Existuje ještě daleko nevyzpytatelnější stvoření, než jakým je mladá krásná dívka. A to mladá krásná dívka, která věří na osud. Přesně taková je i Faith. Kdysi na prahu puberty jí duchové sdělili, že mužem jejího života bude jistý Damon Bradley. Stejné jméno sice vyslovila i cikánka věštící z křišťálové koule dívčinu budoucnost, ale když se vytoužený Damon celých čtrnáct let neobjevil, rozhodla se Faith, že přijme nabídku k sňatku od seriózního, leč poněkud prkenného lékaře a nastálo zakotví v poklidných vodách pohodlného a nudného života. Ale osud je osud. Při zkoušení svatebních šatů zazvonil telefon a mužský hlas oznámil, že je dávným přítelem jejího snoubence, že za několik minut odlétá do Benátek a blahopřeje šťastnému páru k svatbě. Krátce před tím, než zavěsil, aby stihl letadlo, řekl i své jméno - Damon Bradley. Jasná výzva osudu. Faith ještě ve svatebních šatech spěchá na letiště a se svou švagrovou odlétá do Itálie, aby našla muže svého života. Ti dva se po mnoha úskalích nakonec v Římě skutečně setkají. Má to ale jeden drobný háček... (oficiálny text distribútora)

Pecival

Poměrně originální námět, ze kterého tvůrci vymlátí pouze pár vtipných scén. Jinak je to takova reklama na Itálii, párkrát sem se usmál,ale nic extra. Naštěstí je tu slušné herecké obsazení a to nejenom ústředního dua (například Joaquim de Almeida, kterého si většina diváků bude pamatovat z Desperáda). Škoda, že Marisa Tomei nemá nějaký normální účes, takto sice vypadá poměrně pěkně, ale není to takové to aaaaah, které by na romantický film bylo potřeba. Downey je sekáč, ale ta role se mi moc nelíbila. Nemám rád když se chlap příliš podbízí. Dohromady slabší tři. ()

Sinecod

To bylo utrpení! Pár poznatků, ze kterých mi bylo špatně. Jeptišky doplňují olej a nechávají za stěračem obrázek panenky Marie. Holka se žene na jinej kontinent kvůli klukovi, kterého nikdy neviděla. Dvě ženský se jen tak z minuty na minutu rozhodnou, že pojedou do Benátek, sbalí se a sednou na letadlo. Obě dvě učitelky, teda týjo, ty Američani si ale žijou! Na konci ten potlesk v letadle, no to už sem byla neuvěřitelně zoufalá! Proč má Marisa stejný účes jako Robert Downey Jr.? A tenhle chlapík je zase hezkej, řekněme až za jedno desetiletí. Debilita nejhrubšího zrna! ()

Anderton

Klasická romantika, odkazujúca viac na filmy Audrey Hepburn, ako na súčasné romantické komédie (nie len prostredím). Je to rozprávka, nič by sa takto nemohlo odohrať, na to treba pamätať. Marisa je síce na pohľad kúzelná, lenže jej postava je tak naivná, že veľa chlapov by si to skôr či neskôr rozmyslelo. Najvtipnejšia je samozrejme figúrka Billyeho Zanea. Zo šedého priemeru (okrem staromódnej štylizácie) film vyťahuje krásne talianske prostredie. ()

Martiiiiinka

Sákryš, tak i navzdory účasti mého milovaného Roberta Downeyho u mě není tento film nic jiného, než obyčejný průměr. Těžko říct, čím to - film má všechny atributy běžné romantické komedie. No... možná právě proto se mu nedaří nijak zásadně vybočit. Downey je ovšem skvělý (a koneckonců, kde ne) Marisa Tomei mě taky vcelku bavila a docela dobré byly i vedlejší postavy. Takže trochu lepší tři. ()

adriane9

Pořád přemýšlím, proč mě to neoslovilo, když je tu tolik kladných komentářů, ohodnocení neskutečných 70%..Je to jen obyčejná bezduchá romance, která by se nikdy ve skutečnosti nemohla stát a to mi vadilo asi nejvíc.Není tu nic co bych si zapamatovala, žádná pasáž,dialog prostě nic a jediné za co dávám hvězdu je krásná Itálie a docela sexy Billy Zane :). ()

• Vo filme sa objaví zmienka o Prázdninách v Ríme. Okrem iného, Marisa Tomei sleduje muža, ktorého jej pridelil "osud" a volá sa Damon Bradley. Gregory Peck sa v Prázdninách v Ríme volá Bradley. (ČSFD)
  • Robert Downey Jr. sa po prvýkrát objaví až v 45. minúte. (ČSFD)