Krvavé zjavenie

• Česko Krvavé zjevení (viac)

Policajný detektív Galban nájde svojho kolegu a blízkeho priateľa Cullena zavraždeného v metre. Pri love na zabijakov Galban nadobudne podozrenie, že jeho partner mohol byť zapojený do obchodovania s drogami a namočený v policajnej korupcii. V priebehu Galbanovho vyšetrovania postupne zavraždia každého, kto Cullena poznal. Čím bližšie sa Galban dostáva k odhaleniu pravdy, tým viac ho Cullenova manželka Janine (Mira Sorvinová) a poručík Galway (Christopher McDonald) presviedčajú, aby pátranie ukončil. Obávajú sa, že najnovšie zistenia ho môžu zdiskreditovať, ak odhalí korupciu na policajnom oddelení. Galbanova jediná stopa je Isabel De La Cruz (Ana de Armasová), mladá Hispánka, ktorá žije podľa svojich vnútorných zákonov. Detektív ju zatiaľ nechce kontaktovať, aby neohrozil jej život. Isabel prežíva mystické stavy pod vplyvom síl, ktoré nepochádzajú z tohto sveta. Tak ako Galban, aj ona sa zaoberá vlastnými démonmi z minulosti, ktoré ju môžu doviezť k poznaniu pravdy. (TV JOJ)

George Stobbart

Keanu si na prezentáciu svojho starnutia vybral nešťastný projekt. Vidieť na tom celom, že štúdio to vzalo režisérovi z rúk a Reevesove „krimi“ scény sa dotočili iba pre komerčné účely. Ale dobre, lebo bez nich by táto pánbožkárska báchorka bola na odpad. Aj keď tak by som ju vlastne ani nepozeral. Proste tu máme 2 biedne filmy v 1 – prvý je otravná, otitulkovaná telenovela s močovkovo nažltlou kamerou, ktorá sa strieda s pozerateľne natočenou krimi, ktorá však nemá hlavu ani pätu a predstavuje len sled nesúrodých scén, kde Keanu sedí v kancli alebo buzeruje černochov. V závere sa tieto 2 utrpenia na minútu pretnú a pokúsia sa to uzavrieť – nie najhoršie, no vôbec nie tak dobre, aby to ešte niečo zachránilo. Dopozeranie je skúškou trpezlivosti. ()

Pedross800

Dost zvláštní film. Tady si rejža asi vážně vzal na svá bedra příliš velké sousto a moc to neukočíroval. Takové dva filmy v jednom, kde ta policejní část s Keanem mě fakt vůbec nebavila, ta druhá "latino" ve španělštině s okouzlující Aničkou de Armas plná vidin, nadpřirozena a víry byla díky ní a jejímu fajn hereckému výkonu koukatelnější, ale i tak to závěrečné rozuzlení a propojení.....nevím, nevím, ale zas na druhou stranu nad tím přemýšlím a přehrávám si to zpětně, zda jsem viděl všechny indicie a náznaky......no říkám to, zvláštní film :-) Ovšem Anče ukázala, že má i velký herecký potenciál. Tak snad dostane v budoucnu dost příležitostí ho rozvinout. ()

MadyDollar

Tak výbornej nápad takhle zpatlanej... Od začátku je to tak neskutečně nudný, že se na to ani dívat nedá. Bytost s bílou maskou byla výbornej mysteriózní prvek a dost zajímavej twist mohl zakončit krásnej film, kdyby to měl v rukou někdo schopnej. Snažili se furt dát nějakej charakterm postavám a dát ději nějakou pochmurnou atmosféru, ale nic z toho zkrátka nefungovalo. Asi nejvíc vyplejtvanej potenciál námětu, co jsem kdy viděl. ()

AffectedFace

Režisér byl tak trochu mimo, když natočil snímek, kterej má 102 minut a hodil do něho tolik zbytečného materiálu, přičemž by z toho byl nádherný kraťas v délce 30 minut. 33% procent filmu sice nesluší, ale takových 50% by si určitě zasloužil. Snímek do sebe ze začátku špatně zapadá a to mu nejvíc škodí, naopak dobrou věcí je, že se to na konci snaží zachránit a vysype na nás poměrně originální nápad na zakončení filmu. Reevs hraje celkem deprimující roli detektiva Galbana, kterej je zníčenej životem a po smrti (spoiler) sexuálně znásilňujícího parťáka a syna nikoho nemá (upřímně se mi tam po roli Johna Wicka a Matrixu vůbec nehodil a mohl ho nahradit klidně nějaký začátečník). Ana de Armas (Isabel) hraje zase docela opačně zajímavou roli, která je ze začátku víceméně šťastná, ale nakonec zjistí, že udělala něco, o čem ani nevěděla. Je to celkem zajímavý "vesmírný" trip do neznáma u kterýho si budete říkat "kurva, co jsem to právě viděl za film" a právě proto je to tolik procent kolik tu je. Celkem mě to bavilo jenom mi vadilo to zbytečné natahování snímku. U podobných filmů jako je tento je zapotřebí najít tu onou "temnou" stránku a co se nám vlastně scénárista (v tomhle případě i režisér) snažil/dokázal říci. 55% ()

Milan25

Vsadil bych se, že letos už nic blbějšího neuvidím, a to máme teprve únor. Zkoprnělý Keanu se tváří, že řeší případ, ale ve skutečnosti nedělá ve filmu vůbec nic a na nic nepřijde. Španělská linie je totální blaf, a už po čtvrt hodině jsem si říkal "WTF?!". Ana de Armas je hezká, ale to je asi tak jediné plus filmu. Nazhle... ()