Vražda na strednej

• Česko Listopadoví vrazi (viac)

Stredoškolák Addison (Ansel Elgort) sa ťažko vyrovnáva s nedávnou smrťou svojej matky, pričom sa zároveň snaží byť normálnym tínedžerom, ktorý práve prežíva svoju prvú lásku so spolužiačkou Phoebe (Chloë Grace Moretz). Veci však naberú rýchly spád, keď z ničoho nič a bez zjavného dôvodu je za bieleho dňa zavraždený ich spolužiak Kevin (Jared Kemp). K vražde došlo v kaviarni, kde v minulosti pracoval ako barista. Postupne, keď úrady označia prípad za „súvisiaci s gangom“, sa Addison stane posadnutý vyriešením záhadného zločinu. Ale aby objasnili Kevinovu smrť, Phoebe aj Addison si budú musieť siahnuť na dno svojich síl a vyšetrovanie ich zavedie až do temného podhubia mesta. Sú však pripravení dozvedieť sa pravdu? (TV Markíza)

johnnie78

Námět není úplně špatný, milostné scény cudně roztomilé, bohužel se z toho vyklubala hrozná nuda, navíc hlavní hrdina je příšerně nesympatický a jeho "vyšetřování" k ničemu nevede. Film rozhodně není ani detektivka, ani krimi, je to spíš takové teen drama, kde je jakási kriminální zápletka spíš omylem, nemá to ani žádné rozuzlení, ani se z toho vlastně nedá moc pochopit, kdo byl nakonec vrahem. ()

hous.enka

Mám ráda Chloë Grace Moretz. Sedí mi ve spoustě divných filmů, protože je prostě taková úplně jiná. Ale Listopadoví vrazi jsou divný takovým tím způsobem, kdy čekáte, co z toho bude. A ono z toho není vůbec nic. Žádná složitá zápletka, žádná facka divákovi... Prostě osmdesát minut pátráte po tom, kdo toho baristu ze Starbucksu (protože to byl jasně Starbucks) zabil. Nuda. Ani Cloe a ztráta jejího nečiní film nijak výjimečný. Je to takový ten film, co za pár let půjde na Nově, a když v půlce usnete, nic moc se nestane. ()

DonBraso

Jako klasická romantika by to rozhodně bylo lepší. Horší je, že není a tvůrci něco točí a určitě tomu ani nevěří co. Scénář žalostný a to na něm pracoval i mistr Steven Knight. Bůhví kolik papíru to bylo, ale tahle rádoby kriminálka s dramatickým podtextem je i přes svojí štědrost v podobě krátké minutáže jalová. Vyšetřování vraždy v kriminálce, kde přišla jedna náhoda, která se nabalila na to, že to řekla vaše holka a tím se vyšetřování uzavřelo. Hmm. I přesto se na hlavní dvojku koukalo i fajn, ale zbytek dost mimo. Kromě pár kamerových pouzder a soundtracku.35% ()

Jara.Cimrman.jr

"Někdo by měl něco udělat." Zabili Kevina, parchanti. A nikdo nechce, aby to jouda Addison vyšetřil? Nechce to policie, Kevinovi rodiče, ředitel školy, drogoví dealeři a hlavně to nechci já. Trapnější a nudnější pátrání jsem totiž asi ještě neviděl a dost se divím tomu, že jsem to dokoukal. Stejně jsem to patrně udělal jenom proto, že jsem doufal v přítomnost alespoň jedné další slušné scény, jakou byl první sex Addisona s Phoebe. Jenže nic takového se nestalo a já jsem si přitom nudou ukousal nehty na nohou. ()

juta

Zajímalo mě, jak to bude klapat dvojici Chloë / Ansel a docela jim to spolu sedělo. Trochu mi to připomínalo dějem film "I Don't Feel at Home in This World Anymore", ve kterém se také dva parťáci snaží vypátrat zloděje na vlastní pěst. Tohle už taková komedie nebyla, bylo to už větší drama, ale že by film měl nějaké originální rozzuzlení to se říci nedá. V tomhle směru to bylo spíš podprůměrný. Bez snahy o nějakou zákrutu v ději. Prostě nic, co bychom už v jiném filmu neviděli. ()

• Natočeno podle knihy „The November Criminals“ od spisovatele Sama Munsona. (BMW12)
  • Natáčelo se ve státě Rhode Island v USA. (BMW12)