Bright

V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

misterz

Všetci frflú a frflú... no mne sa to celkom páčilo. Keby bol trochu zmysluplnejší a zaujímavejší príbeh tak by som išiel s hodnotením ešte vyššie. Takto to stačí len na príjemnú pukancovú zábavu, kde je stále všetko v pohybe, stále niekto pred niečím uteká, často niečo vybuchuje, je tu i more bojových scén a dokonca by sa tu našla i zázračná Potterovská palička... no skrátka aspoň nie je čas na nudu a čas zbehne ako voda. Lepší priemer. 65/100 ()

Mi Nü-Chai

Vůbec to není Shadowrun a mj. proto vypadá elfí fedarál jako Lofwyr, ale tím si nebudeme kazit náladu a mně to fsktučnosti nevadí. Celková nekonzistence a nelogičnost zejména chování a abilit postav mi už vadí, o místy trapných humotech nemluvě. Někdo to někde nazval 'jako by někdo přehodil Shadowrun ze stolu přímo na plátno' - ano, přesně tak to vypadá, včetně momentů, kdy si GM řekne sakra, souboj s tou partou asasínů mi družinka nedá, musím je nerfnout, jen nikomu nedošlo, že ve filmu to bude vypadat troška blbě. Ale jo, na druhý díl bych se podívala. ()

Chrustyn

Ayer se pokusil spojit svůj realistický pohled na policejní akce s fantasy příběhem, který kombinuje rasismus a nudnou báchorku o boji hnusných orků a zlých elfů. Upřímně už na papíře to nemohlo vypadat zajímavě a Ayerova nenápaditá až znuděná režie společně se znuděným Smithem (a to jsem si dlouho přál aby dostal nějakou zajímavou akční roli) to nijak nezachraňují. Příběh už pak je vyloženě debilní a akce až překvapivě nezajímavá. Rozhodně nejhorší Ayerům film. ()

kingik

Příjemně kreativní nářez. David Ayer svým filmem způsobil revoluci. Nemám na mysli, že je jeho film kontroverzně přijímán, jsou na něj smíšené recenze, jde o to, že budoucnost vysokorozpočtových filmů je stream platformě nakloněna, prostě Bright. Představte si, že by se do budoucna takových filmů, co mají atributy blockbusteru, točilo víc, a nemuselo by se na ně chodit do kina. Do kin by šly jen primitivní humusárny typu Rats Raws: Odchod Hnědáje, které Pizdney ještě víc jebe. Tohle mělo náboj, originální propojení a kvalitu před kamerou i za kamerou. Superhvězda Will Smith a technicky zručný režisér David Ayer. Většina jeho filmů je technicky na patřičné výši, jeho vyprávěcí styl zaostává. Zde ne, vše značně kompaktní, nápadité i lehce krvavé, ovšem nutno dodat, že v závěru to přece jen vázlo, hlavně se neodbouraly nadbytečné patogenní výjevy, tedy patetické úseky, které se v závěru nahromadily. Noomi Rapace je zloduška, která z paměti nevymizí, Will Smith a ork Joel Edgerton, je k nepoznání namaskován, tvoří prima dvojku, Lucy Fry má nemalý prostor. A vše má švih, sofistikovanost, fantasy kodex, akční balanc i pár filosofických vsuvek se najde. A samozřejmě vše rámcuje rasistický podtext. Ayer se vyřádil, mnohem přesvědčivěji než u filmů určených do kina. Jen chci věřit, že snad nenapadne Kathryn Bigelow udělat na film variaci, Detroit White, kde obsadí Daniela Hůlku. Tenhle film je především o přetahované o Magickou Hůlku. Její neumětelství ať spláchne nulový zájem o její filmy. A vyjděme vstříc inteligentní blockbustrové tvorbě, která (mně osobně) citelně chybí na filmové tržnici. 9/10 ()

Stanislaus

Nebýt nadpřirozeného světa plného kouzel by byl Bright pouze tuctovým snímkem o souboji policistů se zločinnými gangy, který se vedle toho zaobírá rasistickou problematikou. Škoda, že tvůrci nevyužili více onoho kouzelného potenciálu, který se nad tímto projektem vznášel. Z hlediska akce a napětí film fungoval, na druhé straně byla spousta prázdných vtípků, jež však vyšuměly už během jejich zaznění. Vizuál byl pěkný a hudební doprovod skvěle podtrhoval prostředí špinavých ulic, ale i tak jsem měl pocit, že se z toho dalo prostě vytřískat víc. ()

• Pistole používaná Darylem Wardem (Will Smith) byla glock 19. Brokovnice použitá ve filmu byla Remnington 870. Další zbraně použité ve filmu byly útočná puška M4, AK 47, brokovnice UTAS a revolver S&W Magnum 500. (K98)
  • Na soundtracku sa podieľali známe osobnosti ako napríklad Rag'n'Bone Man, Machine Gun Kelly, Bebe Rexha, Logic či hudobné kapely Bastille a X Ambassadors. (Astonko)

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (viac)