Nedávno ovdovelý Garret Blake (Kevin Costner) sa pokúša vyrovnať so smrťou svojej milovanej manželky Catherine naozaj svojským spôsobom: píše jej dojemné ľúbostné listy, ktoré potom zatvára do prázdnych fliaš a hádže do oceánu! Jedného dňa jednu z týchto fliaš nájde vyplavenú na pláži rozvedená mama malého Jasona (Jesse James), pôvabná reportérka Theresa Osborneová (Robin Wright Penn) – a jej obsah ju natoľko chytí za jej ťažko skúšané srdce, že sa rozhodne autora tohto nádherného, a zároveň neuveriteľne zúfalého vyznania za každú cenu nájsť. Netuší, že nájde oveľa viac, ako pôvodne dúfala – no nielen to... (TV Markíza)

chrispe

Už to skončilo? Co? Ne? Cooo... hele, na romantickej cajdák jsou prostě dvě hodiny MOC! A můžeme se dojímat jak chceme. Vzkaz v lahvi jsem nechala v tv běžet jednak proto, že ho (bůh ví proč) považuju za klasiku, ještě jsem ho neviděla, chtěla si po Yellowstone dát zase Costnera, potěšil mě Paul Newman a hlavně mě učarovala krásná Robin Wright. No... někomu po kýblu nudy vypjatej dojemnej konec stačí, ale já se do této skupiny tentokrát neřadím. 2,5* ()

Radyo

Po dlooooooooouhé době zase povedený film s Kevinem Costnerem. Kritiky sice nebyly příliš pochvalné, ale mně se tento dojímavý příběh líbil. Samotný "Kosťa" zahrál v rámci možností také dobře, stejně jako jeho kolegové Newman a Wright-Pennová. Romanticky založené divačky si nejspíše u tohoto snímku pobrečí. ()

Aluska88

Klasická romantika po americku. Klasický postup, klišovité dialogy, občasný patos i závěrečná "osudná" událost. Obsazení je však sympatické. Kevin Costner a Robin Wright působí přirozeně a příjemně se na ně dívá. Z ostatních herců potěší Paul Newman v roli Garretova otce, či Robbie Coltrane jako šéfredaktor. "Na co se díváš?" - "Na tebe, jsi krásná." ()

Merkin

Nebýt atypického(doslova šokujícího závěru) nešlo by o nic víc, než jen o další průměrný šálek romantiky, vrchovatě oslazený Kevinovým psím pohledem. Jenže pád nesmrtelného milovníka-to je džin, kterého Mandoki vypustil z láhve velice šikovně a na takový vzkaz se musí i patřičně odpovědět. Proto za čtyři. ()

Lencha

Pište si co chcete! Mám ráda Kevina a to jak hraje. Mám hodně ráda tenhle film. Krásnej romantickej film. O vztazích, o lásce. Už když jsem ho viděla poprvé, tak mě dostal. A dostává mě pokaždé, když ho vidím. Závěr filmu...dojímavej jak blázen, na jednu stranu si člověk říká *SPOILER* že je dobře, že "odešel" Kevin za svou milovanou ženou, na druhou stranu je smutný, že tu nechal svou novou lásku...zvlášť, když se se svou mrtvou ženou jel rozloučit...a vlastně "opustil" svou novou lásku...dává to smysl? Rozumíte mi jak to myslím? Zkrátka a jednoduše, závěr je smutnej a prostě je:-( ()

• Děj filmu se odehrává v Chicagu (nachází se ve státě Illinois při pobřeží Michiganského jezera) a na bariérových ostrovech Outer Banks u pobřeží Severní Karolíny a jihovýchodní Virginie, na východním pobřeží USA. (noelcoward73)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Nicholase Sparkse (Dlee)