Horúčka sobotňajšej noci

• Česko Horečka sobotní noci (viac)

Mladý Brooklynčan Tony Manero žije len pre sobotné noci na miestnej diskotéke, kde je kráľom tanečného parketu. Jeho každodenný život však už nie je taký vzrušujúci. Doma sa stále háda s otcom a vo svojej práci v obchode s farbami tiež nenachádza uspokojenie. Veci sa začnú meniť, keď začne s priateľkou Stephanie trénovať na tanečnú súťaž. Stephanie sníva o veľkom svete za hranicami Brooklynu a jej plány čoskoro navždy zmenia Tonyho život. (STV)

ABLABLABLA

Nechápu čím se tento film stal tak slavným a věhlasným, že každý (i když ho neviděl), zná název, že tam hraje Travolta a jsou tam písně od Bee Gees. Vždyť je to s prominutím totální hovadina. Herecké výkony otřesné, ale opravdu...koho to jako ten Travolta alias "zničil si mi účes" hrál? O dalších hercích se nebudu zmiňovat...děs a hrůza. Scénář alias příběh? Ty taneční kreace a scény na parketě jsou dobré, protože prostě ta hudba je dobrá a kdo nezná ty 4 hity, co tam hrály furt dokola a kapelu Bee Gees, tak na profilu tohoto filmu nemá, co dělat. Ale celý zbytek filmu je jen výplň naprosto o ničem, no dobře o totálních vymaštěncích a frajírcích, kteří jsou asi páni světa a aby ten film byl asi něčím "zajímavý" tak SPOILER tam samozřejmě ten největší ňouma z nich, kterého celou dobu přehlíží a beztak ho vzali mezi sebe jen proto, že měl auto, umře, když po blbé zábavě spadne z mostu. Ne fakt mě to nijak neuchvátilo, naopak mě to spíše nudilo a možná i trochu štvalo, ale za ty písně a tanec 2*. ()

WANDRWALL

Byl jsem na tom ještě v letním kině. To bylo tehdy, když se vdávala moje sestřenice a já tam poznal dvě sestry, co potřebovaly pomoc... Ničím mě ten film neupoutal, ostatní ano, hrou na pompu. Já pokukoval raději na jednu z těch sester, a ve mě probíhalo něco jiného, co s dějem filmu, který byl podružnější. Inu náhody tehdy měly ještě zelenou... Ach ten čas nezralých malin a spontánních vztahů! ()

Anderton

Horúčka funguje aj po 35 rokoch. Je to zázrak, ale je to tak. Nebol som pri jej sledovaní ovplyvnený žiadnymi vonkajšími vplyvmi okolia, ktoré by ma tlačilo k tomuto filmu, pretože je fenoménom doby. Nežijem totižto v 70tych rokoch. Takže môžem s kľudným svedomím prehlásiť, že film z tohto hľadiska objektívne funguje. Či je to prázdna komercia, alebo skvelo zahraný odpočinkový muzikál, záleží na vkuse diváka. Ja toto disko obdobie z duše neznášam a napriek tomu som sa bavil. Takže len zopakujem, že film funguje. ()

gogo76

"Al Pacino...Vúbec mu nejsem podobnej. Jenom trochu..." Práve si sypem 10 kíl popola na svoju blbú hlavu! Celé roky som mal tento film zafixovaný ako muzikál, preto som oň nejavil záujem. Iba úplná náhoda a vysielanie na STV1 mi v tom urobili jasno. Stačil úvod s piesňou Night fever od Bee Gees a Travolta kráčajúci mestom a ja som bol z filmu celý vedľa. Ten úvod som si dal niekoľkokrát po sebe. Tú skladbu mám rád dodnes. Travolta bol výborný, pobavili i odkazy na filmových hrdinov v jeho izbe, k tomu skvelá atmosféra a výborné songy, ktoré celý film poháňali. Horúčka sobotňajšej noci je skvelý film, nie muzikál s perfektne tancujúcim Travoltom. No hej, ale vtedy mal 50 kíl aj s topánkami. Dnes by som ho chcel vidieť takto brejkovať...80%. ()

Djkoma

Slabá legenda. John Travolta vlní své tělo v rytmu Bee gees a každá holka na parketě i mimo něj by se mu odevzdala. Škoda, že film samotný není tak dobrý jako Travoltovo tančení a charisma. Po Pomádě jsem čekal trochu jinou jízdu a ne zadřený motor v sobotu večer u mého půjčeného auta, které musím namazat kamarády a nějakou tou holkou, co má ráda kotníky od sebe... Především závěr dovršuje fádní podívanou příběhu o "kultuře" doby, která nemá moje sympatie. ()

• Zkušební záběry začal točit režisér John G. Avildsen. Pro tvůrčí neshody byl však vyhozen. (Terva)
  • Námět Nika Cohna byl dlouho považován za soubor skutečných příběhů z Brooklynu. Po deseti letech autor přiznal, že šlo o vymyšlený příběh. (Terva)
  • Tony Manero (John Travolta) ve filmu pije koktejl Seven & Seven, což je 1,5 cl Seagram´s 7 Whishky a 6 cl 7-UPu. (Ruuzha)

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!

10.09.2006

Tak to tedy alespoň bude v připravovaném remaku muzikálu Hairspray, kde ztvární postavu Edny Turnblad, jejíž dcera Tracy (začínající Nikki Blonsky) se zaplete do rasových nepokojů v Baltimore… (viac)