Mandalorián - Season 2 (2020) (séria)

Kapitola 13: Jedijka (S02E05)

(epizóda)
  • Česko Kapitola 13: Jedi (viac)

Mandalorián sa vydá na planétu, na ktorej vládne krutá magistrátka. Tá však má mocnú nepriateľku. (Disney+)

RoneXxXD

Tady jsem trošku skeptickej. Choreografie soubojů docela meh, mando top, odkazy hell yeah.. a to je asi vše. Tenhle díl má jisté problémy.. ale jinak byl fajn. Navrácení HK jednotky do kánonu mě nehorázně potěšilo, už fakt jen vyčkávám na referenci, která se bude týkat Revana. Nebylo to nejhorší, ale čekal jsem víc. ()

Lacro

Nařachanej díl, kterýho jsem se nemohl dočkat. Konečně jsem viděl hranou Ashoku, která měla moc povedenej příchod do tohoto seriálu a ukázala nám její lightsabery v plný parádě. Zjistili jsme jak se jmenuje náš mrňous, slyšeli jsme zmíňku o Yodovi a Anakinovi. Samozřejmě naše hlavní dvojka v akci je vždycky top, ještě když vidíte, jaký mají mezi sebou pouto. Za mě prostě a jednoduše naprostá spokojenost. ()

kotasbk

Už by to chtělo nějakého sith a pořádnou řežbu jako ve trojce v pomstě sithů. Snad ta pomalovaná jedi nulka nepřežije do dalšího dílu. Opět se ale ukazuje, že jediové nejsou schopní spolupráce. Tahle je zalezlá někde na planetě, kde nikdo nežije, stejně jako ten zelený skřet Yoda. A snad si "malý Yoda" vybere správnou stranu, protože jedině sithové dokáží pořádné věci. Jediové dokázali jen prohrát. ()

Daniel2003

Jsem hodně rozpačitej. Ahsoky nástup je zvláštní, jiná herečka je na její osobnosti silně znát a Ahsoka je tím v podstatě někdo úplně jiný. Její vlasové rohy jsou okatě umělé a v průběhu dílu víc a víc omačkané. Nic moc. Souboje dobré, atmosféra taky, ale kam mizí ten budget? Začíná mi docházet trpělivost, protože triky jsou sice parádní, ale ta výprava silně kulhá. ()

Malyszs

Po minulém díle, který působil, jakoby ho udělalo to děcko, kterému baby yoda ukradl sušenky, tu máme konečně kvalitně udělaný, kvalitně režírovaný, natočený a všeobecně kvalitní díl po technické stránce. Do toho ještě skvělej děj a foreshadowing do budoucna. Sposta odkazů na star wars filmy, serialy, knizky, hry a nevimcovsechno. Takze nerdgasm. Lidi, kteří neví kdo je Ashoka nebo Bo Katan jsou zde stovky youtube videí, které to vysvětlí. Ahsoka nezklamala v žádném ohledu. Atmosféra byla top. Prostě a jednoduše to je jedna z nejlepších věcí, co star wars nabídlo. Bez pochyby je tahle samotná epizoda lepší, než ty filmy pro děcka, mentály a debily. Ano, narážím na vás SW epizody 1, 2, 3, 9. Tfuj. Jo a doufám, že všechny ty cool charaktery, který nám tu ukazujou, ještě uvidíme. Bo Katan, Ahsoka, Marshall z prvního dílu, klidně Boba Fett. Ale pls ne Cara Dune a Greef Karga... no more. A hlavně doufám, že příběh někam vede, a že moff Gideon bude kvalitní záporák. 10/10 ()

• Bojové droidy v tejto epizóde hovoria jazykom Huttov. (ČSFD)
  • V tomto díle se objevila v jedné z rolí další známá persona ze světa slavných sci-fi filmů, a to Michael Biehn, který hrál vojáka z budoucnosti Kylea Reesea ve filmu Terminátor v roce 1984 (mihl se i v Terminátorovi 2, 1991) a velitele vesmírných mariňáků Dwaynea Hicksa ve filmu Vetřelci (1986). Na některé rysy těchto dvou slavných postav jsou dokonce v Mandalorianovi i dvě reference. (Sidarius)