Stav ohrozenia

TV spot 1
USA, 2014, 9 h 13 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvorcovia:

Rand Ravich

Hudba:

John Paesano

Dermot Mulroney, Rachael Taylor, Lance Gross, James Lafferty, Max Martini, Michael Beach, Stevie Lynn Jones, Halston Sage, Max Schneider, Joshua Erenberg (viac)

Ako ďaleko ste ochotní zájsť, aby ste ochránili ľudí, ktorých milujete? Najmä, ak patríte medzi najmocnejších ľudí sveta?
Ballardova stredná škola. Miesto, kam chodia deti najmocnejších ľudí vo Washingtone, či už ide o rôznych riaditeľov, senátorov, diplomatov a dokonca sem chodí aj prezidentov syn. Dnes majú deti radosť, pretože sa neučia. Idú totiž na exkurziu. Lenže keď ich autobus padne do pasce únoscov, je odrazu z ich výletu medzinárodná kríza. Teraz, keď sú najmocnejší ľudia Zeme na kolenách a vydaní na milosť a nemilosť pomstychtivého génia, na povrch vyplávala jediná otázka. Ako ďaleko ste ochotní zájsť, aby sa vaše dieťa vrátilo živé a zdravé? Navyše, ak patríte medzi najmocnejších ľudí na svete? (TV JOJ)

TV spot 1

MiGi87

Konečně se kanál rozhodl to po půl roce dovysílat a můžu to zhodnotit jako celek. Jde o hodně slušný thriller, má to propracovaný scénář, chválím kvalitní herce, ne už tolik trochu levné efekty a vyjma slabšího zakončení si to po celou řadu udrželo vysokou úroveň. S bídou to dovysílali, takže s druhou řadou asi počítat nelze, na svém původním hodnocení ale nic neměním > 4*. ()

KevSpa

Skrz naskrz průměrný thriller, který sem tam dokáže příjemně překvapit, ale jinak je to přehlídka klišé a většinou dost tupých dialogů. Ale zatím mě to i díky sympatickému hereckému obsazení celkem baví. První tři díly - 60% K mému překvapení se to po těch nemastných neslaných prvních dílech velmi slušně rozjelo a výsledkem se stala vcelku povedená napínavá podívaná, i přes to trochu překombinované finále. Jsem ale ráda, že zůstalo u jediné sezóny, ačkoli tvůrci by očividně rádi pokračovali dál, kdyby jim to stanice neutnula. 1. série - 70% ()

Laerry

Roztahání jednoho příběhu, který díky prominentním dětičkám nabízí spoustu možností, je více než dobrý nápad. Žádná epizodnost, jen gradující zápletka, která však začne postupně zabředávat do všech možných klišé a stupidity... Menší počet dílů není na škodu a ani nijak nevadí, že více se jich už ani nedočkáme... ()

Ben Nevis

Hodnocení celé sezóny/seriálu: Nakonec to bylo slušně napínavé a propracované. I když bylo ve scénáři poznat, že si nechávali otevřená vrátka na další sezónu, jsem všemi deseti pro zakončení v nejlepším. Hlavní záporák je dostatečně temný badass, takže není automaticky dáno, že děcka jsou nedotknutelná a klaďáci přežijí. Zápory vidím v občasné překombinovanosti, hlavně u postavy Gillian Anderson. I když postavy a jejich rodinné problémy dostaly dostatek prostoru, nikdo mi k srdci nepřilnul. Ale takhle si představuji seriálový thriller. ()

vitekpe

Dve hvezdy navic za skvostne vypadajici Gillian. Jinak ani nemam moc silu to komentovat...nejde o to, jak je to natoceny, ale je to naivita od a az do z, scenar pro debily. A kdyz uz, tak proc daji do hlavni role takovou nesympatickou osobu jako Rachael Taylor? Ach jo, kam se to ta Gilli zase dostala. ()

• První díl byl natočen v Los Angeles, zbytek byl nafilmován v Chicagu. (M.B)