Detektívi z oddelenia narkotik v Miami Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) sú pridelení k údernej jednotke, ktorej úlohou je zastaviť prísun extázy do mesta. Behom vyšetrovania zhodou okolností odhalia rozsiahly konšpiračný plán bezcitného drogového bossa Tapia (Jordi Molla), ktorý chce rozšíriť svoje impérium a ovládnuť obchod s narkotikami v celom meste, pričom hodlá zabiť každého, kto sa mu postaví do cesty. Veci sa ďalej komplikujú, keď sa Marcusova pôvabná sestra Syd (Gabrielle Union), tajná agentka vládnej organizácie pre boj s drogami, dostane behom krížovej paľby do zajatia zločincov, čo oboch hlavných hrdinov prinúti zájsť až na hranicu zákona. Medzi Mikom a Syd sa začne rozvíjať romantický vzťah, ktorý jej prehnane starostlivého brata privádza k šialenstvu. Marcus a Mike sa však musia povzniesť nad rozdiely vo svojich povahách a spoločnými silami zvrhnúť Tapiu a jeho drogové kráľovstvo. Keď sa Syd a jej tajná identita ocitnú v nebezpečenstve, je zohraté duo jedinou šancou na jej vyslobodenie... (TV Markíza)

Kaka

Na Baye velice slabé. Tuny trapných dialogů brzdí slušně nastartovanou dějovou linku a režisér všechny díry ve scénáři zalepuje tím, co zvládá nejlépe. Dechberoucí akcí. Ale i ta má svoje negativa. Přestřelka na křižovatce je prakticky slabší kopie Mannovy přestřelky před bankou. Stejná pozice kamer, stejně nasnímaná střelba atd... Bay samozřejmě nepoměrně více stříhá a kamerové filtry snižují dávku reality na minimum, ale o tu tady nejde. Lawrence je tradičně trapný, ale na to jsme již zvyklí. Až otravně americká ptákovina. Filmy jako je tento moc dobré jméno současné hollywoodské kinematografii neudělají... ()

Wacoslav1

Na úrovni prvního dílu. Bay tu měl už pravda po předchozích úspěšných filmech větší možnosti pro to natočit ještě akčnější nahláškovanější dílko k překonání toho prvního. Nicméně i když co se hodnocení týče vidím oba dva díly, tak nějak zhruba nastejno, tak přeci jenom jednička mi přišla o chlup lepší. Naštěstí akci Bay točit umí, takže i tohle pokračování se v tom nadprůměru spolehlivě udrží. No a nyní se nám blíží trojka po sedmnácti letech, tak uvidíme, jak tenhle návrat dopadne. Třeba to u mě přeci jen ještě vytáhnou o hvězdu nahoru.60% ()

Gemini

Nechce se mi opakovat tu frázi o efektní klipovité akcičce a typických Bayovských vychytávkách, ale ono to bez toho asi nepůjde:) Hledat v tomhle filmu nějaké morální poselství nebo ho naopak obviňovat z propagace tanečních drog je přinejmenším zcestné. Názorná ukázka toho, že po bad tripu z extošky zkolabujete a zadusíte se vlastními zvratky někde v postranní uličce mi přijde asi stejně propagační jako zručně napůl horrorově natočená antireklama na Tiscali;) Jinak humor ve filmu přitvrdil a typicky bayovské prvky získaly ještě další dimenzi...jenže tentokrát už to rejža dohnal do krajnosti, už úvodní parafráze na bullet-time vyznívá skoro trapně... Jako minule perfektní Joe Pantoliano spolu s hlavními představiteli spáchal scénku u které jsem se nasmál nejvíc z celého filmu (Buddha je cool;)), úhlavní záporák je slizký až až, ale chybí mu charisma Tchékyho Karya. No nevadí, to se přerazí extrémně explozivním finále, do kterého zahrá Trevor Rabin a když se zrovna nic moc neděje, sjedem si něco málo ze zrovna nejvíc cool oblasti hip hipové scény... Určitě si všímáte, že slovo "cool" se mi tu objevuje dost často:) A o tom přesně Bad Boys 2 jsou - obrovská barevná (bez rasového podtextu, samozřejmě;)) našlapaná jízda, která ale už nemá to kouzlo osobnosti jaké měl originál. ()

Davies182

Videoklipovitá smršť těch nejlepších akčních scén, jaké může daný filmový žánr nabídnout. Honička na dálnici je tak zatraceně cool, že jsem ji měl dlouho stále před očima. Hvězdu navíc přiděluji za megavtipné duo Lawrence & Smith, jejichž hlášky napříč celými 147 minutami mě dokázaly pobavit jako nic. ()

Marigold

Nejsem rasista, ale skutečně mi leze na nervy hollywoodský nigga-macho archetyp. A když se spojí dva dohromady, opatří se arzenálem debilních hlášek, značkových hadrů a zapošijí chatrným příběhem o drogových dealerech... no, co asi vznikne? Neuvěřitelně prostoduchý film se skvělými akčními sekvencemi. Vyhovovalo by mi zúžení filmu právě na ně, vystříhání zbytečných meziher a "humorných" projevů Willa Smithe i Martina Lawrence. Dvě hvězdičky za tradičně zmáknutou režii Michaela Baye, plnokrevný střih a pestrou kameru. Což bohužel neznačí, že se na druhé Mizery dá dívat s mozkem v režimu on-line. ()

• Kamión, ktorý ukradne haitský gang, bol červený Mack Vision z roku 2000 a jeden z automobilov, ktorý zničí, bol legendárny Volkswagen Campmobile z roku 1976. Vo filme sa tiež objavia veterány Chevrolet Two-Ten z roku 1954 a Chevrolet One-Fifty z roku 1955. (Raccoon.city)
  • Fletcher se v odposlouchávaném telefonátu zmíní, že by chtěl lístky na zápas Heat proti Lakers. Fletchera hraje John Salley, bývalý profesionální basketbalista, který nastupoval jak za Miami Heat, tak i za Los Angeles Lakers. (Ai.ma)
  • Při natáčení honičky se jedno z aut stalo neovladatelným, vyjelo ze silnice a zničilo několik sloupů pouličního osvětlení. (Ai.ma)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (viac)