Larry Burrows patrí k ľuďom, ktorí si myslia, že svet je slzavým údolím a on je tým najnešťastnejším človekom na celom šírom svete. Je presvedčený, že jeho terajšia situácia a by bola celkom iná, keby v detstve neprehral v baseballovom zápase. Jednej noci sa v bare rozpráva s barmanom Mikeom, ktorý mu dá nezvyčajnú ponuku. Vraj zmení jeho život a ponúkne mu taký, o akom vždy sníval. Larry ponuku bez váhania prijme a teší sa, že ho konečne postretlo šťastie. Aké je však jeho prekvapenie a sklamanie, keď zistí, že ani v novom živote sa nevyhne mnohým prekážkam a sklamaniam. Stálo to za to, zmeniť svoj vlastný osud? (oficiálny text distribútora)

Terva

CITÁT - Osud je zřejmě dost záhadná věc.......... Příběh začíná slovy: Chlapík vešel do baru. Jak by jste vedli svůj život, kdyby se dal čas vrátit ? Hlavního hrdinu potkáváme v době, kdy se začíná chovat jako "idiot". A jen tak toho nenechá. CITÁT - Spousta lidí věří, že jediná věc dokáže změnit život......... Larry má dnes narozeniny a nechce žádné překvapení. Ale něco se stalo a osud byl změněn. CITÁT - Dal bych si dobře vychlazený pivo.......... Má to své ale. Když vám totiž vezmou váš starý život, ať už je jakýkoliv, neznamená to, že se vám ten nový bude líbit. A Larry má ohromný problém to přijmout. Já vím ty můj starý osude. To byl příšerný.....den. CITÁT - Nezapomeň, celý život máš před sebou. Pěkné a poučné. ()

dr.fish

Námět slibuje pořádnou jízdu. To, že člověk může změnit zlomový moment svého života a stát se vítězem, je svůdná myšlenka. Náš hrdina žije svou dávnou prohrou a má Rimmerovský komplex, že mu nebyly dány trumfy do rukou. A tak mu je Mr. Destiny do rukou dá. To je ale bohužel vše, dále se ten nápad nerozvine a je z toho hloupoučká romantika. Takže nepomůže ani Michael Caine. 60% ()

golfista

Když jednou příjde Larry do baru zatelefonovat o pomoc, splní se mu to, o čem jste ceý život snil. Výhybka osudu, která v mládí rozhodla o jeho životní cestě byla najednou přehozena na druhou kolej. Tak může poznávat, o co všechno přišel a o co všechno přichází. Lehce nadprůměrná komedie s příjemným "osudem" Michaelem Cainem a tradične "vyplašeným" Jamesem Belushim. ()

dopitak

Jim Belushi, Linda Hamilton, Michael Caine jsou zatraceně sehraná skupina. Rene Russo byla o ždibec víc sexy, scénář je plný dobrých nápadů. Tajemný Cain je zárukou toho, že děj se nerozběsní úplně a zůstaneme v příjemně "co by, kdyby" hladině. Dobrý dabing z Brna podtrhuje dojem. Za mě typická devadesátka včetně snímání kamery, některých lokalit a hudby (ten vpád Larryho do uličky končící plotem mi bůhví proč připomněl Batmana). Jo a hudba je parádní, Only you. ()

JohnnyD

Taký skvelý nápad a tak strašne spracovaný. Taký potenciál - nielen námet, ale aj úžasný herci. Začnime sakramenstky nevyužitým komediálnym géniom Jamesom Belushim, alebo taký Jon Lovitz (jediný komediálny prvok filmu) tu má neskutočne malý priestor. Pridajme si Michaela Caina, ktorú tu tiež takmer nie je a Rene Russo prakticky nič nehrá. Rovnako aj Linda Hamilton. Režisér im nedáva žiaden pristor a tlačí z nich iba priemerné viac "dramatické" ako komediálne výkony. Film prakticky neobsahuje gagy a nebyť Lovitza, tak by som sa ani nesmial. Asi prvý krát v živote som si zaželal v duchu remake - najlepšie s rovnakým obsadením. Mohla to byť tak dobrá (=vtipná) komédia ... a je z toho len príjemne pozerateľný film ... už len kvôli premarnenému skvelému námetu dávam 40%, i keď možno (ak by som pripustil, že je to "rodinný film", alebo čo ... čo teda nie je, resp. nemal byť) by to bolo aj za 60 ... ()

• Natáčení probíhalo převážně ve městě Winston-Salem v Severní Karolíně. (Terva)