Geralt vyráží s Ciri na cestu, která ho dovede ke starému příteli. Jakmile u Soddenu ustane řinčení zbraní, začne Tissaia nelítostně pátrat po tom, co potřebuje vědět. (Netflix)

RoneXxXD

Foltest - měl styk se sestrou Knihy: Fu*kin best king. Seriál: prase. Nivellen - znásilnil kněžku. Knihy: Lituje svého činu, ale Geralt to bere že není to jeho věc ho odsuzovat. Pouze oceňuje, že není netvor a lituje toho. Seriál: Zabils svoje sloužící? POHODAAAA, AHA... Takže si znásilnil kněžku? Jdi se zabít. Ffs. Zaklínač, svět jehož pointa je být neutrální, je nyní o morálce kde se odsuzují činy minulé nikoliv osobnost a aktuální dění. ()

ArsenalEagle

Nejlepší díl celého seriálu. Perfektní zpracování povídky, přičemž změny, které zde jsou (Geralt s Nivellenem se znají, je zde Ciri), nijak neruší a v rámci seriálu parádně zapadají. Výborně se pracuje s atmosférou a původní myšlenka povídky je plně zachována. Tohle je kvalitní adaptace, takhle si představuji seriálového Zaklínače. ()

darthvader77 odpad!

Zde půjdu s chutí proti proudu. Tahle epizoda je ukázkový příklad, jak vypadá znásilnění předlohy. Ovšem příběh nedává smysl ani sám o sobě. Hlavní záporák celé série má svůj cíl přímo před nosem a nechá ho jen tak odejít. Celé vyznění původní povídky je zase totálně převráceno naruby, což mne snad vytáčí více než u Hranice možností, u této epizody snad ještě snižím hodnocení za to, jak z toho tvůrci seriálu udělali nějaký obrovský dějový milník pro vztah Marigolda, Geralta a Yennefer. Geralt je bodyguard k ničemu i ten Kevin Costner by to zvládl líp. A jeho stupidita jen proto, aby se děj děl je hodně otravná. Závěrečný twist je směšný, v kontextu celé druhé série se tím ukazuje pokrytecká morálka seriálu a je posledním zdviženým prostředničkem knize. Zbytek série se alespoň dá brát jako Witcher What if, protože už se to nesnaží předstírat a je to zábavnější než tohle smetí. ()

agentmiky

Tak první epizoda navazuje přesně tam, kde nás minulá řada opustila. Zvolit v Pilotním dílu jako ústřední námět příběh točící se kolem jedné z nejslavnějších povídek ze světa Zaklínače, tedy Zrnko pravdy, se tvůrcům povedl na jedničku. Masky excelentní, atmosféra ke konci začala správně houstnout, až to vygradovalo finálním soubojem s bruxou (ten za mě parádně nasnímaný). Ani mi nějak ten pozměněný konec samotné povídky nevadil, docela jsem to přivítal. Jen tedy nevím, kam se chtějí vydat s linkou Yennefer, to se mi malinko nepozdává. Uvidíme. E01 slušně navnadila na další nálož z tohoto nehostinného světa. 8,5/10 ()

tomik99

Na seriálu je vidět větší rozpočet, lepší kostýmy, dražší výprava. Alespoň v tomto se tvůrci polepšili. Co si budeme povídat, doposud polovina epizod byla jen vždy o nějaké příšeře. Celý díl sledujeme poměrně komorní zápletku a ejhle se na konci vyklube nějaká příšera, kterou je nutné zabít. To se pochopitelně časem může zajíst, ale pokud to bude servírováno stylem jako v této epizodě, tak to ještě nějakou dobu vydrží. ()

• Zatímco v knize se Geralt (Henry Cavill) s Nivellenem (Kristofer Hivju) setkává poprvé, seriál nám říká, že jej znal již v jeho lidské podobě a Geralt mu pomohl s jeho otcem. (Geralt z Rivie)
  • V knihách vyprávěl Nivellen (Kristofer Hivju) Geraltovi (Henry Cavill) o pobití služebnictva i všech ženách, které měl, a nebál se přiznat i existenci Vereeny (Agnes Born). Seriálový Nivellen svým přátelům ale lže a mluví o kočce. (Geralt z Rivie)