Romantická komédia o tom, že lásky je niekedy málo a niekedy naopak až príliš veľa. Ako ale spoznať toho pravého? Eliška má svadbu, čaká na svoj veľký deň, ale vytúžené "ÁNO" nakoniec nezaznie. Ženích totiž v rozhodujúcej chvíli vezme nohy na plecia a utečie priamo spred oltára. Romantické LOVEnie plné lásky skončilo totálnym fiaskom. Zdrvená nevesta má našťastie kamarátku, ktorá presne vie, čo robiť. Jej recept je jasný, Eliška potreba novú známosť a predovšetkým prísun sexu. Ideálne v opačnom poradí. Ona sama si milostný život užíva plnými dúškami, a preto hneď Eliške založila profil na osvedčenej zoznamke. Začína LOVEnie, odhodlaný a veľakrát zábavný lov na lásku. Eliška sa vrhá do randenia naslepo, aby medzi radom katastrofických schôdzok a sérií trapasov skúsila nájsť nový vzťah. Je to ako s povestnou ihlou v kope sena. Niekde tam jednoducho bude, len sa musí hľadať. Loviť. Láska však nie je jej jediný problém. Eliška sa tiež musí rýchlo presťahovať a jedinou možnosťou je bývanie spoločne s nevlastným bratom. Čudák, ktorý na streche chová včely a ktorý ju u seba doma za žiadnu cenu nechce. (Bontonfilm SK)

silentname

Karel Janák sa po roku vracia s novým filmom "LOVEní". Mám pocit, že pri mene Karel Janák absolútne nečakám žiadne zázraky. No na druhú stranu keď to človek akceptuje, tak ma vie aj pobaviť. Tento film je podľa mňa celkom pozerateľná komédia, no na druhú stranu sú tu opäť typické momentky, ktoré komédie už priniesli miliónkrát a nevedia tomu dať absolútne nič nové. Čo napríklad? Povedzme si pravdu, že od prvého momentu vieme, s kým vlastne nakoniec Eliška skončí. Okrem toho je film niekedy cez svoje postavy vysoko teatrálny. V tomto hovorím najmä o Martinovi Písaříkovi. Jeho postava mi príde často trápna. A čím viac sa snaží veci napraviť, alebo vysvetliť, o to viac sa potápa. A čo ešte musím povedať, tak najhorší výkon filmu patrí Romane Goščíkovej. Vo všetkých scénkach pôsobí vysoko drevene a nakoniec ešte musí mať film nečakaný zvrat, ktorý nemohol predpovedať absolútne nikto. A je to len sprosté. A potom ten gýčový záver. To sa deje v amerických filmoch. Prečo tu? Pozitíva filmu? Ester Geislerová je sympatická hlavná hrdinka a jej postava sa mi aj celkom páči. A podobne ja na tom aj Jakub Prachař. Je vtipný, má dobré momentky a sledovať ho ma baví. A priznávam, aj Evelyn ma vie pobaviť. Najlepšia časť je asi scénka na balkóne. To ma vysoko pobavilo. Bežanie Malej Pardubickej je tiež vtipné a myslím si, že je tu ešte okrem toho pár scénok, ktoré sa mi páčili. No musím ešte jedno pripustiť. Kde odišli všetci normálni chlapi, keď sa točil tento film? Úprimne... kam sa podeli? Hodnotenie: C ()

Pítrs85

Ten důvod, proč jsem si tenhle film pustil, je, že se natáčel v mých oblíbených Pardubicích (i když pořád nechápu, proč se romantické filmy nemůžou točit v mé rodné Jihlavě...), které jsem letos konečně navštívil a chtěl jsem se tak znova podívat na všechna ta cool místa, co východočeská metropole nabízí. A ona tam byla! Ehm, k filmu... Když protrpíte první půlhodinu... tak to nepřestane být méně trapný, ale nějakým (mně) záhadným způsobem to funguje... tak nějak. A proč celý tři hvězdy v hodnocení? Jedna je za příjemný doprovodný soundtrack (indie pop!), druhá, ehm, za ty Pardubice, a třetí bych si dovolil dát sám sobě, že jsem to dokázal dokoukat až do konce. I proto, že českou romantickou komedii jsem si nepustil dobrých deset let. A předtím taky ani jednou... ()

feeme

Ty lokace jsou v Pardubicích, to mi udělalo na jednu stranu jakoby radost, koukat na film z Pardubic, ale zároveň ne, protože když vidíte, jak přejede z jedný scény do druhý, ale víte, že ty místa jsou od sebe několik kilometrů vzdálená... Hh, ale to je zaujatost a rejpáníčko. Ale to je to, co si budu pamatovat a co si chci pamatovat. Víc nic. Plný stereotypů, i když si to hraje na to, že jako ne a že jinak, tak jo a je to protivný. ()

claudel

Štědrý večer neplánovaně s filmy Karla Janáka a jak v případě pohádky, tak v případě této komedie mohu hlásit spokojenost. Překvapuje mě tak nízké hodnocení, není to komedie přeplněná trapností kromě Richardovy ujeté kamarádky. Ano, je to předvídatelné, ale realita dnešních seznamek a ujetosti je v lehce nadsazeném stylu zachycena věrně. Ester Geislerová kvete do krásy a Jaroslav Plesl nezklame nikdy ale opravdu nikdy. ()

Morholt

Docela mě překvapilo, že si Janák nedokázal poradit s jednoduchou romantickou premisou. Styl vyprávění se potácí ode zdi ke zdi, vtip je místy až příliš nucený a k jasně danému vyústění příběh spěje neohrabaně zamotávanou cestou. Své momenty film má, to zase jo, ale čekal jsem, že důvodů pro zasmání tu bude mnohem víc. Alespoň že obsazení je celkem slušné a nejmladší Geislerce to s Prachařem příjemně šlape. Nicméně nechápu, kdo obsadil to otylé cosi ze Slovenska. To bylo něco naprosto příšerného a i tenhle castingový kiks má svůj podíl na celkové podprůměrnosti. 35% ()

• Při scéně v baru se vedle Elišky (Ester Geislerová) líbá pár mladých lidí. Scénu museli několikrát opakovat. Oba mladí hráli tak náruživě, že měli velký problém odehrát svou scénu bez smíchu. (Tonula)
  • Potkanů hrálo ve filmu víc, protože každý uměl něco jiného. Jeden šplhal nahoru, druhý dolů, další uměl zahrát mrtvého. (Tonula)
  • Film je kompletně natočený v Pardubicích. Točilo se od 2. října do 1. listopadu 2018. (Duoscop)