Zóna smrti: Čas odplaty

• Hongkong Sha puo lang 2 (viac)

Spletitý příběh o boji syndikátu obchodujícího s lidskými orgány na jedné straně a proplétajícími se policisty z Číny a Thajska na straně druhé. Kříží se zde nejrůznější zájmy v různých prostředích. Šéf syndikátu chce pro sebe sehnat náhradní srdce, čínský policista Kit (Jacky Wu) se snaží dostat v utajení do syndikátu, jeho strýček Wahn (Simon Yam) se pro změnu snaží svého synovce z operace zachránit. Thajský policista Chain (Tony Jaa) potřebuje sehnat dárce kostní dřeně pro svoji dceru... Nakonec se všichni střetnou ve velkém strhujícím finále. (Tamten)

Segrestor

Den pro mou lásku meets Serbuan Maut 2. Film stojí za doporučení, jelikož se zde setkává několik současných špiček asijského akčního žánru, tj. Hongkong a Bangkok respektive zde konkrétně Hongkong vs. Bangkok. Z celé té mely kolem transplantace orgánů nedobrovolných dárců vznikne vskutku napínavá podívaná. Kupodivu to je napínavé nejen při akci, ale i v těch kecacích scénách, třeba tehdy, kdy holčička pátrá po svém dárci, který zrovna prošel kolem jejího pokoje... Za zmínku stojí i superzáporák, super tvrdý číman... teda Číňan, Max Zhang, elegán zabiják. Finální souboj s parádním hudebním doprovodem je nesporné TOP z celého jinak zdařilého filmu. ()

EvilPhoEniX

Asie na Vrcholu! S.P.L. 2 je překvapivě mnohem více zaměřen na story building a atmosféru než samotnou akci, což je překvapivé, nikoli špatné. Film má na akční film solidní příběh, slušné dějové zvraty, kvalitní herce, fungující emoce a poměrně fajn tempo, byť během první hodiny akce vidíme pouze 2, ta druhá půlka šlape na maximum, kde nechybí vynikající Prison Break a skoro půl hodinové Grand finále největších současných martial arts hvězd, tedy splněný fanouškovský sen. Tony Jaa je vynikající jako vždy, jede svou oblíbenou Ong Bak techniku ( loket, koleno, kop), Jacky se nám předvede ve vynikajícím dynamickém fightu s noži a obuškem vs Andy On, který patří mezi nejlepší svého druhu a největším překvápkem je Zhang Jin hlavní záporák, který předvádí to nejlepší, co jsem kdy v martial art filmu zatím viděl. Jeho příchod na scénu je skvostný,respekt vyvolávající až dechberoucí. Je tak dobrý, že na něj nestačí ani Jacky s Tonym společně. Souboje mají úchvatně elegantní choreografii a jsou přehledné, velmi rychlé, dynamické i správně drsné. Jako zdejší "král" nasazuji korunu za nejlepší akční film roku, kde ke konci ukápne i slza dojetím. Řval a nadával jsem jako blázen. 90% ()

ZkuKol

Jako asi mohli tvůrci ubrat na dojení emocí a lacinejch vábničkách, ale chápu, že když máte takovéhle esa v rukávu, tak scénář dvakrát nečtete. Film dávkuje akci pomalu a jistě potutelně naznačuje, že je to vlastně jen teaser na akční finále. Svět obchodů s orgány nabízí dost drsné pozadí, aby hlavním hrdinům prošlo vlastně všechno a skloubení osudovosti, vážné hudby a akční choreografie se o husí kůži postará. Prostě vystřihat malé děti a digitální vlky a nebude to mít chybu - Jo a spoustu dalších rolí pro Tonyho... 80% ()

janesX

Po prvom pozretí (no neviem či bude aj druhé) som mal rozpačitý dojem. Tak ako v predošlej Zóne smrti , aj tu je viacero hlavných postáv. Aj tu je atmosféra vážna až pochmúrna, no nedá sa "krájať", ako v jedničke. Skôr mi to kvalitou spracovania miestami pripomínalo akýsi "Hostel" na Martial Arts spôsob. Škoda, príbeh by na to aj mal (aj napriek prehnaným osudovým náhodám), lenže je nešikovne napísaný, vyrozprávaný, a ešte aj zostrihaný. Príbeh je inak jednoduchší ako sa zdá, no je poprepchávaný zbytočne metúcimi zbytočnosťami (napr.scény so strateným/nájdeným telefónom), zatiaľ čo súboje nie sú ani zďaleka tak úžasné ako v jedničke. Záver: už teraz viem, že keď si budem chcieť tento film pozrieť znova, siahnem radšej po tom prvom, z roku 2005. ()

tombac

Překvapilo mě, že si Hong Kong do souboje s Indonésií o nejlepší současnou bojovku přizval kromě Thajců nepřímo i Jižní Koreu (vliv The Man from Nowhere je tu dost cítit), takže film na několika místech i díky dobře zvolené hudbě chytá nádech osudovosti. Výsledný mix by mi přišel parádní, nerušit ho mor moderních martial arts filmů: digitální triky a dráty. Několikametrové lety do zdí se dají přežít, ale proč v "povinné" akční sekvenci, kdy nastoupí výrazný záporák a efektně to před sebou poseká jako kombajn, musím sledovat zpomaleně letící ufiknuté digitální prsty? A mimo akci navrch okatě digitálního vlka?! 7/10 ()

• Ko Hung (Jin Zhang) ve filmu ovládá legendární bojové umění Bak Mei. Mohli jsme ho už vidět ve filmu Kill Bill 2 (2004), kde ho postava Pai Mei (Chia Hui Liu), taktéž ovládala. Bojové umění Bak Mei, se od jiných čínských bojových uměních, odlišuje tím že se zaměřuje tlakové body na těle a ne na svalové, jak to bývá u jiných bojových umění. (Yoshitsune)