Malý Vincenzo Cortino (Jason Fuchs), syn sicílskeho poštára pri doručovaní balíka zazrie niečo, čo rozhodne nemal vidieť. Namiesto neho však životom doplatí jeho otec. A tak musí chlapec z dediny ujsť. A kam inam, ako do Ameriky, kde sa časom vypracuje na mocného šéfa mafie (Lloyd Bridges). Jedného dňa musí Vincenzov syn Tony (Jay Mohr) po fatálnej chybe odísť, ale v Las Vegas sa mu darí a stane sa kontrolórom kasín. Nastane čas, aby rodinné žezlo prevzal niektorý z Vincenzových potomkov – výber nie je široký. Buď to bude vojnový hrdina Tony, toho času vo Vegas, alebo nebezpečný psychopat Joey (Billy Burke). A tak mafia vyšle za Tonym „atraktívnu“ ženu, ktorá ho má odpútať od kasín. Zaľúbi sa do nej Tony, alebo sa vráti k úspešnej Diane (Christina Applegateová), ktorá ašpiruje na prezidentku? (TV JOJ)

lakikaki

Asi posledná zo starej školy paródií. Funguje tu fyzický humor, slovný humor, väčšinou i humor záchodový (len občas to tvorcovia prestrelia) a vtip detailu taktiež. Sťažovať sa nie je na čo a zamrzí jedine občasné naťahovanie, ktoré však vnímam možno iba preto, že som pred písaním tohto komentára videl Mafiu! už minimálne desiaty raz. Zábava to však bola opäť raz vynikajúca. [89%] ()

Bauer

Konečně taky nějaká parodie na Kmotra, Mafiány a Casino. Doposud jsem viděl parodie jen na kasovní trháky. Samí X-meni, Spider- mani a další akční pecky, ale tohle není zaměřeno na akční filmy a to je důvod, proč je to dobré. Ano, je to sice blbost, jenže některé scény a hlášky ( "Jak se vlastně jmenuješ?" "Vincenzo Armani Větrovka Cortíno") mně vážně pobavili a dokonce jsem se párkrát zasmál nahlas.Příběh je sice takový.... Moment! Má ono to vůbec nějaký příběh? Asi ne!!! Spíš jde jen o skloubení pár gangsterských filmů dohromady a to je celé. Jenže, parodie se točí, aby pobavili. Mně to pobavilo, takže účel je splněn, ale na to, že to šlo 80 minut, tak mi to připadalo delší. Tvůrci vyplítvali veškere vtipné scény v prvních 40 minutách a ke konci už se moc vtipné scény nevyskytovaly. Maffiósso je ale určitě lepší parodie, než třeba takové Scary Movie 4. Pořád se ale nemůžu zbavit pocitu, že stačilo to vidět jen jednou a možná si to připomenout za pár let znovu! ()

Matty

Další z řady parodií snažících se být vtipné za každou cenu. Vtipy „až nadoraz“ (prdění, zvracení a jiné sprosťárny), desítky narážek na filmy všech žánrů nešikovně poslepované téměř neexistujícím dějem, pár docela vtipných okamžiků za hranou politické korektnosti („přivezl jsem ti Korejce“) a pochopitelně přehrávající herci. Nevkus až za hrob, ta nejčistší forma pokleslé zábavy, ale (!) stále zábavy. 60% Zajímavý komentář: Eddard ()

Prochy38

Jedna z těch povedených parodií, i když Žhavé výstřely to fakt nejsou ani v nejmenším. Oba hlavní filmy, které Maffiósso paroduje (Casino, Kmotr) znám a hodně můžu. J. Mohr i L. Bridges excelují. Dobře se kouká na kočky Ch. Applegate i P. Gidley. Zasmál jsem se dobře. Pár vtipů jako tradičně nepostrádalo fekální a oplzlý humor, který nemusím ani v nejmenším, to tomu hodně vzalo. Ale jako pohodovku se rád zasměju příště zas. ()

wosho

Pokud Maffiosso srovnáme se starší tvorbou Jima Abrahamse, tak se jedná o zcela průměrnou parodii s né moc dobrým obsazením hlavních rolí. Ale pokud Maffiosso budeme brát jako rozloučení starého matadora ze ZAZ s touto tvorbou, lze jej pak brát mnohem smýřlivěji. A jak podotkl Douglas, Maffiosso si divák vychutná, jen pokud bude znát všechy gangsterky, ze kterých si děla Abrahams laskavou srandu (což je asi největší rozdíl mezi partou ZAZ a dnešní tvorbou parodí od prasat a sviní). ()

• Během čtení titulků následuje ještě pár scén s osudy postav, dále „fun facts“, nebo co v krocích udělat po dokončení filmu. (griph)
  • Natáčení filmu probíhalo od 22. září do 10. prosince 1997. (GASTON73)