Pán a pani Littleovci (Hugh LaurieGeena Davis) si chcú v sirotinci adoptovať dieťa, ale zaujme ich sčítaný biely myšiačik Stuart, ktorý ich očarí svojou úprimnosťou. Manželia presvedčia sociálnu pracovníčku Keeperovú, aby adopciu zvieratka povolila. Myšiak sa cestou do nového domova dozvie, že bude mať staršieho ľudského brata Georga (Jonathan Lipnicki). Keď sa konečne spriatelia, začne boj s gangom potulných mačiek a kocúrom. (TV Markíza)

MM11

Neuvěřitelně průměrný dětský film s násilně pateticky naroubovanou zápletkou. Všechno se točí kolem mluvící myši sirotkovi, jenž se však přesto dostane do lidské rodiny. Následuje sled více či méně otřepaných vtipů a ubrečných frází s morálním podtextem mající za cíl předvést digitálně zdařilého Stuarta a pak hlavně dojmout. Příběh průhledný jako sklo nezachrání ani sympatický kocour Snížek (málo prostoru) a už vůbec ne lidské postavy jednající přesně podle Disneyho rovnice... Pokud o to přijdete nemusíte truchlit. ()

Estrellita

Jestli existuje dementní rodinný film, je to tohle. Jasně, vizuálně asi v pořádku a nápad neohraný, ale... ALE! Jak proboha mohli normálně smýšlející rodiče přinést domů myš jako svého syna? Proč si prostě nevybrali některého z chlapců, aby měl jejich pravý syn normálního bráchu a všechno bylo bez problémů? Panebože, tolikrát jsem si klepala na čelo... Tady mě můj oblíbený režisér (coby scénárista) opravdu zklamal. Pitomost na entou! ()

igi B.

Rodinná splácanice, leč velmi zábavný film. Těžko takto hodnotit z pozice staršího chlápka - který se přesto místy smál i bál, byť připadalo mu to příliš podbízivé a tendenční. Ale jak povídám, je to přece emerický rodinnný film. Tři a půl hvězdičky - a tu půlku navíc za myslím velmi zdařile animovaného lidohlodavce... :-) - - - P.S. Jak nesnáším český dabing, přiznávám, že tady mi ten Dejdar výjimečně(!) ani moc nevadil (vida :-)... ()

Nach

Příjemná rodinná komedie, která mě jako mladšího zahřála u srdce. Dneska spíše příběh plný patosu, který hraje na ohrané struny americké rodinné zábavy, která ví kde co funguje, ale o to více postrádá logiku. Díky bohu ta pro ten film tolik není důležitá, tak alespoň já se u něj i tak vcelku bavil. A proto udělím i takové hodnocení. Na nudné dopoledne ideální, pokud není žádný lepší film či epizoda Toma & Jerryho. 65% ()

Melies

5 / 10 Hovoriaca digitálna myš, kocúr, ktorý sa s ňou po všetkých tých peripetiách nakoniec spriatelí, sladučká adoptívna rodinka a dej, ktorý je viac roztomilý ako vtipný. Myšiak Stuart Little má všetky predpoklady nato, aby ma spoľahlivo znechutil, no čuduj sa svete, opak je pravdou - celý ten mix sentimentu a logických prešľapov nejakým podivuhodným spôsobom funguje a výsledkom nie je jeden veľkým filmový kŕč, na ktorý som bol pripravený až od začiatočných titulkov, ale celkom príjemná zábava pre mladšie aj staršie ročníky. ()

• Z kino verzie bola vystrihnutá scéna s klavírom, v ktorej Littleovi (Hugh Laurie a Geena Davis) spievajú "Heart and Soul". Scéna bola do filmu späť vložená pre jeho uvedenie na televiznej stanici ABC. (ČSFD)
  • První den jde Myšák spát v modrém pyžamu, ale probouzí se v červeném. (Mr.Hudson)
  • Co nedává smysl je, když Littleovi pohřešují Stuarta, tak v jedné scéně George (Jonathan Lipnicki) zoufale zvedá a pokládá telefon v naději, že na druhé straně se někdo ozve, ovšem telefon ani na chvíli nezvoní. (Nick321)

Takový rodinný kung-fu film

Takový rodinný kung-fu film

30.08.2006

Jackie Chan jako čínský mistr kung-fu a Jet Li hledající pravý význam tohoto umění ve starých chrámech v jednom filmu? Srdce nejednoho ortodoxního fanouška by jistě zaplesalo, ale Původně měl tento,… (viac)