Americko-irsko-britský film, který režisér Tommy O'Haver natočil podle stejnojmenné knihy, vypráví příběh dívenky Elly, která žije v magickém světě, kde jsou všechny děti při narození obdarovány pohádkovou Kmotřičkou. Ella jako dar a zároveň prokletí dostala poslušnost a proto nemůže odmítnout žádný příkaz. Aby se osvobodila a získala vládu nad svým životem, musí přelstít království plné obrů, lidožroutů, zlých nevlastních sester, mluvících knih a zákeřných intrik. Pokud se jí to podaří, možná na své cestě potká lásku. (oficiálny text distribútora)

starbrejkr odpad!

Ach, prokleté budiž filmy, jež jsou promítány v autobuse. Opravdu nevím, kde tam na tohle chodí, tam mají jet nějaké české klasiky typu Pelíšky. Kde vyhrabali takovou hrůzu, to nechápu. Zřejmě to má fungovat jako pohádka, ale působí to tak ohromně trapně, že bych si to nejspíš ani jako dítě nezapamatoval. Pohádka má být roztomilá a příjemně vtipná. Tohle je křečovité, šklebivě komediální a dějově naprosto o ničem. Že já radši nezůstal i během tohohle u poslechu hudby... ()

rikitiki

Dá se Popelka natočit s nápadem? Dá! Jak dokazuje Ella a ostatní osazenstvo filmu: víla kmotřička věčně navátá, princ prchající před svým fanklubem, zlovolný strýc na trůně nebo elf, který chce být právníkem. Pohádka je modernizovaná a vtipná, hraje si s klasickými motivy (střevíček, dýně, půlnoc na plese..) v nečekaných souvislostech a nebojí se zlehka drknout do tématu soužití různých etnik (elfové/židi, obři/afroameričané). Ella, přestože je svázaná nechtěným darem poslušnosti, je přesto šibalská a svéhlavá, a dokáže si najít cestu, jak se pokusit o záchranu nejenom sebe, ale celého království. Skvěle využitý Cary Elwes, který od dob Princezny nevěsty udělal v pohádkovém světě velký skok od jelimanského klaďase po záporáka. Hughovi Dancy se povedlo vytvořit prince, který není jen hezounek, jehož úkolem je trpně políbit nevěstu a pak si ji odvést až na věky, ale je to kluk, kterého některé věci štvou, a který se dokáže prosadit jako plnohodnotný protějšek Popelky. SHRNUTÍ: Každé půlnoční překvapení na plese nemusí zahrnovat ztracený střevíček. ()

Z0oMb3E

Submisivita v najčistejšej forme. Áno je to blbosť, ale so zemiakovým šalátom, poriadne vypečeným rezňom a pár poldecákmi sa na Vianoce dokážem kukať aj na podobné hlúposti. Dokonca sa na tom dokážem aj celkom slušne zabaviť. Nečakajte nejaké extra výkony či predražené exteriéry. Ono sa to v rozprávkach viac menej ani neočakáva. No sympatická Annka stojí aspoň za letmé pozretie. So scenárom sa u podobných snímkov neradno zahrávať. Všetko klape tak ako má a človek sa necháva opiť rožkom. Škoda, že sa na podobné jednorázové filmy nerobia pornoparódie. Už samotný námet k tomu dáva nekonečný potenciál. ()

JajinkaBec

Tenhle film je hrozná blbost, ale musím se přiznat, že docela příjemná blbost :-) Na páteční večer, kdy už toho má člověk po týdnu tak akorát dost, je to příjemná, usměvavá podívaná, která urazí nejspíš jenom zarputilé obhájce klasických pohádek. Sice jsem málem mlátila hlavou o zeď, kdykoli se na scéně objevil princův fanclub, ale ty tři hvězdičky si to určitě zaslouží - za Hugha Dancyho (ne, do fanclubu se ale nepřidávám), za hada a za závěrečné taneční a pěvecké číslo, u kterého jsem se prostě musela přiblble usmívat. ()

Kubi21

Povedená a krásná pohádka s popkulturními odkazy alá Shrek a Arabela. Přiznávám bez mučení, že jsem dlouho okolo tohohle filmečku chodil a nechával ho ležet ladem. Včera jsem si už řekl dost a šel do toho. A opravdu jsem neprohloupil. Už začátek je dokonalý a Eric Idle jako vypravěč je skvělý. Od eskalátoru ve středověkém městečku už jsem se jenom bavil a vydrželo mi to do konce. Děj není zbytečně přeplácaný a vlastně pohádkově jednoduchý a Anne tomu dává to správné kouzlo. Tady je oproti Disneyho Deníku princezny roztomilá, milá a krásná. Přesně tak jak má poháková hrdinka být. Opravdu uvažuji o plné palbě. Uvidím jestli se budu bavit při druhém a dalším shlédnutí stejně, nebo i víc. Pak bych přitlačil. PS: Dolů určitě nepůjdu z výše uvedených důvodů a také za tu obryni, která mi byla povědomá, ale došlo mi to až u titulků. Palec nahoru. PPS: Teď jsem v rádiu slyšel Somebody to Love od Queen a musím říct, že filmová předělávka byla úžasná a dokonalá. Řval jsem u toho smíchy skoro tak, jako u Don't Stop Me Now v Soumraku mrtvých. ()

• Na večírku obrů zpívá Ella (Anne Hathaway) píseň „Somebody To Love“ od skupiny Queen. (hrumsrt)
  • Název města Lamia, kde princ Char žije, je latinské označení pro čarodějnici nebo upíra. (Teres)
  • Pisničky, které zpívá Ella, nazpívala všechny sama její představitelka Anne Hathaway. (Teres)