Everwood

Dráma / Rodinný
USA, (2002–2006), 64 h 1 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvorcovia:

Greg Berlanti

Hudba:

Blake Neely

Treat Williams, Gregory Smith, Emily VanCamp, Vivien Cardone, Chris Pratt, Tom Amandes, John Beasley, Sarah Drew, Jan Broberg, Sarah Lancaster, Marcia Cross (viac)

Seriál vykresľuje príbeh rodiny uznávaného newyorského neurochirurga, ktorý sa po manželkinej tragickej smrti rozhodne zanechať kariéru úspešného lekára a spolu so synom a s dcérou sa presťahujú do malého mestečka Everwood. Je to príbeh o vyrovnávaní sa so stratou blízkej osoby, o pracovných ťažkostiach i o hľadaní porozumenia medzi otcom a deťmi... (oficiálny text distribútora)

viperDavid

Everwood asi vždy bude mít v mém srdci místo. Viděl jsem ho dávno, když ho dávali v televizi, potom znovu na přenesné flashce a teď z nostaligie znovu. Jako každý správný chlapák jsem byl zamilovaný do Emily až po virtuální uši a i teď po té dlouhé době se mi to vrátilo. I když happy end byl trošku kýčovitý asi to tak musí být, protože to tak prostě má být. Skvělý seriál ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +herci v čele s Emily VanCamp a Gregory Smithem, dále potěší Nora Zehetner, Sarah Drew a Sarah Lancaster, líbil se mi český dabing, a dějové linie mladších herců -naopak mě nezaujali některé dějové linie těch starších a především jsem si moc neoblíbil hlavní postavu, asi bych si s ním nerozuměl, rovněž mě celkem nudili epizody kde třetinu času zabral pacient a jeho problém, kdyby mě tohle zajímalo, pustím si čistě lékařský seriál, rovněž chování některých postav mě občas iritovalo (Amy, Dr. Brown)/// Kdysi, asi před 7 lety jsem zhlédl náhodně pár částí a docela pevně mi utkvěli v paměti. Tedy především Emily VanCamp. Od té doby jsem seriál chtěl vždy vidět. Až teď jsem měl tu možnost se podívat na všechny čtyři řady. A asi bych vydržel i pátou nebýt toho, že Everwood (první řadou především) mi připadal mírně zastaralí. Koncepčně jak seriál z druhé poloviny devadesátých let. Později se to zlepšilo, ale zase mi přišlo na mysl dojem, že nemají mnohdy moc o čem vyprávět. A pak taky některé dějové linky byly celkem naivní a obyčejné. A přitom jim byla dána velká váha. Opravdu vidět to před zmíněnými lety, dal bych o hvězdičku víc. Nejen že jako mladší bych si to víc užil, ale zároveň to tehdy byl ten nejmodernější a nejnovější seriál. Paradoxem však je, že můj otec tomuhle seriálu dal 5* a považuje ho za jeden z nejzajímavějších seriálů co v poslední době viděl./// Celkem 64%/// ()

Jaňo

Everwood sa pre mňa stal niečo ako ukľudňujúci prostriedok na sobotňajšie popoludnie a zamiloval som si ho do poslednej časti... Odzrkadľoval realitu ako takú, príbehy boli jednoduché, a asi práve tým sa mi tak veľmi zapáčil... Úplne ma nadchli výkony Gregoryho Smitha a Emily VanCamp, pretože ich humor mi bol dosť blízky. Najviac som sa však poučil zo slov, ktoré pravidelne zazneli po úvodnej zvučke a vtiahli vás do nového príbehu, novej časti... Niekoľko z nich si pamätám aj dodnes ("Niekedy veríme, že ak sa hneváme na celý svet, dokážeme ho tým zmeniť..."). Tento seriál ostane pre mňa stále tým prostriedkom, ktorý potrebujem, aby som pochopil niektoré veci inak... Takže Foreverwood ! ()

viky13

Tohle je klasická soapka, a protože soap opery miluju, dala jsem Everwoodu šanci. Inu...jak to jenom hodnotit? Že seriál trošku uvízl v čase (včetně některých zápletek..ehm...Amy a antikoncepce), to by se ještě dalo pochopit, je to seriál z roku 2002. Ale i když tu funguje skvělý humor, každý díl mě něco nadzvedlo (alespoň v pozdějších sériích). Dle místních komentářů je velký Andy Brown prakticky světec, ale já jsem tu postavu opravdu silně nesnášela. Takový pokrytecký, na oko dokonalý chlap s božským komplexem, který je každý díl přesvědčený, že jen on má pravdu a nikdy se nepoučí. Linkou s Madison a jak se k nastalé situaci postavil, mě jen utvrdil v tom, že tohle opravdu není ten skvělý otec, kterého ze sebe dělá. Zatímco Andyho postava spíše degradovala do morálního pekla, Ephram se měnil z protivného fracka v rozumného muže. Někdy během třetí série jsem zažila malý emoční rozklad (linka s dítětem) a začala jsem uvažovat, zda pokračovat. Hodně mě ale bavili Bright a Hanna, navíc moje nejoblíbenější postava (Dr. Abott), tam pořád vystupoval, takže jsem podlehla a dokoukala to. Závěrem bych napsala, že seriál produkoval enormní množství uměle vyvolaných problémů a překážek v životech našich postav. Ty neustálé hádky a následné velkolepé hlubokomyslné proslovy byly trošku vyčerpávající. Zvlášť když to vypadalo, že se ze svých chyb postavy nejsou schopny poučit. ()

Renton

Scénář: Greg Berlanti & team .. Tak tohle je (po dlooouhé době) skvělý americký rodinný seriál. Dobrý scénář, skvělí herci, vtip, city, hlášky, krásné maloměsto a jeho okolí ... Jednoznačně doporučuji! Jednoznačně je nejlepší a nejzábavnější první řada, další dvě už spíše pokulhávají za původní a potvrzují obvyklý trend postupného poklesu kvality.. ()

• Brightovo (Chris Pratt) celé jméno zní Harold Brighton Abbott. (Cheeker)
  • Na popud internetových diskuzí fanoušků, které během prvních dvou serií zaujala možnost romantického vztahu mezi Andym a Ninou, si Nina v dile "Sacrifice" (3. série) uvědomí, že miluje Andyho. (Huntelaar)
  • Herečka Brenda Strong (Julia Brown) vystupuje především ve flashbaccích a snových sekvencích. Podobně dopadla její postava i v seriálu Zoufalé manželky. (Huntelaar)

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (viac)

A bude komiksové světlo!

A bude komiksové světlo!

01.11.2007

Konkrétní zdroje? Blesk a Zelená lucerna. A pozor, teď nemluvíme o chystané Justice League of America, jejíž členy jsou i Flash a Green Lantern. Strategie studia Warner Bros. je vskutku podivná.… (viac)