The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Nakažení (S01E02)

(epizóda)
  • USA Infected
Z nakrúcania

Po útěku z karanténní zóny se Joel a Tess dohadují o Elliině osudu, zatímco si klestí cestu troskami dávno opuštěného Bostonu. (HBO Max)

Z nakrúcania

kondor77

Je znát změna režiséra. Nicméně výprava standartní (oproti hře přidali jen pár pixelů navíc) a narozdíl od hry si stále nemohu najít cestu k Elí, která se chvílemi chová jako píč*. V rámci hry mi její drzost a sebevědomí přišla skoro až přitažlivá, zde otravná. Asi je to od začátku špatně zvolenou herečkou. ()

Remivsremi

Zvonu úchvatná, děsivá úvodní scéna. Následuje postupné budování vztahů. Pak ukázka toho, že clickeři jsou vážně nebezpečná hrozba, která nejde jen tak porazit. Chválím změny v příběhu. Je to dělané s citem a pro lepší vyznění v seriálové podobě. Tohle je projekt budovaný s láskou a pochopením původní látky. Samozřejmě to jde ruku v ruce s tím, kdo za seriálem stojí. Kéž by se k adaptacím dostávali týmy s tím zápalem, talentem a zručností. ()

kenkaku

Sice začínáme zase -20 let (v Jakartě o které se mluvilo minule), ale je to naprosto perfektní. Žádná nudná omáčka. Fenomenálních 10 minut. Bohužel jen 10… pak začne maraton protivného chování jogurtu. Sledování je snesitelné prakticky jen když mlčí, protože jogurt vede non-stop jen arogantní kecy. Sice ty kecy jsou vedeny ve fantastického vizuálu (neokoukané lokace), ale protože se žvaní doslova pořad, děj se vleče. Celou epizodu zachránila až scéna v muzeu. Dost mě taky ruší ta ruční kamera se kterou se pořad nějak hloupá, hýbe a otáčí (místo dynamičtějšího střihu). Je to přesně opačný extrém střihu 2x za vteřinu. ()

Sebule

Druhej díl opět parádní. Úvod nás seznamuje se začátkem nákazy a vůbec mi to tam nevadilo, docela jsem to uvítal. Začátek trochu pomalejší, kdy se prochází městem, ale už tam byla první taková scéna, kde můžeme vidět, že vztah Ellie a Joela se bude měnit a prohlubovat. Moment, kdy se vleze do muzea, tak je to jedna velká jízda, ta atmosféra v muzeu, to napětí, naprosto geniální. Co se musí vyzdvihnout, tak je hudba, je stejná jako ve hře, slyšel jsem ji tisíckrát, ale stejně to je pro mě skvost a vždycky mám všude husinu. Jde prostě vidět, že tvůrci si dali fakt záležet a taky, jak moc se seriál zlepší, když na tom dělá samotný tvůrce příběhu, který si vzal rovnou na starost režii druhého dílu a zvládnul to bravurně. Jak jsem psal na začátku, až na ten trochu pomalejší začátek je tento díl perfektní. ()

Cappuccino

Flashbackový úvod po vzore pilotnej časti skvelo podčiarkol atmosféru beznádeje a ukázal, ako veľmi bolo ľudstvo už od začiatku odpísané. Prehliadka zničeného mesta vyzerala famózne, ale chýbali mi k nej nejaké vysvetľujúce dialógy od hlavných postáv, ktoré sa týkali histórie pandémie – ako napríklad spomenuté bombardovanie. Epizóda bola skôr než na spoznávaní hrdinov postavená na budovaní napätia, čo sa jej väčšinu času darilo. Prvý stret so zombíkmi mal spád, no záver bol trochu predvídateľný a emotívne na mňa veľmi nevplýval. ()

• V úvodu epizody má divák možnost vidět ve scéně z Jakarty ceduly „Baťa“. (Punisher)
  • Když Ellie (Bella Ramsey) jí sendvič, je v průběhu střihů nakouslý vždy z jiné strany. (willy1)
  • V prízemí hotela sa trojica prebrodí cez cca 3/4 metra hlboký bazén vody. Po výstupe po schodoch hotela majú suché nohavice aj topánky. (andrejba)