Brána bojovníkov

• Česko Brána válečníků (viac)

Jack Bronson (Uriah Shelton) je nesmelý tínedžer a šikanovaný študent, ale zároveň tiež nadšený hráč počítačových hier, ktorý je vo virtuálnom svete známy ako kung-fu majster Čierny rytier. Jedného dňa sa v jeho izbe objaví elitný čínsky bojovník Zhoo (Mark Chao) s princeznou Sun Lin (Ni Ni) a v magickom koši na bielizeň ho prenesú do starovekej Číny, aby im pomohol poraziť nebezpečného zloducha Aruna. Barbarský náčelník Arun si chce totiž vziať krásnu princeznú za ženu aj proti jej vôli. Bojazlivý Jack musí v sebe nájsť kopec odvahy, aby v tomto šialenom výlete do fantazijného sveta uspel. Zároveň však odhalí svoje netušené fyzické zdatnosti a nadanie bojovníka. (TV JOJ)

VanTom

Šikanovaný počítačový hráč se kouzelným košem propadne do středověké fantasy Číny, kde se spolu s elitním bojovníkem vydá zachránit krásnou princeznu ze spárů barbarského Aruna Krutého (Zlého, Příšerného, Hrozivého, ale zkracují to :-)) a přesvědčí ostatní i sám sebe, že "není k ničemu". Dobrý pocit z nádherné výpravy, choreograficky zvládnutých wuxia soubojů, do nichž se náš lamer zapojuje mrštnými breakdanceovými úhyby, a ucházejících shazovacích vtípků neustále ničí přihlouple infantilní puberťácký pohled na svět (aneb "Kde je zábava?"), jejž scénáristé Besson & Kamen trapně nezvládají. 5/10 ()

Sheemass

Film o klukovi milujícím počítačové hry, čínské princezně, bojovníkovi a čarodějovi cestujícím časem se jednoduše nepovedl. Příběh byl strašně přímočarý, jednoduchý a naivní. Zcela určitě je určený pro mladší publikum, tak přibližně desetiletých. Celkově však musím vyzdvihnout bojové scény, které byly až překvapivě slušné, ale to bylo asi to jediné co film držely při životě. ()

BMW12

Hodně zvláštní a zajímavý snímek. Nejdříve jsme v počítačové hře, následně v reálném světě, kde se objeví čínské postavy ze středověku a následně se ocitáme v tom čÍnském středověku (či jaké to je období). Jako musím říci, že film mě bavil, opravdu jsem se vůbec nenudil a souboje i příběh byly dobré. Líbili se mi především postavy čínského bojovníka a čaroděje. Naopak hlavní hrdina Uriah Shelton mi moc sympatický nebyl. A jednu vadu v příběhu bych přeci jen našel a je to celkem očividné, že hlavní hridna, který je nemehlo, tak z ničeho nic je najednou čínský válečník a poráží v pohodě všechny bojovníky... Jinak mělo to solidní hudbu a píseň na konci se mi líbila. Poznámka pro mě: Podívat se v budoucnu znovu na tento film. ()

cskomando

Dočkáte se zde opravdu všech uvedených žánrů, dokonce místy i povedených vtipů, hlášek a scén. Zajímavá kombinace jak se z videohry dostat do světa fantazie, kde máte zachránit svoji vysněnou lásku, do které se zamilujete ještě předtím, než se spustí hlavní děj filmu. Dave Bautista téměř nevyužitý, spíš jako vedlejší figurka. Ni Ni společně s Uriahem tvořili dvojici, která doopravdy uměla hlásat. Místy to působilo, že si z celého filmu dělají jednu velkou prču. No konec skončí tak jak má, přece výjimka se musí udělat. Hudba taky vhodně vybraná, skvělá oddechovka. ()

Vavča

Forbidden Kingdom je prostě o dva levely výše, jak v akci a choreografii, tak hlavně v příběhu a celkově v postavách. Tato koprodukce měla oslovit děcka ze střední, film je postaven na fikčním světě, takže žádné narážky na čínské filmové klasiky a mytologii nečekejte. Záporáci mají divné kostýmy a zbraně, úplně mi to nesedlo. Akce nicméně solidní, Uriah Shelton celkem sympatický jako Jack Bronson. Ten musí v reálném světe sejmout své šikanátory a ve fikčním světě získat princeznu Sulin (Ni Ni), fakt role snů. Právě Ni Ni jako princezna a Mark Chao jako bojovník zachraňují den, protože vizuálu ani hudebnímu doprovodu nic moc vyčítat nemůžete. Občas probleskne takový ten francouzský styl humoru, ale čekal jsem od toho více. Jako jednohupka dobré, kdo nemá rád hlavní představitele asi o nic nepřijde, když to neuvidí. ()

• Pri boji na padacom moste si môžete všimnúť lano, ktoré drží hlavných hrdinov pri skokoch. (Johnny.ARN)