Aféra

• USA The Affair
Dráma / Psychologický
USA, (2014–2019), 52 h 36 min (Minutáž: 52–90 min)

Tvorcovia:

Hagai Levi, Sarah Treem

Ruth Wilson, Dominic West, Joshua Jackson, Maura Tierney, Leya Catlett, Carolina Ravassa, Julia Goldani Telles, Rebecca Rittenhouse, Stephen Kunken (viac)

Seriál AFÉRA zkoumá citové a psychologické důsledky mimomanželského vztahu Noaha Sollowaye a Alison Lockhartové, kteří se potkají v letovisku Montauk na Long Islandu. Noah je newyorský učitel a absolvent Williams College, který jednu knihu vydal a s obtížemi se snaží napsat další. Je šťastně ženatý a má čtyři děti, ale nenávidí svou závislost na bohatém tchánovi. Alison je mladá servírka, která se po náhlé smrti dítěte snaží dát znovu dohromady svůj život i manželství. Provokativní drama se odvíjí zvlášť z Noahova a Alisonina úhlu pohledu a k vyprávění příběhu používá subjektivně ovlivněné vzpomínky obou postav. (HBO Europe)

Arsenal83

Prekvapujúco kvalitný seriál, kde sa ukázalo, že aj nie najsympatickejší herci môžu ukázať veľa v spletitom príbehu, nielen ľúbostného charakteru. Pomalší začiatok je neskôr okorenený kvalitnou detektívnou zápletkou, čo dej len oživuje. Treba si na to len počkať, nakoľko to trvá pár častí, kým sa thrillerová časť začne. Psychológia postáv je zobrazená do hĺbky a dva rozdielne pohľady na jednu vec vykresľujú jeden príbeh pochopiteľnejšou formou. Je zaujímavé sledovať, ako môžu mať ženy a muži spomienky na tú istú udalosť úplne rozdielne, dokonca opačné. Len jediné mi je záhadou, prečo z tak šeredného herca urobili alfa samca. No ako psychologická dráma ide o kvalitný kúsok. ()

Aky

Ve skutečnosti dost jednoduchý až banální příběh manželských nevěr se zasutou a nezřetelnou kriminální zápletkou provázený spoustou nudných a stále se opakujících sexuálních scén. V závěru pak dochází v překotném spěchu k několika pointám. Nicméně profesně po všech stránkách od scénáře až po herce perfektně zvládnutý seriál. Další série lepší té první, zejména poslední dvě získávají jak na hloubce, tak na vynalézavosti. ()

Radiq

Po první sérii super. Postavy mají hloubku, city, život, motivace a nejsou to jenom ploché klišovité zvratky. Dominic West si asi holt umí vybírat kvalitní seriály. Tohle má fakt propracovanej scénář, i když jsem si původně myslel, že to bude blbost o nějakym poměru. Zajímavé byly dvě perspektivy vyprávění - z pohledu Noaha a Allison, které se vždy liší v menších či větších detailech. Plus další linie vyšetřování vraždy/nehody detektivem... přičemž si docela dlouho počkáme, než se dozvíme, kdo že je to vlastně obětí... I když jsou tam i odlehčené momenty, moc srandy tady nečekejte. Taková nevěra totiž nikdy nevěstí nic dobryho... ()

hous.enka

Výjimečný náhled na události z pohledu dvou lidí, je naprosto nevěrohodný, a právě to je ta věc, kvůli které musíte tenhle seriál vidět. Ona, on, jiskry vzájemné přitažlivosti, že málem vzplál celý ostrov. Jak tohle jenom může dopadnout... Z mého pohledu to nedopadlo zas až tak dobře, jak by mohlo. Například poslední záběry poslední epizody mi přišly zbytečné. Bylo to nutné takhle dotáhnout? Stačil přece jen náznak. A pak to vyšetřování vraždy/dealování, které mělo celou sérii spojovat... to mi přišlo takové nijaké, nadbytečné a zbytečné. Dost dlouho netušíte, o koho vlastně jde, a když to pak zjistíte, je vám to už tak nějak fuk. Seriál se tedy podle mě pohybujet ak mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami, ale za obsazení ústřední čtyřky se přikloním k té čtvrté hvězdě. /zhlédnuta pouze první série, k dalším už nějak nemám chuť a odvahu/ ()

Dadel

Přestože je Ruth Wilson božská herečka a doufám, že udělá v Hollywoodu velkou kariéru, v seriálu mě mnohem víc bavila postava Noaha a jeho vztah k vlastní manželce. Na jednu zajímavou podzápletku (většinou Noah + jeho žena) tak připadají dvě zbytečné a nudné (většinou Alison + její muž). A orámování celého příběhu výslechem na policii a la True Detective je jen zbytečná hra na efekt (už vidím, jak policajta vyšetřujícího zabití zajímají u výslechu především intimní podrobnosti ze života svědků). Takže těch 10 dílů jsem přežil, ale na další vaření vody v příští sezoně už koukat nebudu. ()

Koruna našla prince Charlese

Koruna našla prince Charlese

21.10.2020

Tak se to obsazení začíná hezky rýsovat. Po dříve oznámených Lesley Manville jako princezně Margaret, Jonathanu Pryceovi jako princi Filipovi, Elizabeth Debicki jako princezně Dianě a Imeldě Staunton… (viac)