Štrnásťročný Elijah "Eli" Soliński žije v Detroite so svojím prísnym adoptívnym otcom, vdovcom Halom (Dennis Quaid). Keď Eli prechádza opustenou budovou a hľadá medené drôty, ktoré by mohol predať, aby si zarobil na živobytie, objaví následky šarvátky, po ktorej zostali na zemi roztrúsené nehybné obrnené postavy a supermoderné zbrane. Jednu z nich zdvihne, ale odhodí ju a potom, ako sa mechanicky aktivuje, utečie. V ten večer sa objaví Eliho starší brat Jimmy (Jack Reynor), ktorý je biologickým synom Hala. Jimmyho práve prepustili na podmienku a Hal jeho príchodom nie je nadšený. Eli musí stále myslieť na super zbraň a vykradne sa po ňu z domu. Keď sa vracia, začuje hádku Hala s Jimmym. Ten dlží miestnemu zločineckému bossovi Taylorovi Balikovi vysokú sumu a žiada Hala, aby mu pomohol peniaze ukradnúť z trezoru jeho zamestnávateľa. Hal odmietne a Jimmyho vyhodí. Nasledujúci deň sa všetko skomplikuje. Eli chce pomôcť bratovi zbraňou, ktorú získal, ale dostanú sa do ešte väčších ťažkostí. Eli a Jimmy sú nútení bojovať na život a na smrť s armádou zločincov a dvoma ťažko obrnenými futuristickými vojakmi, ktorí chcú získať ukradnutú zbraň. (TV JOJ)

ohneta

Dobrý námět, dobří herci.. ale mohl to být i sakra dobrý akční film! Ale bohužel není :( Místo toho je to jako nějaké socialní drama, kdy se brácha seznamuje se svým nevlastním bráchou a nějakou štětkou.. :( Sem tam, ale opravdu velmi málo, dobré akce, která mě při usínání vždy na minutu probudila a věřil jsem, že se to zpraví na kvalitní jízdu. Bohužel nestalo se. Pro mě docela zklamání. Mohl z toho být nadpruměrný film, ale nestalo se.. Bohužel.. ()

Anderton

Prapodivný mix sociálnej gangsterky a čistokrvného béčkového sci-fi. Problém je predovšetkým v tom, že tieto dve roviny príliš spolu neladia. Čakal som, kam to celé vyústi a záver je vážne prekvapivý, ale v spojitosti s tým, čo sme sledovali predtým, to taktiež neladí. Scény samé o sebe celkom fungujú, ale zase platí, že ako celok sa ukazuje Kin ako nefunkčný film. No a najvačšia herecká legenda sa tu príliš neohreje, James Franco hrá podobnú postavu ako v Spring Breakers a Michael B. Jordan vo svojom cameu je absolútne od veci. ()

Sabrewulf odpad!

Co to jako bylo?!!! To mám fandit hlavnímu hrdinovi, který je abnormální pičus? Vyleze z kriminálu, potetované ruce, svého slušného otce zavleče do svých dluhů, které má, jak jinak, u lichvářů, otec kvůli němu zemře a on pak tahá svého 14letého bráchu po bordelech, rozhazuje prachy, které dluží, machýrkuje, chová se na všechny drze, pak ještě vykrádá banku? Postava zralá na dělo mezi oči od první chvíle, co se objevila. Nedokoukáno, příště prosím nějakého hrdinu, kterému jde fandit. ()

sedm.1

Kristova boto, jak mám hodnotit takovýto film? Na mě to zkrátka celé působilo asi jako nudící pouliční směska, poslepovaná jen ze scén z jiných filmů, ovšem poslepovaná do nefunkční podoby, která nemá co sama nabídnout. Veškeré postavy, dialogy, dějový vývoj, závěr, prostě skutečně vše je zde podáno jen jako jedna obrovská přehlídka klišé, bez jakékoliv tvůrčí invence, bez momentu překvapení, bez nápadu a bez jediné scény, která by mě dokázala vytrhnout z letargie, do které jsem byl uvržen již po pár minutách filmu. Navíc tuto podívanou nedokázali tvůrci oživit ani nějakou třeba výraznější akční scénou, spádem, napětím, či atmosférou, pozitivně vnímat pak nelze ani veškeré postavy, které jak jsem již zmiňoval, jsou vesměs nezajímavé, předvídatelné, šablonovité, a tak naštěstí že alespoň jejich obsazení nelze považovat za úplně marné, ty poměrně známější ksichty tu totiž přeci jen něco málo zachraňují, ale o vyložené vysvobození se též rozhodně nejedná. Já tak tuto podívanou nemohu označit za nic jiného, než za nekompromisně vykrádačskou tuctovku všeho možného, oděnou do ryze béčkového hávu, hrající si chvílemi na dramatickém políčku, chvílemi na sci-fi paloučku a chvílemi na akční zahrádce, nic z toho tu ovšem nefunguje, natož aby to ladilo nějak spolu dohromady, takže tohle se dá prostě rozhodně minout. ()

cernakus

Hvězdně obsazené céčko, které si chce hrát na áčkové drama rodinných vztahů. Některé pasáže jsou velmi dobré, ale bohužel celkové vyznění je nemastné a neslané. Kvůli ratingu jsou také extrémně limitované násilné části a většina mordů je mimo obraz. Závěr je pak tak trapný pokus o mindfuck, až je to samo o sobě mindfuck. Zejména kvůli závěru to na dvě hvězdy těsně nedosáhne. ()

• Ve scéně na policejní stanici jeden z gangsterů používá československou útočnou pušku vzor 58 se sklopkou a kompenzátorem. V čase 01:23:56 – 01:23:57 si lze také všimnout chyby střihu, kdy jdou díky transparentnímu zásobníku vidět různě napáskované zásobníky. (Mecker)
  • Keď Jimmy (Jack Reynor) popíja v moteli na verande so striptérkou whisky (58. minúta), podáva jej takmer prázdnu fľašku. V ďalšom zábere, keď ju už striptérka drží, je fľaša takmer plná. (brianko.sk)