He's Out There

• USA Scarecrow (pracovný názov)

Na dovolenke v kanadskom dome pri jazere musí matka a jej dve mladé dcéry bojovať o prežitie po tom, ako sa dostali do strašnej a bizarnej nočnej mory koncipovanej psychopatom. "John" čakal v tieni roky, kým rodina prišla na dovolenku a dokonca nechal detskú knihu s fotografiami, aby im pomohla vyrovnať sa s hrozným scenárom, ktorý starostlivo naplánoval. Bude sa môcť manžel Shawn dostať do domu a včas zastaviť krviprelievanie? Môže miestny majster Owen zastaviť šialenstvo? (INDYANA)

silentname

Možno som po včerajšom a štvrtkovom filme optimistickejšie naladený. Možno som si "He's Out There" reálne užil. A možno oboje. Osobne poviem, že po tom, čo som si odsedel od začiatku do konca "Party Bus To Hell" chcem byť optimista. Chcem byť lepšie naladený a asi budem možno aj niektoré veci trošku odpúšťať. Minimálne už za fakt, že mám pre Yvonne Strahovski trošku slabosť. Včera toho v "The Predator" moc nepredviedla a keď sme tu mali horor, kde bola posadená do hlavnej role, bol som celkom zvedavý. Osobne najprv odstráňme pár negatív v tomto filme, ktoré jednoznačne zabraňujú tomu, aby bol niečím lepším. V prvom rade bude počas filmu Maddie chorá. A napriek tomu potom akosi vďaka jednej (asi) zázračnej tabletke vyzdravie a bude v poriadku. Hoci sa tam spomína, že budú asi musieť ísť do nemocnice. Takže nechcem byť zlý, ale toto neberiem. V druhom rade je film trošku klišé. Vieme odhadnúť čo sa stane, vieme ako to asi na konci dopadne, no nemal som moment pri filme, kde by som to zase vidieť nechcel. Vizuálna stránka filmu osobne neponúka nič. Dokonca ten obraz je miestami poriadne bledý. Neviem či to malo niečo spracovať, no reálne to nepomohlo filmu nijako. A čo mala znamenať tá scénka s fotkou, keď jedine Laura nemala zoškrabanú tvár? Nijaký zmysel to neskôr filmu nedá. A videl som, že niektorí písali, že Laurine dcéry im prišli trošku otravné alebo riadne otravné. A hoci nemôžem povedať, že by som tomu nerozumel, tak minimálne sú dve veci, ktoré tu oceňujem. Prvou je fakt, že ich hrajú skuotčné dve sestry. A myslím si, že to je aj reálne vidno, že dievčatá si snažia pomôcť. A potom je tu ešte fakt, že majú tak 5 - 7 rokov a ide po nich šialený vrah. Ja na ich mieste by som sa asi bál rovnako. A ich myšlienky nie sú neuvážené. Neviem. Ja som tam problém nevidel. Celkom sa mi tento home-invasion štýl v tomto filme páči. Myslím si, že hlavná trojica funguje dobre a pôsobia uveriteľne. A dokonca aj žiaľ, ktorý bude v jednom momente Laura prežívať pôsobí dosť úprimne. Záverečný boj je podľa mňa dobrý, ale takisto treba povedať, že Laura bude mať v jednej chvíli sekeru v boku a o pár scénok na to nemá problém chodiť a bojovať. To sú také veci, že nemôžem ich akceptovať. Myslím si, že film sa snažil. A to mu kvitujem. A rozhodne lepšie, než posledné dva filmy čo som hodnotil. Ale ako som povedal. Po filme ako bol "Party Bus To Hell" to môže ísť iba hore. Hodnotenie: B- ()

ricci.s

Maskovaný psychopat sa rozhodne pohrať s jednou mamčou a jej dvoma ratolesťami na opustenej chate. Občas niekoho odrovná, avšak toho gore je minimum. Skôr tu tvorcovia uprednostnili čistý psychologický teror. V rámci home invasion film funguje celkom dobre, nudných pasáží je minimum a je to aj celkom napínavé. Detské postavy mi dokonca prišli omnoho menej otravné ako som čakal. K atmosfére či hercom nemám výhrady a vlastne sa mi to aj páčilo, avšak koncovka ma neuspokojila (režisér sa žiaľ bál zariskovať), takže na vyššie hodnotenie mi to stačiť nebude. ()

Kudly4

Ok no, takže tu máme zabijáčka chudáčka, který má hlavu omotanou hajzl papírem a ve věku asi 30 - 35 let má rád dřevěné figuríny, které vylepšuje tím, že jím dává lidské oči a končetiny. Divím se, že jim neudělal díru na píchání. K dementnímu chování postav se ani nebudu vyjadřovat, děcka katastrofální, gore bídné, napětí skoro žádné a konec klišovitý až to bolí. Nejlepší na celém filmu, je ten plakát. (73. hodnocení) ()

POMO

Nic nového pod měsícem na chatě u jezera, chtělo by se napsat. Ale tentokrát to příjemně dodržuje tradice klasických slasherů a je to dostatečně intenzivní na to, aby byly fandové subžánru spokojeni. V ohrožení matka s dcerkama a v baráku žádná střelní zbraň. Jenom kuchyňský nůž, versus novodobý Jason se sekyrou. Vidět to “v realitě” v Praze v úterý večer, nejspíš dám snobské tři. Na Sitges FF v záplavě současných hororů, ve kterých se jejich tvůrci neustále snaží o něco duchaplné a převratné (a vychází to jednomu z tisíce) dávám respectful 4*. [Sitges FF] ()

honajz2

Klasická home invasion se vším, co k ní patří. Dokonce (až na pár nelogičností) to není ani blbé, šílenec má nějaký motiv (narozdíl od The Strangers, he), dokonce ani děcka tu nejsou tak otravná. Má to napětí, dívat se na to dá, akorát ten úvod (půl hodina) je celkem nudný a pak je tam pár scén celkem nelogických a konec mě taky docela zklamal (klasika), ale jinak to celkem jde. Zase to ve svém žánru nic nového nepřináší, ale 3* si to zaslouží určitě. ()

• Písnička, která hraje na konci filmu, je „Hey Boy In The Pines“ od Public Domain. (Duoscop)