Agatha Christie: Hniezdo supov

• Česko Hadí doupě (viac)

Súkromný detektív Charles Hayward (Max Irons) sa na žiadosť svojej bývalej milenky Sophie (Stefanie Martini) púšťa do vyšetrovania podozrivého úmrtia jej dedka, bohatého grécko-britského obchodného magnáta Aristida Leonidesa (Gino Picciano). Sophia chce, aby páchateľa našiel skôr, ako Scotland Yard odhalí temné rodinné tajomstvo. Na rozpadajúcom sa statku, obklopený jedovatou atmosférou horkosti, odporu a žiarlivosti, sa Hayward stretáva s tromi generáciami rodinnej dynastie, vrátane divadelnej herečky Magdy (Gillian Anderson), čerstvej vdovy Brendy (Christina Hendricks), ktorá bola o 50 rokov mladšia ako jej muž, a ženskej hlavy rodiny, lady Edith de Haviland (Glenn Close). (TV Markíza)

NinadeL

Román Crooked House (1949) považovala Agatha Christie za svůj nejoblíbenější. Snad proto, že si konec uhájila proti předpokladu nakladatelů. Pro diváky je každopádně ten materiál zajímavý i proto, že jej filmaři příliš nevyužívají. A tak tu máme možnost setkat se s látkou relativně neotřelou a zajímavou; navíc herecky v ní dominují Glenn Close a Gillian Anderson mimo své obvyklé manýry. A ačkoli mám předválečnou Christie v mnoha směrech raději, toto rozhodně nepovažuji za prohru. Jen se filmaři mohli více držet estetiky 40. let, 50. léta jsou už přeci jen někde jinde. ()

DAPDO

Dokoukal jsem to úplně v pohodě. Není to žádná špička ledovce, místy je i nuda, ale příběh jako takovej a zápletka s nečekaným koncem mě celkem bavila. Musíte prostě přepnout na to, že je to Agatha Christie a nečekat násilí, krev a akční scény. Prostě příběh o jedné zajímavé rodině, kde je podezřelej úplně každej. ()

BOURQUE

Detektívny film pre nóbl spoločnosť. Celé je to však na nižšej úrovni. Režisér v podstate nevyužil potenciál priestoru, herci/herečky (aj tie skúsenejší) zase majú nevyrovnané výkony. Záver príliš rýchly a bez väčších emócií. Nepochybujem o tom, že kniha od A. Christie je lepšia. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Vavča

Agatha Christie toho napsala opravdu hodně, takže jsem byl zvědav, na její další adaptaci, zejména když tam hraje synátor Jeremy Ironse. Vcelku nadprůměrná detektivka, kterou vytahuje nahoru herectví Ironse a Stefanie Martini. Zápletku jsem neodhadl, protože, to co se zdálo až příliš jednoduché a uzavřené se nečekaně rozvine do roviny osobní rodinné tragédie. Chybělo mi tam však více napětí a nějaké větší osobní střety. Nnicméně budu nadále sledovat další adaptace této klasické autorky. ()

Gilmour93

Na ty malé hajzly brokovnice nebude stačit.. Krtci, hadi a všemožná další havěť přemnožená na sídle, kde dle zvyků Agathy Christie mají motiv vraždit všichni, tentokrát i včetně detektiva. V prvním kole výslechů postavy moc nezaujmou a v tom druhém se nikam neposunou, takže kromě zasazení do rokenrolového rámce jsou nakonec asi nejzajímavější „hromadné“ scény (harmonická společná večeře, odhalení závěti). Finále mělo být intenzivní, ale kdo se teď postará o ty krtky? Oblíbenost Jeremyho Žehlí můj náhled na výkon Maxe Žehlí moc nevyžehlí.. ()

• Film založen na stejnojmenné knize od Agathy Christie. Zajímavostí zůstává, že samotná autorka označila tuto knihu za svou nejoblíbenější, kterou kdy napsala. (jezurka42)
  • Práce na tomto filmovém projektu byla poprvé oznámena již v roce 2011. (jezurka42)