Bývalý policajt a špecialista na boj s priekupníkmi narkotík John Hatcher (Steven Seagal) je znechutený životom aj svojou prácou plnou brutality a smrti. Od jeho úmyslu skončiť s márnym zápasom proti zlu ho neodvráti ani jeho šéf ani pokusy priekupníkov vnútiť mladým dievčatám drogy. Vzapätí sa však zapletie do vojny gangov medzi jamajskými a kolumbijskými priekupníkmi a on aj jeho rodina sa stánú terčom útoku jamajských gangstrov pod vedením zločinca s prezývkou Krivá tvár (Basil Wallace). John sa musí rozhodnúť a výsledkom jeho rozhodnutia je boj... (TV JOJ)

choze

V roce 1990 frčely v akčním filmu jamajské drogové gangy vyznačující se zlověstnou kombinací krutosti a woodoo folklórem. Našly si cestu do druhého Predátora a ve svém třetím filmu se s nimi musel mazat i Seagal, který měl čerstvě za sebou solidní komerční hit Těžko ho zabít, který při zanedbatelném rozpočtu 11,5 mega vydělal skoro 60 mega. Muž s cejchem smrti v lecčems připomene Seagalovu prvotinu Nico - hrdina provázaný s vládní agenturou (CIA bylo nahrazeno DEA), úvod v cizí zemi (po Vietnamu Mexiko, kde Seagal prožene mladého Danny Treja) a po přesunu zpět do Států hrdinu dožene minulost a on musí ze svého města vypráskat záporáky ohrožující jeho rodinu. Pár bitek, ve kterých Seagal předvede své aikido (rejža Little přiznal, že je jich ve filmu tak little, protože mu prý přišlo, že vypadají stejně a rychle se okoukají), nějaké to střílení, nějaká ta autohonička... A nezajímavý souboj na katany v závěrečné třetině, jež se odehrává na Jamajce. Tyhle rané seagalovky (s čestnou výjimkou Těžko ho zabít) mě nebraly už tehdy a neberou mě ani teď. ()

predators

Akčňák, ve kterém být Seagal ještě mladý, štíhlý a rychlý. Já říct mohl bych, on být plný energie. I takový já vidět tento krimi thriller, který já mít před několika lety za modlu, kdy obdivovat umění tohoto boje. Ikdyž přiznat, v té době se trochu bát drdů. :-) Ale jo, na tohle byla ještě radost se dívat. "Myslel si, že je neporazitelnej a ten druhý, že umí lítat..." :-) 70% ()

Bauer

Do tohoto filmu jsem vkládal velké naděje. Přeci jen rok 1990. Doba, kdy filmy se Seagalem stály za to. Jenže tento film nestal za nic. Kde nic, tu nic! Hubený Steven Seagal hraje dobře, předvádí velice dobré bojové umění a tyto role tvrdých policajtů mu vyloženě sednou. Taky bych nesměl zapomenout na jeho hlášky, které mně bavili. Výborně mu sekunduje Keith David, jehož mám rád. Příběh je docela dobrý, ale co nemůžu překousnout, tak jsou ti jamajčani. Dobře, že jde o válku jamajských gangů a kolumbijských gangů, to by se ještě dalo překousnout. Navíc v dnešní době je to i reálné. Jen nemůžu prostě překousnout ty wodoo hovadiny, magii a jiné tyto blbosti. Navíc ten hlavní jamajský padouch co "mluvit", jak idiot mně neuvěřitelně vadil a působil na mně směšně. A vrcholem všeho je příšerný konec. Velké zklamání a rozhodně to nechci už nikdy vidět. ()

Seag

Nikdy som nepochyboval o seagalových kvalitách hlavne čo sa týka biiek vo filme. V tomto snímku ma najviac nezaujali bitky (ktoré su mimochodom tiež skvelé) ale tá mysterioznosť a tajuplnosť. Po pozretí tohto filmu som nevedel zaspať a ked som isiel v noci na záchod tak som bol posratý že na mna vyskočí krivá tvár. Seagalov výkon (hlavne herecký) je velmi presvedčivý a pôsobí dôverihodne. Nemôže to biť nič iné ako 5*. P.S. Mini rola Danny Treja ma velmi príjemne prekvapila. ()

Xmilden

Třetí snímek a Steven je stále polda, tentokráte tedy alespoň bývalý, který zpočátku tvrdí, že ho volně prodávající Jamajčani vůbec nevzrušují. Samozřejmě časem dojde ke střetu, takže se to zlámanými končetinami začne jen hemžit. Režisér je jakýsi neumětel, zvlátní střih a nakonec tedy vše trošku zachraňuje docela zajímavý a netradiční záporák. 50% ()

• Steven Seagal (John Hatcher) napísal a spoločne s Jimmym Cliffom naspieval pieseň "John Crow". Jednalo sa o Seagalovo vôbec prvé spevácke vystúpenie. (m.a.t.o.)
  • Zločinec Screwface (Basil Wallace) použije na kletbu voodoo tři fotografie. Na první je Steven Seagal v době, kdy mu bylo 10 let, na druhé je v období, kdy odcestoval do Japonska, aby se zde učil bojová umění aikido, a třetí fotka pochází z filmu Nemilosrdná spravedlnost (1991). (StevenW.)
  • Ve scéně, kdy je John Hatcher (Steven Seagal) v hudebním klubu na Jamajce, vystupuje právě jamajská hvězda reggae Jimmy Cliff. (korbitch22)

Tekken rozkopne brány kin

Tekken rozkopne brány kin

27.12.2007

O filmové adaptaci úspěšné videoherní mlátičky japonské firmy Namco se mluví už několik let. Průtahy skončí 4. února 2008, kdy v Los Angeles padne první klapka. Scénář Alana McElroye se odehrává v… (viac)