Spojené štáty sú na kolenách. V krajine, kde nastal úplny spoločenský kolaps a zavládla nekontrolovateľná anarchia, vytvorila spoločnosť Weyland Corporation rozsiahle a nepreniknuteľné väzenské mesto The Sprawl, kde živorí viac než 400 000 väzňov. Za týchto okolností je nespochybniteľným vládcom izlovanej komunity ikonický vodič známy pod menom Frankenstein, ktorý je stále kráľom vražedných automobilových pretekov smrti, ktoré už najnovšie môže sledovať celý svet na Dark Webe. Do väzenia prichádza tajomný Connor Gibson (Zach McGowan) s jediným cieľom - poraziť samotného Frankensteina v jeho vlastnej hre. To sa však ľahšie plánuje ako vykonáva. Connor je pekelne pripravený splniť svoju úlohu. Ale má naozaj všetko potrebné, aby ponížil pána pretekov pred miliónmi divákov Dark Webu? (TV JOJ)

Kudly4

Bylo jasné, že původní film se Stathamem, žádný další jiný díl nepřekoná. Dvojka a trojka se ještě dala, jenže tohle už je absolutně amatérské, závody jsou trapný, dementní postavy a „post-apokalyptické" prostředí mě vůbec nezaujalo. Film jak z roku 80 z VHS. Hvězda za občasnou brutalitu a pěkný ženský - opět. ()

borec999

Ušlo to. V rámci série ide možno o najslabší diel, ale stále je to pozerateľné. To najhlavnejšie v Death Race sérii je akcia a závody. Tých je tu dosť, sú rovnomerne rozložené po celom filme, pričom bitky a prestrelky sú dostatočne krvavé, drsné a na béčko i celkom fajn natočené. Hlavný hrdina v pohode, Trejo s Gloverom vo vedľajších úlohách síce v rámci akcie nič nepredvedú, ale aj tak ich poteší vidieť v niečom čo sa dá nazvať aspoň béčkom. Príbehovo je to stále to isté dokola a nič navyše oproti minulým dielom nedostaneme. Vo finále som však spokojný, ako akčné béčko to funguje bez problémov. 60% ()

mzss1

(20%) Uf, to byla ale pořádná srajda. Původní film se Stathamem se mi líbil, prostě pecka na 5*. Prequelové pokračování v podobě druhého a třetího dílu mě ale taktéž nečekaně chytlo, takže ty slabší 4* jsem udělil. Ale tohle? Chápu, nechal jsem se asi tak trochu negativně unést, ale přesto mě to nebavilo, vyjma akčních scén. Takže chválit se tu dá maximálně jen ta akce, která aspoň za něco stojí, s ohledem na současná béčka, která jsou dost podfinancovaná a ne po každé se zadaří. Nicméně akce mě zde bavila především v závodech, ta ostatní je taková doplňková. Děj je naprosto vypatlaný, stejně jako šílené postavy co řežou motorovkou hlavy a zabíjejí pro potěšení. Jako už třetí DR byla tak trochu ptákovina, ale zábavná. Zato zde jsem se při sledování cítil neustále trapně. Nemám co už dodávat, chtěl jsem dát odpad, ale přeci jenom nesmím přehlížet pár dobrých akčních kousků i když nejde o nic vyloženě úžasného. ()

Corpsegrinder

Od toho průseru z roku 2008 je tohle nejlepší Death Race. Už si to na nic nehraje a vydalo se to cestou zábavnýho béčka alá 80's kde každej vypadá jak kdyby právě dotočil Mad Maxe. Vyvarovalo se to trapnýho CGI takže drtivá většina bouraček a explozí vypadá slušně a né komicky jak v předchozích dílech. Peníze se ovšem šetřily kde se dalo a tak je prostřední část filmu silně vatová, i tak se tam ale najdou akčnější scény a filmy nikdy nepřijde o svižnější tempo. Kamera je taky slušná na nízkorozpočťák. Herci jsou takový nijaký, hlavní hrdina je necharismatický dřevo, Danny Glover už je uplně v prdeli, Danny Trejo je Danny Trejo a nejlepší byl asi Frankenstein kterej se z nevýraznýho nudnýho klaďase stal celkem slušným záporákem. Neni to nic extra ale já se bavil. ()

SaNcHeZ_cz

Popravdě, nevím co jsem to právě viděl. Tenhle kousek se snaží naroubovat na mytologii značky další necelé dvě hodinky něčeho, kde nějaká logika nehraje moc smysl. V rámci tří pokračování Andersonova restartu to ale paradoxně nebylo alespoň tak nudné jako dvojka. Třeskutě blbé, s naprosto nesmyslným designem závodních aut, amatérským scénářem a většinou komparzu a brutálně lacinými exteriéry. Přičtěte si k tomu občasné momenty, kdy režisér jakoby se pozapomněl, že právě netočí v maďarsku porno ale něco, co se alespoň vzdáleně snaží působit jako v rámci možností seriozní kinematografie. Na té lacinosti, přímočaré blbosti a amatérskosti se ale člověk alespoň v několika momentech pobaví. ()