Mezi osamocenou Mai a super-tajným robotem vznikne nečekané pouto a společně se pustí do velkého akčního dobrodružství s cílem zmařit plány zákeřného ničemy. (Netflix)

Alementina

tak nevim, dva dni po sobe jsme na Netflixu videla velmi podobne kreslene pohadky, kdy vlastne ani jedna deti (5 a 8 let) nebavila, ta druha "Rodina na baterky" - v podstate poselstvi, jestli se tomu da tak rict, je uplne stejny, ale uplne stejny, forma nestastna, vetsinu vtipu poberou spise dospělí než děti ()

rikitiki

Blade Runner pro děti, jak na to upomínají odkazy v podobě vizuálu města, deštivých scén a papírové skládanky jednorožce. Otázky nad lidskostí uměle stvořené bytosti jsou však podle mě pouze povrchně nahozené, jen vábnička pro dospělé. Příběh sám cílí na raně pubertální dívky (a asi i kluky), kteří se cítí být outsidery (a kdo se v tom věku cítí jinak?) a nabízí jim katarzi v animované pomstě a rebélii (skvěle zvolený soudtrack). Na můj vkus je však film příliš militantní a násilnický. SHRNUTÍ: Kdo by v pubertě nechtěl ovládat supersilného robota, který si to za tebe rozdá s celým světem? Kdo by takového robota nechtěl mít v dospělosti? ()

Toren

8/10. Za takový animák by se nestyděl i Disney s Pixarem. Audiovizuálě podmanivé (anime prvky v akcích správně epické), kupředu hnané skrz dobře napsané (přesto neoriginální) postavy, sem tam prosáknou nápady a pár gagů a jako celek to funguje náramně. Výborná věc pro všechny věkové kategorie. Bravo! ()

elanius

(82/2018) / Baymax 2.0 s o triedu slabšími postavami a príbehom. Nie je to úplne marný animák, chvílami všetko šlape tak ako má, tempo a kvalita sa ale prekvapivo rýchlo mení. A bohužial akurát záver bol tá slabšia časť. Inak potešilo ako v druhej polke filmu zahrali tvorcovia aj na docela temnú notu. (6/10) ()

Nevka

Podle počtu hodnocení je Next Gen tak trochu opomíjeným filmem. A to ani nemluvím o těch modrých číslech. Z mého pohledu je to škoda... Animace je parádní a humor se díky vydařeneným hláškám taky povedl. Hlavní však je, že příběh příjemně utíká. Člověk se prakticky nestihne nudit, a tak mu ani nevadí předvídatelný vývoj nebo jednoduché motivy postav. Kvalita je tak srovnatelná například s nedávným Sněžným klukem (a kvalitativně možná ještě o chloupek výše) a já jsem spokojený. ()

• Film byl převážně vytvářen (cca 95 % obsahu) v open-source programu Blender, který si můžete zdarma a legálně stáhnout. (Diskomuz)