Svetoznámy pretekár a bývalé práškovacie lietadlo Dusty si užíva slávu, pohodu medzi priateľmi a pripravuje sa na ďalšie preteky. Jedného dňa však príde rana - v dôsledku vážneho poškodenia motora už možno nikdy nebude môcť letieť na plný výkon a nebude nikdy pretekať. Pokúša sa vyrovnať so situáciou a hľadá novú motiváciu. Preto sa rozhodne prijať ponuku práce hasiaceho lietadla. V národnom parku bude zodpovedný za hasenie lesných požiarov. Dusty spojí svoje sily s veteránom požiarnej a záchrannej služby - vrtuľníkom Blade Rangerom a jeho kolegami – partiou svojráznych terénnych vozidiel a lietadiel. Spoločne tak vytvoria neohrozený tím bojujúci s veľkými požiarmi, pri ktorých Dusty zistí, čo znamená byť skutočným hrdinom. (TV JOJ)

Ydrosten

Animace - super ( na TV bylo poznat že je kapku ostřejší než v prvním filmu ) Příběh - dobrej. Je to mnohem lepší než jednička. Sice začíná tam kde jednička končí, ale hned se to spraví a je to na příběhu hodně znát. Celá sekvence prvního požáru, je jedním slovem úplněnejvícnejbombastičtější část z celého filmu a to včetně hudby. Tuhle sekvenci jsem si pouštěl 3x. Celé scény z požáry, letadly a lesem, jsou krásné. Postavy jsou víc vypracované než v jedničce. Větrníkovy věštecké promluvy v indiánském duchu, mně totálně odrovnaly. No a to je asi tak ke dvojce všechno. Zbytek je už opět tak strašně moc pro děti, že nemůžu dát víc jak 3 hvězdy. ×××× Tady u toho filmu mně tak napadlo, jak by asi dopadl někdo před 20 lety, kdyby přišel do nějakého studia a řekl že má námnět na animák, který se odehrává ve městě aut, nebo letadel. Určitě by si všichni poklepaly na čelo a poslaly ho do nejbližšší léčebny. Jenže PIXAŘI dokázaly že klepat na čelo si může akorát hlupák, který se napřed ofrňuje, než aby to viděl. ( a stejně si všichni kepaly na čelo, když Pixaři oznámily že natočí animák z nehezké budoucnosti a v hlavní roli bude robot a že se tam toho moc nenamluví ) Letadla 2, nejsou špatný film. Možná že někoho jednou napadne vzít originalitu Aut ( jedničky ) a dát to dohromady z originalitou Letadel ( dvojkou ) a udělat z toho příběh aut a letadel dohromady. Tyhle 2 party by si mohly rozumnět. ()

Koda

Změna je život!... to je asi krátká recenze co? No, tak to tu zkusím nějak okořenit a hlavně to nesmím moc přehnat, jinak bych z toho dostal horečku a celý bych hořel... NO A CO! TO JE JEDNO! Vždyť tu máme naše nejrychlejší letadlo Práška, kterého známe jako rychlého šampiona. Ale jestli čekáte, že opět tu bude parádně závodit taaaaak... to vás zklamu, ale o tom ten film tentokrát není. Nooo vlastně za všechno může jeho převodovka, která ho zradila a prakticky změnila jeho povolání. Jak? No, to se podívejte na tento film. Nebudu tady tvrdit, jestli dvojka byla lepší, než jednička... i když dvojka má vyšší hodnocení, na druhou stranu si myslím, že i v tomto filmu se pořádně zapotíme a bude nás hnát čas ne do cíle, ale uhasit rychle oheň, než bude pozdě, a to se mi právě líbilo na tomto pokračování, že už to nebylo zas až tak předvídatelné, jak u prvního dílu. I zde náš Prášek dostane pekelně na frak a často doletí i k problémům. A TO DOSLOVA! Seznámíme se tu s novou partičkou záchranářů, kteří se celkem skamarádí s Práškem, ale určitě se tu najde pár záporáků. Co mě ale doslova odrovnalo do kolen a měl jsem z toho totální výbuch byla hláška dvou karavanů, kdy se bavili o gumách a použili slovo - "ojeli" jsme gumy. To nemyslíte vážně! :D To mě teda doslova zarazilo dech. Příběh jako takový mě moc bavil, bylo zde spoustu drsných momentů a nakonec v jednu chvilku jsem si opravdu myslel, že Prášek zemře, potom bych ale hodnotil ještě lépe, za jeden z nejdrsnějších filmů vůbec. Každopádně to, čeho si nesmírně vážím je, že před začátkem filmu poděkovali všem hasičům, kteří riskují, aby zachránili životy druhým. A to musím opravdu zatleskat a máte můj obdiv. Za mě jednoznačně 4 hvězdičky! ()

zdeny99

Druhý díl Letadel je ještě lepší než ten první. Je tu dost akčních scén, kdy hasí požáry. Ty se střídají s romantickými záběry na americkou krajinu. Animace je na vysoké úrovni, která snad u žádného jiného animáku ještě nebyla. Do toho všeho hrají ACDC. Letadla 2 jsou jeden velký animovaný zážitek. [1622. hodnocení, 81. komentář, 63%] ()

balcazar

Zaujímavosťou je, že príbehom by sa to uživilo nielen ako animák, ale aj ako normálny hraný film. V dvojke musíte myšlienku a príbeh vždy nejako posunúť, tu sa hlavný pretekár stáva hasičom a vďaka tomu sa dostáva do nových situácií a prekonáva nové výzvy a nástrahy. Dvojka vyšla rok po jednotke, takže to tvorcovia chrlili poriadne divokým tempom von. :D ()

Shaleman

Oproti prvnímu dílu určitě veliký skok dopředu. Lepší scénář, výprava, nápady, vtipy a konečně i jiný příběh. Jen proto, že je to ze světa aut, nemusí je to věčně kopírovat. Takže za tohle určitě palec nahoru. Bohužel, když opomenu tyhle plusy, zbude mi jen další tuctový pixar. Pixar je jako nový kávovar, dáte náplň a pořád vám bude mlet to svoje jak přes kopírák. Možná by měli zvolnit, přestat točit jeden film ročně a trochu se zamyslet, kam vlastně chtějí jít a jakou cestou. Takhle za chvíli nebudou průměrné jen jejich filmy, ale společnost sama. A to měla vysoký potenciál. V rámci žánru obyčejný průměr. ()

• Film je věnován statečným hasičům všude na světě, kteří riskují své životy, aby zachránili životy těch druhých. (Terva)
  • Brent Mustangburger je jedinou postavou z filmu, ktorá sa objavila aj inom pixarovskom projekte, konkrétne Autá (2010). (MikaelSVK)
  • Kresleným scenériím ve filmu posloužili jako vzor národní parky Yosemita a Yellowstone. (Terva)

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Disneyovský šéf Bob Iger se předevčírem dělil s akcionáři o momentální stav mnoha chystaných projektů. Jak známo, Disney mimo jiné vlastní Marvel, Pixar a Lucasfilm, došlo tedy na řadu značek, který… (viac)