Lucy (Scarlett Johansson) je typická "blbá" blondína, čo sa vždy zamiluje do toho najväčšieho darebáka v okolí. Ten posledný ju práve zaplietol do obchodu s drogami, ktorý riadi všetkého schopný pán Jang (Choi Min-sik). Než sa stačí poriadne rozpozerať, má v bruchu zašitý balíček obsahujúci extrémne silnú syntetickou drogu, ktorý má prepašovať do Európy, ak chce prežiť. Nešťastná náhoda alebo skôr brutalita strážcov, ktorí ju majú strážiť pred odletom, zapríčiní, že sa zásielka roztrhne a jej obsah sa začne vstrebávať do Lucynho tela. Že sa jedná o naozaj výnimočný "matroš", zistí vzápätí, keď bleskurýchlo zlikviduje všetkých strážcov a utečie na slobodu. Vo všetkých smeroch je zrazu oveľa silnejšia, oveľa viac vníma, rýchlejšie uvažuje, dokonca si osvojuje nadľudské schopnosti. Môže za to práve tá neznáma substancia, ktorá výrazne zvýšila percento využitia jej mozgovej kapacity. Toto číslo navyše stále rastie a Lucy si uvedomuje, že z daru by sa mohla stať smrteľná hrozba. Vyhľadá preto profesora Normana (Morgan Freeman), najväčšieho odborníka na ľudský mozog, aby jej skúsil pomôcť. V pätách má však Janga a jeho zabijakov, ktorí nechcú o svoju kuriérku za žiadnu cenu prísť. (TV Markíza)

akisha

Sorry, ale tohle už teda ne. Tohle už je totální a absolutní zhovadilost. Možná, že nápad by nebyl až tak špatnej, ale způsob prezentace je. Kdyby šlo třeba o variaci na Terminátora tak prosím, ale jako úvaha, že člověk by mohl provádět všechny tyhle srance, kdyby našel přístup ke svýmu mozku, no to prostě néééé! A právě tím, jak je to strašně MIMO mě to nebavilo snad ani minutu a pak to prostě najednou skončí stejně nijace, jako to celou dobu probíhalo. U Bessona se zatím dalo spolehnout aspoň na to, že u těch jeho dementních výpotků se člověk jednoduše pobaví, ale tady dosáhl takový úrovně kravinnosti, že i ta zábava vzala za svý. Chumůs prosím. ()

EvilPhoEniX

Tak Lucy je guilty pleasure roku jak vyšitéj. Luc Besson opět potvrzuje své režijní i scénaristické kvality. Tentokrát přichází nejspíš s nejambicióznějším akčním filmem, který kdy měl. Je to správně svižné, napínavé, drsné, neokoukané, vizuálně dech beroucí a na akční film i poměrně inteligentní, veškeré teorie mi přišly velmi zajímavé, Scarlett i Freeman jsou prvotřídní,tudiž za mě palec na horu. Zde konečně mohu vyslovit mou málo používanou byť velmi oblíbenou větu, je to JÍZDA JAKO PRASE! Při sledování jsem si zavzpomínal i na mou srdeční akční záležitost Polibek draka. 90% ()

viperblade

Zhlédnuto v kině. Když pominu fakt, že je tento film založen na již několikrát vyvráceném předpokladu o tom, že využíváme jen 10 % naší mozkové kapacity, tak mě tenhle film překvapil. Lucy není přelomovým filmem, který by vám měl rozšířit obzory, co se týče lidského vědění nebo mozku, ne, na tento film musíte jít jako na snímek od Luca Bessona, který má rád akci a který prostě natočil efektivní akční film, který zabalil do nějaké "myšlenky". A mně se například ten závěr, když dosáhla 100 %, líbil a přišlo mi to opravdu efektivní a hlavně pasující na tento film. A navíc, Scarlett Johanson je více než přesvědčivá v obou polohách (hereckých, vy úchyláci :-)) - jak v té "blbé blondýně" tak v "zastřelím vše, i to, co se nehýbe, jen tak pro jistotu". Takže za mě spokojených 70 %, protože jsem šel do kina na akční film se Scarlett Johansson v hlavní roli a to jsem taky dostal. ()

Malarkey

KONEČNĚ! Konečně mi Luc Besson udělal radost a zase dle jeho feministické filozofie připravil film s hlavní hrdinkou, která se svojí dokonalostí zařadí po boku těch ostatních, co za tu dobu Luc stihl zfilmovat. Jeden zásadní problém Lucy má. A to ten, že má nadpřirozené schopnosti, tudíž se těžce bude srovnávat Johankou s Arku, Brutální Nikitou nebo Matildou. I když i ona má kus z každé, přesto je jedinečná. V rámci filmu samotného nemůžu jinak, než být spokojený tak, jak to jenom s Bessonem v dnešní době může jít. Líbí se mi, jak tady plno lidí nedává ty jeho skoky z akčních scén na ty vysvětlovací, potažmo úplně mimo scény. Mně se to naopak moc líbilo. Besson byl vždycky dobře střelenej. ()

darkrobyk

Komorní lyrické drama o tom, jak lze proměnit samotu na JSEM VŠUDE. Film, co diváky spíše rozdělí, než spojí. Přiznám se, že v hledání odpovědí byl pro mne magičtější Prometheus, avšak radost nad filmovým prožitkem mám. Obrazy, záblesky, symboly, paralely, poznání, plynutí a ČAS. Mne tedy Besson nezklamal a kupodivu by mi delší stopáž vůbec nevadila. Konec logický. ()

• Náklady na výrobu byly zhruba 40 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Premisa filmu vychází z populárního mýtu, že využíváme pouze 10% mozku. Ve skutečnosti využívá člověk mozek celý, ovšem ne najednou. (L_O_U_S)

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

06.01.2015

Když se v rozmezí čtvrt roku objevíte ve dvou akčních filmech, které vydělají 714 a 458 milionů dolarů, nabídky na další výbušné role se k vám jen pohrnou. A přesně to je případ Scarlett Johansson,… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz