Experiment

• Slovensko Séria Divergencia: Experiment (viac)
USA, 2016, 120 min

Tris a Tobias sú opäť spolu – ale za akú cenu. Systém frakcií je kompletne rozvrátený, polovica mesta leží v troskách. Spoločnosť však potrebuje vodcov, a tak sa k moci dostávajú tí, ktorými doteraz ostatní opovrhovali. Bezprizorní. Všetci však myslia iba na pomstu. A tak to vyzerá, akoby len vymenili diktátorku v čierno-modro kostýme za inú v otrhaných šatách. Mesto je v rozklade a jediná záchrana môže prísť zvonku. Tris a Tobias sa vydávajú za plot, aby sa pokúsili odhaliť pravdu o svojom meste. Je naozaj možné, že sú len súčasťou experimentu, z ktorého niet úniku? Alebo je aj toto len ďalšia simulácia? (Forum Film SK)

Sonnery

Vždycky, ale fakt vždycky si vedle mě sedne nějaká divná dvojice, jakmile v kině zhasnou. Teď to byli dva tlusťoši, co zbouchali během prvního traileru celej XXL popcorn (dívčí část tlusťošstva srkla ještě celou kolu). No a po dobrém papání měli potřebu nahlas komentovat vše, co se na plátně odehrálo: "Ta Tris vypadá jako děvka! Proč mu to neřekne? Proč on jí to neřekne? To je debil, čum na něj. Víš, že Tris umře? A Proč?". "Protože jste oba tlustý idioti" vložil jsem do duchaplné konverzace důmyslný protiargument a pak si konečně užíval Hunger games s jinejma hercema. ()

Gwaihir

Třetí část rozhodně naplnila moje očekávání v podobě odhalení další příběhové vrstvy, čímž rozvíjí dříve naznačený směr vývoje. Nápaditost se tentokrát již více soustřeďuje na technologické věcičky, které působí velmi efektně, než na prolínání realit, které však zcela neopouští, spíše poměrně zajímavě mění způsob jeho využití. V ději přibývá také množství solidní akce, a to i ve formě fyzického kontaktu, což přidává celému dění trochu na šťávě. Dostatečný prostor je věnován rovněž dostatečný čas postavám, alespoň těm hlavním, a vykreslení zase o něco rozšířenějšího světa, jenž skýtá široké možnosti pro závěrečné rozuzlení, stejně jako pro ještě nějaké překvapení, kromě toho, jakou jinou délku vlasů bude mít Tris. 75 % ()

Lenka.Vilka

Na závěrečnou část rozdělenou na dva díly jsem se moc těšila. Tentokrát jsme v kině seděli zvlášť. Protože na první díly vedle mě seděl páreček, kde chlapec dával najevo, že je na takové kravině se svojí slečnou nechce být, přestože za to potom bude odměněn. Děj jsem už sledovala čistě jaký je a vynechala vzpomínku na knihu. Je to tak lepší. Film splní účel. Pobaví. Co zamrzelo, je osud druhé části. A jak se to herci dozvěděli, taky nebylo fér. Ale stalo se to i Nástrojům smrti. Místo filmového pokračování natočíme seriál s jiným obsazením. To bych brala. Vadí mi jenom modelkovské prohlášení, že "nejsem seriálová herečka", když se celý hollywood rve do seriálů, a potom natočit Sedmilhářky. ()

Rosaviva

Já si vlastně moc nepamatuju jak to bylo v knížce (i když mám tak nějak dojem, že valná většina mi nebyla ani povědomá). Ale vzhledem k tomu, že se mi knížka nelíbila mi to nevadilo, ani nijak netrhalo žíly. Asi jsem si spíš užívala, že úplně nevím co přijde dál. Moc jsem od toho nečekala a přece jen mě to příjemně překvapilo a vlastně se mi to možná i líbilo víc než druhý díl. Některý scény teda byly dost nelogický a nedávaly smysl, ale..no když od toho odhlídnu a srovnám s ostatníma dílama série, tak je to nadprůměr. Jen za mě by to už dál pokračovat nemuselo. Tohle by pro mě byl naprosto dostačující konec (a ne ta hrůza co nás ještě čeká). 4* ()

Nach

Ale jo, dalo se to a oproti předchozí části je zde patrné mírné zlepšení. Přesto nejde o nic světoborného. Aliance je jen dětinskou záležitostí, kde víte jak kdo skončí. Žádné překvapení na cestě k závěru se nekoná a postavy (až na Billa Skarsgårda) se ani nijak nevyvíjejí. Jde o ten nejprůměrnější průměr s tu a tam světlými momenty v podobě pár akčních scén. 60% ()

• Na natáčanie filmu sa použili novinky od nemeckej firmy Arri, a to kamera Arri Alexa 65 s veľkým 65mm senzorom a Arri Alexa XT. (FocusForcePi)
  • Když Nita (Nadia Hilker)  instruuje Čtyřku ohledně ovládání dronů, říká, že se drony aktivují levou rukou. Když Tris (Shailene Woodley) a Christina vniknou do centra odpadlíků, Christina (Zoë Kravitz) aktivuje drony pravou rukou. (Calwen22)
  • Natáčelo se ve městě Atlanta v USA. (willy1)

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek

01.12.2016

Hunger Games skončily, Divergence se přesouvá do televize a Labyrint má před sebou poslední díl. Hollywood tak hledá další velkou "náctiletou" ságu a je slušná šance, že jí nastartuje Hlas nože.… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)