zbývá na romantiku, veselí a rodinnou atmosféru (vlastně toho tam není ani zrnko). A ten odfláknutý závěr (samozřejmě na letišti) tomu nasadil korunu. ()

• Nicolas Cage (Jack Campbell) vlastnil rovnaké Ferrari, aké bolo použité vo filme. Predal ho asi rok pred začiatkom natáčania. (misterz)
  • Okrem New Yorku a New Jersey sa film natáčal aj v kalifornskom Los Angeles. (MikaelSVK)
  • Autorem citátu „Kdybych žil v antice, bydlel bych v Římě, a dnešní Amerika je říše a New York je Řím,“ který se ve filmu objevil, je John Lennon. (Terva)