Lost After Dark

Mladé dievča so skvelým prospechom v škole sa rozhodne pridať medzi školských rebelov, preto ich pozve na rodinnú chatu. Uprostred lesa sa skupinke pokazí vozidlo, a tak sa snažia nájsť pomoc. Nájdu opustený dom a vstúpia doň. Keď prídu na to, že stavba patrí miestnej rodine kanibalov, na útek je už príliš neskoro... (Marceloo)

Kudly4

Po delší době, celkem kvalitní Slasher s lookem 80. let. Kdyby mi to někdo pustil na VHS, tak vážně uvěřím, že se jedná o Horor z té doby. Atmosféra už od začátku velice solidní, máme tu partičku, která sčítá 8 lidí, takže je jasné, že o zábavu bude dobře postaráno. Čeho jsem se bál nejvíc bylo, že Gore bude většinou mimo záběr, ale naopak, téměř každá mordička je vidět. Nejvíce potěší napíchnuté oko na střep a narvané vidle do blondýnky. Po nedávném Hororu Deeper, kde hrála Elise Gatien, jsem se těšil, jak si povede v Lost After Dark a docela mě překvapilo, kam zrovna ona, to tady až dotáhla :o) Samozřejmě nechybí nelogické uvažování všech zúčastněných, ale to by asi nebylo ono, kdyby každý utíkal co může, až domů. A nesmí se zapomenout na klasický, krásný klišé, kdy zabiják ví, kdy a kde má přesně být. Každopádně, bavil jsem se parádně a tu čtyrečku, ač slabší, tak dám. (303. hodnocení, HD) ()

JASON_X

Jelikož je teenagerská vyvražďovačka jeden z mých nejoblíbenějších filmových žánrů, vydatně jsem si smlsnul, protože tohle byla klasika nejklasičtější. A protože se navíc jedná o osmdesátkový retro, laskomina to byla o to větší (a musím říct že hodně povedený retro, nevěřte všemu co se tu cancá). K tomu ještě od rejži škodolibej fakáč se smajlíkem (chybějící cívka), dobře padnoucí herecký obsazení a jako třešnička na dortu Patrick a la učitel Mr. C, krutopřísný válečný veterán s vytříbeně kulervoucími hláškami. Největší plus: První mrtvá oběť je naprosto nečekaná, o týhle postavě jsem byl přesvědčenej, že se dostane až do finále! Největší slabina: Málo impozantní vágusáckej killer, mohli ho aspoň oholit. ()

Bloody13

Sympatický retro-návrat do let osmdesátých, v nichž tvrdily žánr hlavně jednoduché slashery. Rejža má zřejmě pečlivě nakoukáno, protože většinu pravidel dodržuje až s tvrdohlavou přesností. Změna proběhla snad jen v kydlení hlavní skupiny teenagerů, která, ač složená z nejklasičtějších prototypů (tlusťoch, vymaštěná blondýnka a její stejně postihnutý nabíječ, černoch, rockerka a sexem netknutá hlavní hrdinka), tak umírá v naprosto nepředvídatelném a hodně překvapujícím pořadí. Některé mordy slabší, jiné povedenější, ale atmosféru to rozhodně má a celkem akční bodycount s číslem 12. Docela mě ještě pobavil žertík s chybějící cívkou filmu, ačkoliv tak přijdeme o celkem důležitou scénu. Takže rozhodně ne špatná záležitost, pro fandy klasických vyvražďovaček skoro povinnost. (60%) ()

AlistairMir

Průměr po všech stránkách ALE za co musím, stejně jako i další zde, dát veliké plus je fakt, že v tomto snímku se absolutně nejede podle zavedené šablony kdo kdy zaklepe bačkorama. Takže jsem s potěšením sledoval, jak studentíci padají jeden po druhém ve velmi překvapivém pořadí. Jinak dům byl správně ponurý, Robert Patrick mě pobavil, ale bohužel kanibal sám o sobě moc strašidelně ani nebezpečně nevypadal - U nás v Děčíně u hlavního nádraží máme jemu podobných dvanáct do tuctu a klidně kolem nich po večerech chodíme...Takže v killerovi, kterému bych já osobně šel dát z lítosti dvacku na pivo, vidím asi největší kámen úrazu. Jinak ale slušné dílo na jedno zhlédnutí. ()

George Stobbart

2015 je hororovo solídny rok, ktorý navyše praje vydareným retro poctám a tak, ako nedávno zaúčinkovalo 70tkovo ladené "We Are Still Here", tak podobne (ale o niečo slabšie) funguje aj 80tkový "Lost After Dark". Na rozdiel od vážnejších 70´s sa tu teda pohybujeme v odľahčenejších 80´s a konkrétne v subžánri slasheru, pre ktorý to boli zlaté časy. No a kto ma trochu pozná, tak možno vie, že 80tkové slashery sú mojou krvnou skupinou, takže (našťastie) sklamaný nie som ani v tomto prípade; síce cítiť, že ten film je modernejší než sa tvári - až tak sa to zase naštýlovať nepodarilo, i keď tu očakávané náležitosti sú. Celkovo mi to pripomínalo tohtoročný austrálsky slasher "Charlie's Farm"; teda pekne natočené, miestami napínavé, s fajn záporákom a občas dobrým zamordovaním, no až príliš zabrzdené v prvej polovici a s lákavým predzáverečným fightom, kde si to však tunajší killer vybavil s Robertom Patrickom hanebne off-screen, kdežto na Charlieho Farme sa duel s Kaneom Hodderom vydaril. Po druhom pozretí zvyšujem na 4*, ale tie staré kúsky sú aj tak lepšie a na nič sa nehrajú ;) ()