Bezcharakterný advokát Billy Halleck (Robert John Burke) zrazí pri nezodpovednej jazde autom Cigánku z jarmoku, ktorý prišiel do mestečka Fairview. Vďaka jeho reputácii mu ale ani len nevezmú vodičský preukaz. Po odchode zo súdnej sály sa ho dotkne starý Cigán a uvalí naňho kliatbu. Halleck začne v nasledujúcich dňoch drasticky chudnúť. Na pomoc mu v poslednej chvíli prichádza jeho nedávny klient - schopný newyorský mafián Richie Ginelli (Joe Mantegna) Filmovej adaptácie románu Richarda Bachmana Thinner sa ujal Tom Holland, režisér Detskej hry a Časožrútov (podľa knihy Stephena Kinga, ktorý sa v dnešom filme mihne ako Dr. Bangor). (tron)

TheRaven

Předem upozorňuji, že opět film nehodnotím z hlediska zadaptování, páč knihu jsem nečetl, zatím. V poslední době se mi do rukou dostalo vícero kingovek, tohle byla už asi šestá za poslední měsíc. Musím však konstatovat, že jednoznačně ta nejhorší. Filmu chybí jakákoliv hutnější atmosféra a ani děj není tontokrát žádným zázrakem. Závěr filmu nepřekvapivý a taktéž bez nějakého výraznějšího vrcholu. když se na to podívám celkově, tak na mě celý nímek zapůsobil asi tak, jako jedna z průměrných epizod seriálu Veřte - Nevěřte. I kdyby se celý snímek stáhnul do těch 10 minut, nic by na kvalitě neztratil. ()

D.Moore

Mile věrný přepis Kingovy (tedy vlastně Bachmanovy) předlohy je vcelku zábavné béčko. Na masky a ztvárnění procesu hubnutí je radost pohledět, povedla se i Lichtova hudba, minirolička Stephena Kinga (hraje lékárníka pana Bangora, to mě podrž) potěšila. Škoda, že Zhubni! nemá o trochu hutnější atmosféru... Ano, v momentech, jako je Billyho příchod do cikánského tábora nebo závěrečné Ginelliho řádění, funguje dobře, ale jinak je pohříchu nedramatický a mdlý... A ve většině případů taky ledabyle zahraný (i na béčkové poměry). ()

Ravi

Stephen King má tu smůlu, že se jeho námětů chápou průměrní, ne-li podprůměrní, režiséři. Film pak není žádná hitparáda. Přesto se najde pár dobrých zpracování a tohle je jedno z nich. Během filmu ve Vás i přes všechnu "vážnost situace" a skepsi k ústřednímu tématu kletby začne hlodat červík pochybnosti, který na konci filmu pěkně mrazí v zádech. 65% = 3/5 ()

Bobik9

Docela drsný film na motivy povídky Stephena Kinga. Přes jednoduchý nápad se jedná o kvalitní kousek. Tom Holland dokázal, že je jedním z Mistrů hrůzy. Snímek má dobrou atmosféru a zněklidňující konec. Bylo super vidět malou Bethany Joy Lenz, kterou znám z One Tree hill. Film působící na psychiku člověka, ve kterém vystupuje jediná lehce kladnější postava. ()

kingik

Pokud držíte dietu tenhle horor způsobí jak nedobře děláte. Hubne se tady až na kost a to všechno vlivem cikánské kletby. Film se snaží hodně divákovi znechutit co se dá, ale stejně se z toho tématu nedalo moc vyždímat, protože krátká literární povídka nemůže pokrýt film. Tenhle námět by spíše vyhovoval být zpracován jako nějaká kratší hororová povídka, protože s přibývajícím časem se to jeví jako roztahaný hororůrek, který právě nejvíc nepřímo varuje dietáře. 60% ()

• U Halleckových nad jídelním stolem můžeme vidět plakát s obrazem „Breakfast Time“ od malíře Wayne Thiebauda (1920–2020). (Petsuchos)
  • Snímek byl promítán spolu s krátkým filmem Ghosts (1997) ve vybraných kinech po celém světě. (Roman.Ticka)
  • Stephen King, který je autorem knižní předlohy, si ve filmu střihl cameo roli. Ztvárnil postavu lékárníka Dr. Bangora. Bangor je město v americkém státě Maine, ve kterém King žije. (oje)