Poslední chlap na Zemi

• USA The Last Man on Earth
USA, (2015–2018), 24 h 34 min (Minutáž: 22 min)

Tvorcovia:

Will Forte

Bývalý bankovní úředník Phil se po ničivé katastrofě stává posledním chlapem na planetě. Zcela opuštěn bloudí po Americe a užívá si života v luxusních domech. Jen kdyby ještě narazil na nějakou ženu... (TV Prima)

Cigalone odpad!

Tak už to prišlo. Toto je môj prvý ohodnotený odpad ! Som nadšený pre všetky utopické filmy a seriály, v ktorých ľudstvo môže začať odznovu budovať zem a svet, ktorý zničilo, ale toto je jeden otras. Slizká hlavná postava plná komplexov menejcennosti, ostatné postavy takmer akoby v seriáli Daria. Povahy vytiahnuté takmer do extrému - okrem Phila tu máme Carol, ktorú Phil nechce, samozrejme si ju vezme tesne pred tým, než sa zjaví Melisa, ktorá sa zaľúbi do milého, príjemného tlouštíka s fascinujúco sentimentálnou minulosťou. Gýčovito vyjadrené -> po siedmej časti som musel prestať pozerať, lebo by som grcal ako Carol v šiestej časti. Jediné + ktoré musím objektívne ohodnotiť je dobrý výkon Willa Forta - postava mu proste sadla ako na šerbeľ. ()

Tommassi3

Každý už jistě někdy slyšel tu známou větu: "S ní bych se nevyspal, ani kdyby byla ta poslední ženská na světě !!" A právě na takovou osobu narazí Phill Miller, kterého si s chutí zahrál samotný autor celého projektu, známý komik ze Saturday Night Live, Will Forte, byť v téhle sérii s těmi vousy vypadá, spíš jako by jinému oblíbenému raplovi Zachu Galifianakisovi z nosu vypadl.. Jenže když jde skutečně do tuhého a jeden nemá na výběr, chlap se zkrátka spokojí i s takovou magorií, jako je Carol s ksichtem Kristen Schaal, která se svými kreacemi za Fortem ani omylem nezaostává.. Posledního chlapa na Zemi můžete jistě obviňovat, že s tím potenciálem celého leitmotivu zachází asi jako opice s kalkulačkou, nicméně právě i v tomhle duchu stále platí za hodně originální a tak nějak jinou zábavičku, Forte totiž podobně jako u všeobecně dost špatně přijatého celovečerního MacGrubera staví především na hraničně absurdním humoru s nekončící pachutí obrtrapnosti.. ()

Phorbo

Popis obsahu seriálu a následné shlédnutí traileru mě přesvědčilo, že se na posledního muže na Zemi musím podívat. K mému překvapení dávalo všechno smysl a Will Forte s jeho nejvíc umělým úsměvem, jaký jsem kdy vůbec viděl vede seriál k velkému úspěchu. Některé situace si vyžádaly docela solidní pohyb mé bránice, ale někdy jsem si říkal, jak může být Phil takový idiot, že to není vůbec možný. Po shlédnutí první série (a snad ne poslední) hodnotím tak na šedesát procent. Není to nic, co by mě úplně zvedlo ze židle a chování postav v některých momentech je hodně zcestné. I přes to je Poslední můž na Zemi docela slušná odreagovačka s různě velkými balóny s ksichtama, sracím bazénem, bazénem na odpadky a bazénem margarity. ()

EmmaMorley

Trailer ma okamžite chytil a tešila som sa na seriál. Na moje sklamanie je tam ale postupne čoraz viac postáv a od posledného človeka na zemi to má ďaleko. Mám pocit, že nová postava pribudne pomaly v každej epizóde, keď tvorcovia nevedia ako zaujať. Po prvých epizódach rozhodne stráca grády, aj keď občas ešte prekvapí (napr. koncom prvej série). ()

neoBlast

[První série a ASI SPOILERY] The Last Man on Earth má v počátku našlápnuto jít opravdu proti proudu a míří vysoko, Will Forte je výborný (trefný casting), ale asi chápete, že není posledním na Zemi a jakmile se na šachovnici začnou přidávat další figurky, trochu se opárek originality rozplizne. Seriál stále vypadá dobře a filmově, ale zápletky začnou být sitcomové (= přitroublé) a v momentech kdy si scénáristé nejsou jistí, náhodou najdou ve wastelandu novou postavu. Bohužel na to doplácí hned ta první, která se stále více a více musí chovat jako prolhané nadržené hovado, kterému je těžké fandit. Ale co já vím, možná až budu poslední chlap na planetě tak mi to také poznamená charakter. První sezóna 65 % [Druhá série] Mnohem zábavnější, Tandy není ovládan jen a pouzem libidem a stává se z něj nakonec snad i postava k zamilování. Ty ostatní jsou uklizeny na ještě vedlejší kolej, tvůrci nechávají zářit Forteho, cliffhangery nejsou tak moc očekávané... a Will Ferrell ☺... No že by se seriál nakonec našel? Druhá sezóna 75 % ()

• V první epizodě si má divák možnost všimnout, že Phil Miller (Will Forte) si sebou vozí zajímavé artefakty. Například dvě oscarové sošky, dres Michaela Jordana, baseballovou pálku Babe Rutha, bundu Michaela Jacksona z videoklipu Thriller nebo helmu Stormtroopera ze Star Wars. (Punisher)

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)