Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

SOLOM.

Velmi kvalitní seriál – jedna z nejlepších tuzemských kriminálek. Nejen co se samotných případů a vysoké úrovně zpracování týče, ale i skvělé herecké výkony a charakteristiky jednotlivých postav. Nejvíc jsem si oblíbil Bolka Polívku a jeho Plíška – nejméně potom Korejse – který byl pěkná svině – velmi dobře napsaná postava. Ostatní si ale taky nevedli vůbec špatně. Je velká škoda, že se tvůrci rozhodli nepokračovat, bude mi to skutečně chybět. No nic, budu se muset porozhlédnout zase po něčem jiném. Nadprůměrná záležitost!!! ()

sud

Nejlepší český krimiseriál od dob Hříšných lidí a (nejspíš) nejlepší porevoluční seriál vůbec. Autenticita, znalost prostředí a zkušenost tvůrců je znát z každého dílu, každé minuty na obrazovce. Zároveň je zde místo pro příběh a místy dusný děj odlehčující humor. Nejsou zde detektivové supermani, ani akční hrdinové, ale obyčejní chlápci od vedle, kteří jsou navzdory svým chybám a nedostatkům velice sympatičtí. Herecké obsazení se bez pochyb dá nazvat hereckým koncertem a to včetně rozsahem menších rolí. Bolek Polívka opět dokázal, že není pouze klaunem, léty opomíjený Miroslav Hanuš se po padesátce dopracoval ke své životní roli a Ondřej Vetchý je v roli majora Kozáka natolik charismatický, že by se mohl stát vzorem všech kluků, prahnoucích po práci u policie. 100%. ()

Gwaihir

No vida. Kdo by to byl řekl, že ještě dojde ke skutečně plnohodnotnému vkříšení klasického českého kriminálního seriálu a že to bude tak dobře fungovat. Případy jsou zajímavé a různorodé, za což jistě vděčíme jejich skutečným předobrazům, herci jsou přirození, což napomáhá celkové realističnosti, a prakticky ze všeho sálá příjemný tradiční styl, připomínající občas starší, ještě československou, televizní tvorbu. 80 % ()

Fr

,,ZPRACOVÁNO PODLE PŘÍPADU … PACHATEL BYL PRAŽSKÝMI POLICISTY DOPADEN ZA … DNŮ. MĚSTSKÝ SOUD JEJ ODSOUDIL K VÝKONU TRESTU….“ /// Žádný čtení myšlenek ani forenzní nehrajou hlavní roli. Klasická pátračka, Vacátko v mobilu a herci s osobním kouzlem přesvědčit, že sledujete dobrej tým a skutečný případy. A přitom taková klasika – na úvod zločin a pak… až k happy endu. Předpokládám, že se v seriálu nepoznali jen uchyláci a vrazi, ale taky policajti. Voceňuju, že tady nepitvaj soukromý životy, ale lehce a jednoduše se vystihnou charaktery postav. Tohle mě baví a navíc si nepamatuju, kdy naposledy jsem si u českýho seriálu přál pokračování. (Vlastně jo.) 2.SÉRIE: V agitace o náročnosti práce s největším debilem na šéfovský pozici se naštěstí najde dostatek prostoru pro případy a pátrání. Seriál dokazuje, že mít vo čem vyprávět (zločiny podle skutečnosti) je 80ti% záruka úspěchu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Fandím policajtům co fanděj Spartě. 2.) Nevím, proč se uděluje Cena Michala Velíška. 3.) Zjistím, že v Praze můžu stále potkat hříšný lidi. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

agentmiky

1.série_Po zhlédnutí celé série můžu konstatovat,že takto má vypadat výborná detektivka.Kriminálka Anděl je udělaná ve stylu amerických kriminálních seriálů,a proto se mi nelíbí.Postavy kriminalistů jsem si hodně za celých čtrnáct dílů oblíbil a nejvíce asi Korejse a jeho jablko.Ten co řekl,bylo vždy nějak vtipné.Případy byly až na jeden,což byl shodou okolností poslední díl,udělány tak,jak se staly,což mě zaujalo.Výborně natočené a celkově mistrně zvládnuté.Prostě série je výborná až na pár maličkostí,což byly třeba chyby policistů,když nakládali podezřelého.Doufám,že si tvůrci filmu všimnou,že série měla na český seriál skvělý úspěch a rozhodnou se pro druhou řadu.Když jo,tak tam snad budou i stejní herci.No uvidíme.Hodnocení:90%_2.série_Tak dlouho jsem čekal na druhou sérii,až jsem se konečně po dvou letech dočkal.Seriálu se opět ujal víceméně stejný tým,což je dobře.Herecké obsazení zůstalo stejné až na Igora Chmelu,který coby kriminalista vnesl do seriálu perfekcionismus.Nejlépe zahrál v druhé řadě nejspíš Miroslav Hanuš coby major Korejs,který hýřil skvělými hláškami.Jednotlivé případy byly zase dobře vybrány.Poslední tři díly byly asi nejlepší,neboť se v nich druhotně řešil jeden případ.Asi nemůžu čekat,že bude třetí série,ale doufám v ní.Takový komerčně úspěšný seriál Češi ještě dlouho nevymyslí.Za mě opět 90% ()

• Spoluautor scénáře k seriálu Josef Mareš v pořadu Českého rozhlasu "Host Radiožurnálu" uvedl, že po odvysílání jedné z epizod kontaktoval Českou televizi sám skutečný pachatel, který se hlásil k autorským právům ohledně vyzrazení jeho know how k provedení vraždy, a s tím související náležité odměně. Sám Mareš tuto záležitost okomentoval slovy, že to je jen důkazem, že tento díl byl udělán věrně. (peetriss)
  • Každý kraj v ČR má své obdobné 1. oddělení zabývající se nejzávažnější obecnou kriminalitou (např. vraždy). (H4dos)
  • Scenáristé recyklovali některá příjmení postav. Zavražděná žena v epizodě Rozčtvrcená (2014) se jmenuje Alžběta Vránová. Ve 2. sérii (2016) nastoupí k mordpartě nový vyšetřovatel Dušan Vrána (Igor Chmela). V epizodě Hodinka k dobru (2014) je obětí vraždy Lenka Šindelářová, v díle Súdánský student (2016) se pachatel vraždy jmenuje Jakub Šindelář (Štěpán Kozub). Josef Mareš v knize „Moje případy z 1. oddělení“ uvedl, že někteří jeho známí si vysloveně přáli, aby se jejich příjmení v seriálu objevilo. Když ale postava dostala na přání druhého scenáristy Jana Malindy příjmení Javůrek, které měl shodou okolností Marešův kolega z kriminálky, dotyčný se urazil. (melica)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD