Edtv

Ed Pekurny (Matthew McConaughey) je docela obyčejný chlapík, který si myslí, že nemůže nic ztratit, když přistoupí na výhodnou nabídku kabelové televize a stane se hrdinou jejich nové show. Téměř přes noc se pořad, sledující Edův život v přímém přenosu, stane obrovským hitem a řadový prodavač z videoobchodu se promění v mediální hvězdu a miláčka celého národa! Hvězdné herecké obsazení včetně Woodyho Harrelsona, Elizabeth Hurley, Dennise Hoppera, Ellen DeGeneres a Martina Landaua a skvělá režie Rona Howarda (Apollo 13) nabízí pobuřující pohled na slávu přes noc a sdílení vašeho života s několika miliony vašich nejbližších přátel! (Magic Box)

Damielka

Všechno trochu moc přitažené za vlasy a vyhoněné ad absurdum. Ale to už je holt úděl americké pásové výroby. Matthew McConaughey coby přeslazený správňák Ed, který se stane idolem celého amerického národa díky reality show, bojuje proti televizní společnosti a o srdce dívky svého bratra. A co myslíte, jak to dopadne? No jak jinak než dobře. Ed skončí v posteli se svou láskou, celá Amerika se semkne u obrazovek a skanduje jeho jméno. Jediný, kdo se mi ve filmu líbil, byl Martin Landau na vozíku a s kyslíkovým přístrojem na zádech. Jeho hláška, kdy u svého nevlastního syna Eda žehlí mámin úlet v mládí: "Mámě vinu nedávej. Byl jsem neodolatelnej", byla jedna z mála, u které jsem se od srdce zasmála. Špatná nebyla ani Jenna Elfman v roli Edovy lásky. Woody Harrelson, kterého mám jinak ráda, mi ale v tomhle filmu a v této roli nějak nesedl. Chvílemi byl jako vystřižený z pubertální slátaniny American Pie a to je pro něj trochu škoda. ()

castor

Šmíráctví je vděčné téma. Prostě ho máme v sobě. Koukáme, co má druhý na talíři, nenápadně pozorujeme tělesné proporce druhých při wellness pobytu, přes balkon sledujeme, co nového u sousedů. Takový Truman Burbank měl tu smůlu, že byl obětí televizní show nedobrovolně. Ed, chlapík z videopůjčovny, o tom, že má za krkem televizní štáb, sám rozhodl. A jednou se tak díky kameře přítelkyně hrdinova bratra dozvěděla o jeho bokovce, aby vzápětí s Edem sama ochutnala jiné rty. Ron Howard čiperně střídá žánry, občas to neklapne, ale většinou je sázkou na jistotu. Tentokrát si vybral téma, které dobře známe – a hlavně není mnoho lidí, kteří by nechtěli být „někým“. Přitom jsou skrz naskrz obyčejní, ovšem dnešní formáty televizní zábavy dokáží oslovit a aktivně vtáhnout kdekoho. Howard předkládá tak trochu existenciální a tak trochu komedii, která měla dopadnout o mnoho lépe. Ale dalo se s látkou naložit i hůř. Každopádně zmiňovaná Truman Show je úplně někde jinde. 55% ()

Hanys_

Asi nejde Eda nesrovnávat s Truman show (ačkoliv jde o dost odlišené snímky, které mají společený jen ten život před kamerou). A ikdyž je Weirův snímek všeobecně známější, tak tento Howardův kousek není zas tak o moc horší. Prostě hodně dobrá netradiční komedie, která trochu přinutí k zamyšlení. 8/10 ()

Shit

Výbornej a hlavně zábavnej film,kterej je teda trochu podobnej Truman Show, ale je to naštěstí dostatečně odlišný, aby to jenom nekopírovalo úspěšnej film. Mathew McConaughey je dobrej, ale daleko lepší je Woody Harrelson, kterej je tam fakt krutej, ale ten je tam pomálu hlavně v druhý polovině tam skoro neni, což je podle mě škoda. Děj to má hodně předvídatelnej, ale je tam spousta skvělejch hlášek a zábavnejch scén, který to plně vynahradí a ještě to má fakt super konec. Ron Howard už sice natočil lepší filmy, ale přesto to je nadprůměrný a já se dobře bavil ()

blackrain

Docela příjemný film. Nabízí se otázka, jestli bych někdy přistoupila na podobnou záležitost jako Matthew McConaughey. Rovnou a bez váhání odpovím, že za žádnou cenu ne. Moje soukromí patří jen mě a ne celému národu. Novácká Ulice by měla velkou konkurenci, já bych pak mohla chodit kanálama a nebo podepisovat autogramy na letišti. ()