Pre balík prachov

• Slovensko Pre balík peňazí (viac)

Príbeh profesionálneho bankového lupiča, ktorý sa kvôli láske chce sám udať polícii a zapletie sa do násilného konfliktu s dvomi skorumpovanými agentami FBI. Tí ho plánujú obrať o jeho ulúpené peniaze. (Continental film)

TheEvilTwin

Poslední kino návštěva před uzavřením nakonec není takové potěšení, jaké jsem čekal, ale mohlo to dopadnout i hůř. Přirovnání k Taken, Non Stop nebo Cizinec ve vlaku je určitě na místě, hold Neeson si jiné role než revenge akčňárny pomalu ani nevybírá. Tím se dostávám ke scénáři, který je zde ale až neskutečně hloupý a doslova jediné rozhodnutí jediné postavy ve filmu nebylo racionální - naopak se všichni chovali přesně naopak, než jak by se chovat měli. Dále se zde vyskytuje bohužel i množství logických chyb, filmařských chyb (změny aut...) apod, ale co mě nejvíc mrzí, že ani akce za moc nestojí. Nedočkáme se zde žádných dlouhých sekvencí, přestřelka je všehovšudy jedna, žádné nože nebo kontaktní souboje. Liam Neeson má už bohužel svůj vrchol za sebou a jeho akce v poslední době jsou jako zpomalený záběr, jsou strašně zasekané a nudné - na jeho 68!!! let je to i tak dost úctyhodný výkon, ale s tímhle už by měl pomalu končit. Z vedlejších rolí zmíním Kate Walsch (13 reasons why) a záporáka Jai Courtney (Rezistence), kteří si jako doplněk do hlavní trojky kradou filmové dění pro sebe, protože nikdo jiný se zde ani moc neobjeví, ale rolí se ujali obstojně. Je to prostě klasické akční béčko, které ale nefunguje nijak dobře po žádné stránce a ve výsledku jsem spíše mírně zklamaný a do pár dnů bych na něj možná raději zapomněl, ale jako poslední kino před lockdownem - proč ně. ()

Arsenal83

Presne ten žáner, ktorý mám rád, ktorý ma baví a napriek tomu, že je terčom posmeškov niektorých zúfalcov, s Liamom Neesonom ma to baví dvojnásobne. Nič extra to samozrejme nebolo, je to jeho typický kriminálny štýl, tak trochu odmocnený Utečenec, ale na príjemnú dramatickú zábavu to stačilo. Napriek v podstate priemernému príbehu trocha na hodnotení pridám, nikdy neviete, kedy to bude už posledná Neesonovka. ()

kenkaku

Už po deseti minutách mi bylo jasné, že jsme to už viděl… jen díky šlendriánství jsem si neuložil hodnocení. Sestava ukázková (T-1000, Michael Westen ze Status: nežádoucí a dokonce i syn Johna McClanea). Tak proč mě to sakra nezaujal natolik, že jsem film nehodnotil? No to už si asi nevzpomenu. Každopádně film, krom toho prvního debilního rozhodnutí (aka záchvatu počestnosti), je zcela v pořádku a vše působí svižně, mile a bez iritujících momentů. ()

Strandmon

Ze začátku to opravdu s Honest Thief nevypadá dobře a film doplácí na nudnou výstavbu, která se střídá s hloupým scénářem a vypadalo to, že dám zdejšímu hodnocení za pravdu. Zhruba v půlce, ale Liam chytne do ruky telefon, zavolá a máme tady klasickou Neesonovskou naháněnou, která diváka prostě zabaví. Není to rozhodně žádný průser a na nudné odpoledne neškodná ideální věc, která ničím příliš nenadchne, ale ani neurazí. ()

m.a.t.o.

Honest Thief je film plný klišé. Od názvu (originálneho, nie distribučného) až po toho agenta, ktorého hryzie svedomie. Už pri úvodných titulkoch viete ako to celé skončí a v podstate budete vedieť predpovedať aj každú jednú scénu, ktorá príde (okrem tej evidentne vystrihnutej, kde doteraz netuším ako Tom dostal Annie preč z nemocnice, ehm). Ale aj tak si myslím, že ak máte radi Liama Neesona, nemali by ste tento film vynechať. S výnimkou rozbehovej prvej polhodiny film slušne odsýpa, takže som sa nenudil. Reprízu si asi nedám, ale na upršaný štvrtkový večer išlo o stráviteľnú jednohubku. 50 % ()

• Film je věnován milující vzpomínce na Lauru Lynn Williams. (Rominator)
  • Natáčelo se v americkém státě Massachusetts. (Rominator)
  • Třetí akční film představující postavu Liama ​​Neesona jako obviněného ze zločinu, kterého se nedopustil, po filmech Non-Stop (2014) a Taken 3 (2014). (ČSFD)