Film pojednáva o jednej z najväčších hokejových legiend všetkých čias, Gordie Howovi. Zachytáva obdobie od jeho prvého ukončenia kariéry až po koniec prvej sezóny vo WHA.
Gordie Howe si užíva zaslúžený odpočinok a stále vysokú popularitu. Vnútorne ho to však ďalej tiahne k hokeji. Zlom nastane, keď jeho synovia podpíšu zmluvy s Houstonon z WHA, konkurenčnej ligy NHL. Gordie sa rozhodne, že Houston nezíska dvoch, ale troch Howov. Zvládne 45-ročný Howe návrat k hokeju? Ako to ovplyvní jeho rodinu? A nebudú to predstavitelia NHL a materského Detroitu považovať za zradu?
Gordieho Howa si zahral Michael Shanks, jeho ženu Colleen stvárnila Kathleen Robertson a v úlohe Howových synov sa predstavili málo známi herci Andrew Herr a Dylan Playfair. (ywo666)

SpaceOdyseus

Opravdu dobrych filmu o hokeji je jako safranu, tohle je jeden z nich. Nejde o klasicky zivotopis, vetsinu filmu se venuje priblizne jednomu roku zivota Gordieho, ale dozvime se o nem a jeho rodine opravdu hodne, stejne jako o tehdejsi situaci na hokejove scene. Zaver filmu je velmi silny diky pouziti skutecnych zaberu a pomyslneho predani zezla. Kdo nema rad hokej, at si strhne libovolny pocet hvezd. ()

Aljak

Filmov o hokeji je máličko, a preto si treba vážiť každý jeden. Gordie je síce legenda a určite veľký hráč nespochybniteľných kvalít, ale nikdy som k nemu neprechovával nijaký veľký obdiv (to bude asi tou nenávisťou k Red Wings). Námetovo film nebol zlý, veď rozkol v NHL a vznik konkurenčnej WHA určite rozbúrila hladinu vtedajšieho hokejového sveta. Ale to upriamenie na klan Howeovcov ma tak trochu ubíjalo. Áno, je to pekné, že synáčikovia si zahrali spolu v jednom teame s legendárnym oteckom, ale mňa osobne to akosi nebavilo. A to som hokejový fanúšik od útleho detstva. Proste si myslím, že hokejový svet má omnoho viac oveľa pútavejších príbehoch ako bol tento. ()

Earl_23

Pro mě jakožto obrovského fanouška NHL vynikající film, který nevynechal nic z první sezony ve WHA rodiny Howeových. Bohužel ale vynechal vše ostatní, další sezony, návrat do NHL onu sezonu v 52 letech. A to je obrovská škoda. Pro lidi nepolíbené hokejem nemá film vypovídající hodnotu. Pro mě obrovskou. Byť řadu věcí z úžasné kariéry GH vynechal. Bylo pěkné vidět Shankse i v jiné roli než ve StarGate. ()

Icefist

Velice hezky udělaná biografie jedné z vůbec největších hokejových legend. Natočeno s lehkostí a grácií, velmi sympatické je i obsazení. Ve snímku vyobrazená etapa neobyčejného života je sice krátká, ale natolik netradiční a poutavá, že to vůbec nevadí. S klidným srdcem lze jednoznačně doporučit. 80 % Oblíbená část- potkání se mladých Howeů s představitelem NHL na letišti ()

Pajky3

Další velmi povedený film z hokejové prostředí. Dlouho jsem si ho šetřil, protože jsem se bál toho, že prostě nedostojí mého očekávání. Gordie Howe je totiž obrovská hokejová legenda a jeho kariéra by vydala na několik filmů. A i když je škoda, že jeho NHL kariéra je vlastně ignorována, tak myslím, že se podařilo tvůrcům zvolit tu nejlepší možnou etapu. Sezónu, kdy se vrátil do WHA, aby si zahrál se svými syny. I na emoce došlo, hlavně záběry ze skutečnosti. Bavilo mě a doufám, že se brzy dočkáme dalšího hokejové příběhu. Ještě jich je na vyprávění spousta. Povedený přírůstek do kategorie, i když filmy Miracle a Maurice Richard řadím ještě o něco výš. ()

• V sezóne, ktorá je predstavená vo filme, nazbieral Gordie Howe 100 bodov. (ywo666)
  • V 52 rokoch sa vrátil do NHL a v 80 zápasoch nazbieral 41 bodov. Jedná sa o najstaršieho hokejistu hrajúceho NHL. Nejednalo sa ale o jeho koniec v hokeji. Vo veku 69 rokov odohral jedno striedanie za Detroit Vipers (IHL). Jedná sa o jediného hokejistu, ktorý hral profesionálny hokej v šiestich dekádach. (ywo666)
  • Gordie Howe odohral najviac zápasov zo všetkých hráčov v histórií NHL (1767). Tento fakt umocňujú skutočnosti, že v jeho ére sa hrávalo o 12 zápasov menej za sezónu ako teraz. Navyše sa do tohto čísla nezapočítava 419 zápasov z WHA. V historických tabuľkách NHL skončil na treťom mieste v produktivite (1850), na druhom v počte gólov (801) a na ôsmom v počte asistencií (1049). (ywo666)