Temnota

• Česko Temnota přichází (viac)

Peter a Bronny Taylorovci (Kevin Bacon, Radha Mitchellová) s dvoma deťmi a párom priateľov vyrazia na výlet do Arizony. Pokojný pobyt v Grand Canyon naruší len malá nepríjemnosť, keď sa ich dospievajúci syn Michael (David Mazouz) pri lezení po skalách prepadne do skrytej jaskyne Kiva, kde nájde čudesné čierne kamene so symbolmi. Vezme si ich so sebou, ale nikomu o nich nepovie. Po návrate domov sa v ich domčeku v Los Angeles začnú odohrávať čudesné udalosti, ale všetci ich pripisujú synovmu autizmu. Keď však paranormálne udalosti naberú na intenzite a obrátia rodine život hore nohami, chlapcova  matka si uvedomí, že Mikeyho sa zmocnili temné sily. Pátra po príčinách a objaví indiánsku legendu. Ak je pravdivá, môže znamenať jediné - rodina príde o svojho syna, ktorého pripraví o život zlý indiánsky duch. (TV JOJ)

silentname odpad!

Opäť tu máme film, ktorý nám veľmi perfektne ukazuje, ako sa horory nerobia. Žiadna veľká kreativita, žiadne skutočné strašenie, ktoré by nás chytilo pod krk, len neskutočná nuda od začiatku až do konca s absolútne strašným hereckým výkonom mladého Davida Mazouza, ktorého je mi úprimne v tomto filme ľúto. Po tom, čo predviedol v seriáli Gotham je toto podľa mňa absolútne likvidovanie mladého talentu. Príbeh je podľa mňa úplne mimo a využíva všetko, čo sme videli xy krát a neprináša dokopy nič a ešte raz nič nové. Jediní herci, ktorí podľa mňa sú v pohode sú Radha Mitchell a Kevin Bacon. Lucy Fry je tiež celkom okey, no jej postava je maximálne otravná a nevie filmu reálne nič pridať. Najmä keď v dôležitých momentoch je radšej vo svojom svete so slúchadlami na ušiach. Je to vskutku tragédia, ale "The Darkness" je pre mňa tohtoročným The Gallows. Maximálne otravný, nudný a polovičatý hororový pokus, ktorý neosloví podľa mňa absolútne nikoho. Vážte si svoj čas a tomuto filmu sa vyhnite. Nestojí to za to. Ani v najmenšom. Myslím si, že tako ako ricci.s povedal vo svojom komentári "Viac by som odporúčil už vidieť remake Poltergeist. Nech je ten film aký je, ale je to rozhodne strašidelnejšie a zaujímavejšie, než všetko čo sa tu objavilo. Hodnotenie: F ()

kaylin

Herci se snaží špatný scénář držet pohromadě, ale nejde jim to. Nemají šanci. Polovina scén je zde na efekt, ale ten potřebný efekt se ani nedostaví. Film „The Darkness“ není děsivým a není ani lekací, i když zde lekací scény, anebo něco takového, co by jimi mělo být, naleznete. Nevyužitý potenciál příběhu i hereckého obsazení, některé scény vám mohou i herecky vadit, což je velká škoda. Prostě krok vedle. ()

Bloody13

Důvod, proč australskej talent McLean natočil něco takhle fádního, bych viděl v samotný produkci. V Blumhouse moc dobře vědí, že nejúspěšnější horory posledních let jsou hlavně duchařiny, takže by byli jen proti sobě, kdyby z toho nevytřískali co nejvíc. Spočítali si, že slušný řemeslník za kamerou + slušní herci před kamerou by mohli diváky nalákat, bohužel se sekli s mdlou (rozuměj neagresivní) reklamou a docela ubohým scénářem. Kevin s Radkou tu tak ani nemají co hrát, strašení se smrsklo na samy od sebe se zabuchující dveře, všudypřítomný otisky rukou, rádoby znepokojivý stíny a nějakou tu bafající zvěř. Může to dneska stačit? No jasně, že nemůže! Takže, Gregu, příště se na podobný melouchy vyser (nájem si nějak zaplatíš vždycky) a toč si vlastní věcičky. Třeba další Wolf Creek - za ten ti nadávat nebudeme. ()

Yoshitsune

No podle hodnocení, se mi ani nechtělo věřit že to točil Australský řezník, přeci jenom je to úchylný prasák a jeho (zatím) dvojčata Wolf Creek, sou směsicí všech prasáren, co ještě nestačili natočit Japonci. No a kupodivu hodnocení tentokrát nelže, jaké překvapení, po několika letech hodnocení na CSFD nelže, zapalte ohně a obětujte nevinou pannu. No a od Temnoty sem čekal, tedy větší odvaz, než pokládání lávových kamenů na koberec a pak zase na nějaký nehlídaný podstavec. Žádné gore, žádné násilí, žádné pořádné lekačky, jenom tři hysterické výlevy, jedna hořící stěna a vrána na autě. Ohhh to sem se fakt bál, ona je to taková nuda, že je zázrak že sem to vůbec dokoukal, každý kdo to dokouká by měl dostat tisícovku. Ani nechápu jak se k tomu připletl Bacon, film je tedy strašnej a chtěl sem dát odpad, ale Bacon si aspoň zaslouží tu hvězdičku. Ke konci tedy dojde na bu bu bu a docela hezký masky pradááááááávných duchů, ale i to je nudné. Jo a ze začátků sem tedy chápal, že syn je autista a kleptoman, tak ke konci už mně tedy nepředstavitelně štval a nejraději bych ho hodil k těm duchům ať si ho zkusí vychovávat. Ale co je podle mně asi největší urážka, je to, že to vykrádá Poltergeisty, ty starší myslím, né toho nového. Takže tenhle Gregův přešlap beru, jako nucený film, ale příště ať si dá pozor, budu ho bedlivě sledovat. ()

George Stobbart

Z úvodnej scénky som ešte nemal najhorší pocit; ako by austrálsky režisér pomrkával mysterióznym smerom kultového "Picnic at Hanging Rock" (z jeho rodnej hrude), tak ako sa to pred pár rokmi perfektne podarilo napr. Boglianovi s "Here Comes the Devil". Avšak to, čo sa rozohralo nasledovne, bol tak enormne iritujúci, opozeraný a nezvládnutý shit, že súhlasím s tým, čo tu už je napísané 2x a kľudne to napíšem do tretice = aj nedávny trapácky remake "Poltergeist" je lepšou voľbou než táto NEUVERITEĽNE NEPODARENÁ KRAVINA. McLean a Bacon – choďte sa hanbiť do rohu, toto vám treba naozaj nebolo. ()