Oblíbené trio je zpět. Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May se vrací v novém seriálu The Grand Tour, který je nepřímým pokračováním jejich posledního působení v Top Gearu. Naše trojka se vydává na cestu po celém světě, kde testuje různá auta, plní úkoly a především si užívají život jako "motoristi ve středním věku", kdy každou epizodu uvádí v jejich mobilním stanu. (UncleMorty)

DJ_bart

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

"What could possibly go wrong?" ___________ Famózní tribute Top Gearu a zároveň spektakulární podívaná ad absurdum. Pompézní dobrodružná pecka, která nemá jakoukoliv chybu. Samozřejmě, Top Gearu se to ani zdaleka nevyrovná, ale i tak tahle Svatá Trojice britských pošuků ještě nikdy nebyla v tak velkolepý kondici. ()

vyfuk

První epizoda: Je tu návrat asi nejlegendárnější trojice v historii televizní zábavy. The Grand Tour se zdá jako důstojné pokračování Top Gearu. Upřímně řečeno jsem byl ale lehce zklamán. Je mi jasné, že všechno hodnotit po první epizodě je kravina, proto zůstanu nadále této show věrný, nicméně jsem očekával lehce podobný nádech jako v předchozí show. Bál jsem se, že bude větší důraz na auta a na humor se téměř zapomene, lidé mi tvrdili opak. No a ve výsledku se mé obavy vyplnily. I když první díl byl taky naplněn humorem, který nemohu jednoznačně opomenout. Očekával jsem od toho lehce jiný nádech. Po technické a praktické stránce věci je show udělaná perfektně. Rubriky jsou lehce jiné, aby neošlehly Top Gear a práce s kamerou a efekty v této show je neuvěřitelná. Hlavně při prvních pěti minutách jsem si snad i myslel, že jsem zavítal do filmu a nekoukám na show. Amazon má nakročeno velice dobře. Uvidíme co přinesou zítřky. Celá první série: V jistém ohledu jde o zábavu, která za to stojí. Nicméně jaká první epizoda, taková první série. Člověk dokáže být uchvácen úžasným střihem, úžasnou výpravou a dokonalými kamerovými záběry a hraním si s barvami. Ale stále u člověka převládá pocit toho, že je všechno vykonstruované, nahrané a tak silně teatrální, že to lehce dokáže omrzet. Je to na jednu stranu pořád zábava, ale také velice smutné. V současné chvíli pro mne jde spíš o pořad, který bych ne moc aktivně vyhledával, těšil se na něj nebo tak. Spíš si s láskou počkám na český dabing (pokud vůbec nějaký bude) a dívat se na to čistě z nudy. Věc, za kterou půjdu do pekla: recenze aut jsem přeskakoval, protože mě to upřímně vůbec nezajímalo. Spíš na to koukám kvůli zábavě a jelikož mi nepřijde, že má to kouzlo spontánnosti, ale onu vykonstruovanost, tak se mi nechce ztrácet čas koukáním na recenze něčeho, co mne ani nezajímá. ()

Nolanofil

Seriál Top Gear som sledoval nepravidelne, skôr mam napozerané špeciáli. Takže fanušík v tom pravom zmysle slova niesom. Na Grand Tour som bol zvedavý hlavne kvôli humbuku okolo toho, aký bol a je. A som spokojný. Páni vedia prečo sú tak populárny, navyše teraz majú velmi štedrý rozpočet, ktorý im umožnil sa odrhnúť z retaze. Chémia medzi nimi funguje, je to vtipné, velkolepé a hlavne to baví. ()

Santino7

Hodnotiť tento projekt nejdem, nakoľko som dosiaľ videl len prvé dva diely (a je dosť možné, že v najbližšom časovom horizonte nijaká ďalšia u mňa nepribudne), no v rámci stručného okomentovania musím skonštatovať, že mi sedí o poznanie menej než ich predošlý projekt Top Gear. Či už za to môže vec zvyku (na onen ustálený formát) alebo iné faktory, skrátka to tak je, k tejto relácii som si zatiaľ cestu veľmi nenašiel. Nie je to vinou ústredného tria Clarkson-Hammond-May, ich humor je rovnako nekorektný a úžasný ako predtým, skôr mi vadila značná obsahová/formálna odlišnosť. Prišlo mi to až príliš veľkolepé, príliš sa snažiace ohúriť, no a žiaľ i primálo britské (čo do veľkej miery stálo za úspechom oného predošlého projektu). Nie som stotožnený ani s väčšou špecifikáciou a zameraním na drahé superšportiaky a pretekárske okruhy, to, v čom pre mňa bol Top Gear najlepší, boli skôr bláznivé reportáže spojené s cestovaním po rôznych krajinách a kontinentoch. Taktiež mi prekážala voľba prechodného štábu putujúceho po svete - to je na jednej strane určite vysoko hodnotné pre skalných fanúšikov programu z daných častí sveta, ktorí eventuálne majú šancu prísť osobne, avšak z mojej strany boli tie ustavičné aplauzy a výbuchy smiechu zo strany publika niečím priam neznesiteľným. To je však čisto osobný názor, rešpektujem, že iným tento formát naopak plne vyhovuje, budiž. ()

mortak

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Grand Tour si stejně jako dřívější Top Gear jede takový NEDC. Hodně se jede nízkou rychlostí, občas se nechá volnoběh, ale v každém díle to pánové alespoň trochu rozparádí, a výsledkem je solidní podívaná. Přece jen bych ale stál o to, aby staré a dobré partičce vznikla konkurence, která už pojede více dynamičtěji dle WLTP. ()

• Při natáčení první série nacestovali 1.474.546.320 mil, což je v přepočtu asi 2.373.000.000 kilometrů. (Maulincio)
  • Začáteční písmena názvu pořadu Grand Tour / GT by mohl být Top Gear (od r. 1978) po zpátku. Clarkson teorii zatím nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. (DexMASTER094)
  • Během závodu Formula Easter si lze na více závodních vozech všimnout písmen MTX. Jedná se o zkratku československé (a později české) společnosti Metalex, která se zabývá stavbou a úpravou vozů pro sportovní a závodní účely. (machonza)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse