James Clayton (Colin Farrell) je jedným z nových adeptov CIA v tajnom školiacom a výcvikovom stredisku, v kruhoch CIA prezývanom Farma. Vzbudí pozornosť inštruktora Waltera Burkea (Al Pacino), ktorý sa mu venuje, pomôže mu zvládať ťažký výcvik a postupovať hore. Vzápätí Claytona poveria špeciálnou úlohou, a to odhaliť nepriateľského agenta, ktorý pôsobil na Farme a infiltroval sieť. Spočiatku Clayton považuje svoj vstup do CIA za príjemnú a vzrušujúcu alternatívu k bežnému životu. Zaľúbi sa do svojej spolužiačky Layly (Bridget Moynahanová), postupne sa od Burkea učí všetkým tajomstvám ich nevšedného remesla, aby sa vzápätí ujal svojho prvého skutočného zadania. Pri pátraní po agentovi, ktorý infiltroval sieť CIA, si môže Clayton overiť platnosť starých maxím všetkých tajných služieb „Never nikomu“ a „Nič nie je také, ako vyzerá“... (TV JOJ)

castor

Je nabídka a nabídka. Když má někdo šanci dostat se k CIA, není to jen tak. Colin Farrell zrovna dostal diplom, vydělává si na baru a čeká na příležitost. Coby o programátora se o něj zřejmě porvou nějaké zajímavé počítačové firmy, on však zamíří úplně někam jinam. Mimochodem i proto, aby se dozvěděl něco o svém mrtvém otci. Začíná tvrdý trénink, který až tak drsný není, jen se nám tvůrci snaží namluvit, jak dotyčný musí být odolný hlavně psychicky. Všechno je test a nikdy není dobré komukoliv důvěřovat. První půlka je zajímavá, druhá už tolik ne, protože se vydává svižnější cestou, jenže bez napětí nebo výbuchů. Bojuje se tady nad počítačovou klávesnicí nebo po žhavé noci. Herci se snaží, ale závěrečné zvraty už ani oni nedokážou zakrýt. Je to (místy) inteligentní, zručně natočené, ale tak nějak prázdné i nezapamatovatelné. A brzy to celé vyšumí. Navíc těžko říct, pro koho tenhle kus vlastně byl. ()

nascendi

Tie tri hviezdičky sadnú tomuto filmu, ako dobre ušitý oblek. Pacinovsko-Farellovský tandem ťahá s prispením pre mňa neznámej Bridget celý film plný napätia, neistoty a dejových zvratov. Osobitne Colin Farell sa tu vypol k veľmi presvedčivému výkonu. Že tento prekombinovaný film nakoniec skončí štandardne je dôvodom, pre ktorý sa mu viac hviezdičiek neušlo. ()

Enšpígl

Ještě nikdy jsem nepodstoupil na CSFD takový test nerozhodnosti jako u tohoto snímku, kde Colin Farrell dokazuje, své herecké umění ve velkém stylu po boku Al Pacina, bohužel když se rozehraje takhle skvěle film mě si i skvěle dokončit , kdyby to byli jen poslední minuty či "jen" debilní závěr byli by to 4*,ale tady jakoby genilata filmu skončila někde uprostřed a pak začalo vleklé nic.A to je opravdu zklamaní. ()

otík

Nebyl to špatný thriller, ale dlouho trvalo, než se něco stalo a pak se to stalo a byl konec. Děj určitě zajímavý, nedokáže však vtáhnout, divák zůstává jen na okraji a sleduje skutečně jen film. Colin Farrell je opravdový talent, dokázal svého agenta zahrát hodně uvěřitelně, Al Pacino mě naopak celkem zklamal - jeho zestárlému agentu nedokázal dát jasný smysl svého počínání. A tak ačkoliv padouchy umí hrát skvěle, tohle si za rámeček nedá. Jinak kamerově i střihačsky to na agentský film sedí. Škoda jen celkem bezzubého scénáře. ()

tron

„Dám ti radu. Ver iba sebe.“ Ak takáto veta (a reklamné slogany "Všetko je test" a "Nikomu never") zaznie v úvodnej štvrťhodine a jednou z hlavných postáv príbehu je skúsený starý vlk zo CIA (Al Pacino), cvičiaci talentovaného, no ešte neskúseného, mladíka (Colin Farrell), dajte si pozor i na najmenšie indície, na prvý pohľad sa javiace ako nepodstatné. Taký príbeh smrdí pascou od úvodných minút ako pes klobásou. Hoci hi-tech snímka Test zručného austrálskeho remeselníka Donaldsona (Bounty) neoplýva mimoriadnymi akčnými scénami (viem si to celé predstaviť ako divadelnú hru), vďaka solídnemu rozpočtu (46 miliónov dolárov) a zaujímavému hereckému obsadeniu (Pacina s Farrellom dopĺňa Bridget Moynahan z Divokých kočiek) je dostatočne napínavá a dobre sa na ňu pozerá. celosvetová tržba 1O1. ()

• Obrázky Jamese a jeho otce, které jsou promítány u úvodních titulků, jsou ve skutečnosti fotky Colina Farrella s jeho otcem z dětství. (Káronoš)
  • Ač je ve filmu James Douglas Clayton (Colin Farrell) pasován do role jednoho z nejlepších a nejtalentovanějších agentů, tak ve scéně, kdy jsou on a Walter Burke (Al Pacino) v autě a míří na něj zbraní, o níž ho Walter Burke přesvědčuje, že jsou v ní pouze slepé náboje, mu není divné, že když před pár minutami střílel na svého kamaráda, byly vidět záblesky a slyšet, jak se kulky odráží od kovu. Také mu jako nejlepšímu agentovi nepřijde zvláštní, že Walter Burke, který ho přesvědčuje o tom, že zbraň, kterou na něj míří, není skutečná, se ve chvíli, kdy ji na něj vytáhne vyděsí, polije kafem a pak ho neustále s vyděšeným výrazem přemlouvá, aby ji dal pryč a přestal na něj mířit. (fleker)
  • James Douglas Clayton (Colin Farrell) nosí hodinky značky TAG Heuer Kirium F1 a Walter Burke (Al Pacino) nosí hodinky Tutima Flieger Chronograph. (dyfur)