Mafiánovci

• Česko Mafiánovi (viac)
USA / Francúzsko, 2013, 111 min

Kedysi mal všetko pod palcom, ale časy sa menia. Bývalý americký mafiánsky boss Giovanni Manzoni alias Fred Blake (Robert De Niro), jeho rázna manželka Maggie (Michelle Pfeifferová) a ich dve deti Belle (Dianna Agronová) a Warren (John D´Leo) príkladne spolupracovali so zákonom, a tak dnes žijú vo Francúzsku so zmenenými identitami v programe na ochranu svedkov. Lenže staré psy novým kúskom nenaučíš. Aj keď ich zúfalý agent FBI Robert Stansfield (Tommy Lee Jones) už viackrát presťahoval, Američania sa nedokážu zbaviť svojich mafiánskych zvyklostí a praktík ani v malom ospalom mestečku v Normandii, čo im ohrozuje bezoečný život v utajení. Maggie pre malichernosť podpáli miestny obchod, Belle rozmláti tenisovú raketu o hlavu dotieravého spolužiaka, jej brat Warren splieta v škole vysokoziskové intrigy a otecko Fred vyhodí do vzduchu miestnu továreň na hnojivá, lebo nebola dostatočne ekologická a špinila pitnú vodu z kohútikov. Keď kmotor Don Luchese (Stan Carp) náhodou odhalí, kde sa Manzoniovci ukrývajú, do ich mestečka dorazia mafiánski zabijaci s jasným cieľom - potrestať zradu smrťou. Zdá sa, že rozhádaná rodina proti nim nemá žiadnu šancu, ale každý z jej členov zrazu preukáže svoje nevšedné skryté schopnosti. Táto rodinka má mafiánstvo jednoducho v krvi! (TV JOJ)

Pepinec

Mám rád všechno, co se snaží odlišit. Mimochodem, tohle jsem se musel naučit, abych dokázal žít sám se sebou. Ale i s rodinkou Mafiánových se mi ty necelé dvě hodinky žilo náramně! Jako celek možná nepůsobí dojmem našlapaného hrudníku Pauly Patton, ale když jsem posbíral všechny maličkosti, dalo mi to na pořádnou náruč zábavy. Robin už sice pomaličku šlape vodu, jenže má kolem sebe spoustu spoluhráčů, kteří to vynahradí. Třeba taková Dianka kdyby mě pozvala na tenis, zavolal bych asi nejdřív Djokovičovi, jestli by mě nenaučil obranu... ()

Falko

Vdaka traileru a spojenim mien takych hercov, akymi su De Niro, Pfeiffer alebo Tommy Lee Jones, vratane rezisera Luca Bessona a producenta Scorseseho som ocakaval skvelu mafiansku komediu, pri ktorej by som sa bavil rovnako, ako pri komedii od Harolda Ramisa PREBER SI TO (1999). Lenze zial nestalo sa. Film sa snazi byt humornym, ako sa len da, ale je tam len par humornych scen, ktore poznam aj z traileru a pri ktorich som sa obcias pousmial. Mozno ak by to zobral do ruk samotny Harold Ramis, nasmial by som sa viac, kedze aj pri jeho predchadzajucich komedii ako NA HROMNICI O DEN VICE (1993) som sa dobre pobavil. Scorsese ako producent nebol zbytocny, kedze bola vo filme humorna narazka na iny jeho mafiansky film tiez s De Nirom MAFIANI (1990). Luc Besson ako reziser mal zostat radsej pri vaznych filmoch, podobne ako pri kultovom LEONOVI (1994) a mozno by si opät ziskal moju poklonu. Je to skoda, lebo tento film mal naviac. Ale Michelle Pfeiffer bola skvela, ako vzdy. Len pre zaujimavost, Michelle sa s De Nirom stretla aj v dvoch inych filmoch, napr: STASTNY NOVY ROK (2011) a HVEZDNY PRACH (2007). ____________ Robert De Niro - (Fred Blake / Giovanni Manzoni) +++ Michelle Pfeiffer - (Maggie Blake) +++ Dianna Agron - (Belle Blake) +++ John D'Leo - (Warren Blake) +++ Tommy Lee Jones - (Robert Stansfield) +++ Jon Freda - (Rocco) +++ Jimmy Palumbo - (Di Cicco) +++ Domenick Lombardozzi - (Caputo) +++ Hudba: Evgueni Galperine a Sacha Galperine +++ Produkcia: Luc Besson, Martin Scorsese +++ (Videl v kine 04.12.2013) +++ ()

Roman.Ticka

Je to o odřené psí uši, protože jak to hezky crazy začalo, viz stěhování, sousedé (nej scéna o nalodění a vylodění v Normandii se starým bardem, co u toho zřejmě byl osobně) a jiné ptákoviny, tak se to později mlelo mezi absurditou a ničím, až to skončilo jak skončilo. Mafiánoviny jsou sice můj oblíbený žánr, ale tady prostě té správné porce, co mi vyhovuje, bylo buď málo nebo příliš. Je fakt, že Niro čím je starší tím víc mafiánovití, takže jeho part sem patří jak klan do Sicílie, ale kdyby se celá linie filmu, kde pochopitelně není na přemýšlení místo, táhla ve stejně rozjetém crazy duchu ála Ritchie nebo Tarantini, chrochtala bych jistě blahem. Takto jsem si jen zavzpomínala na staré velké pecky a osobní slabosti, s čímž se jaksi automaticky počítá při konečném zúčtování (hodnocení). ()

D.Moore

Na poměry posledních filmů Luca Bessona i Roberta De Niro jsou Mafiánovi rozhodně nadprůměrná zábava se stylovým černým humorem a svižným tempem. Ovšem opravdu dobrou komedii z nich dělá fakt, že příběh zdaleka nestojí jen na De Nirovi a zajímavé jsou také ostatní postavy - členové jeho rodiny i agenti FBI. ()

Morholt

Nijak zvlášť vtipné a už vůbec ne oduševnělé či originální. Stárnoucí mafián a jeho rodina si nemohou zvyknout na normální život. Tečka. Tady se Besson moc nenamáhal. Navíc se mi snažil vsugerovat, že angličtinu ovládá ve Francii každý včetně instalatéra a vesnické pokladní. Neovládá Lucu. Stejně jako se u vás vzdálenosti nepočítají na míle. Nicméně i když mám spoustu výhrad, nakonec se mi film o mafiánské rodince docela zamlouval. Předně jsem u toho nemusel vůbec myslet a navíc Besson je výborný vypravěč, takže i ze zdánlivě hloupého scénáře vytřískal maximum a nenudil. Pak oceňuji, že potomci Michelle Pfeiffer a Roberta De Niro nebyli protivnými fakany a naopak se mi jejich postavy líbily. Zejména synek byl poděs. No a nakonec je tu výborné obsazení, přičemž třetím do svaté trojice je Tommy Lee Jones. Smíchy jsem se sice nepotrhal, ale bavilo mě to docela solidně. 60% ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (viac)