The Battery

• Austrália The Battery (viac)

Dva bývalí hráči baseballu, Ben (Jeremy Gardner) a Mickey (Adam Cronheim), podnikají cestu napříč pustou Novou Anglií. Drží se vedlejších cest a lesů, aby se vyhnuli rušným městům a obcím, kde rozhodně není bezpečno. Aby přežili, musí také překonat vzájemné osobnostní rozdíly. Ben vyznává divoký, nezákonný a kočovný životní styl, zatímco Mickey není schopen přijímat drsnou realitu v novém světě a touží po věcech, které kdysi považovali za samozřejmost - postel, dívka, a bezpečné místo k žití. Když se Mickeymu podaří zachytit rádiový přenos ze zdánlivě prosperující chráněné komunity, nic ho nezastaví, aby ji našel. Přestože jim bylo jasně řečeno, že nejsou vítáni. (FFilipCZ)

Sokkk_y

#scalanaslepo. Po belgickém psyhologickém masakru Broken Circle Breakdown nám kino Scala naservírovala tenhle jakože hororový film. No... V prvé řadě respekt Gardnerovi, že dokázal natočit snímek, kde jedna minuta stojí pouhých cca 120 dolarů, to se jen tak nevidí. Kladně hodnotím i výběr hudby a samotný fakt, že ve snímku o zombie se zombie prakticky téměř vůbec nevyskytují. To je ale asi tak vše, co bych viděl na The Battery pozitivní. Zbytek byla absolutní slátanina všech možných absurdních situací, které vyvrcholily v závěrečnou nekonečnou wtf scénu "fousáč v autě" (díky bohu, že jsem měl s sebou litr a půl vína, abych se neunudil k smrti). Takže ne, díky, ačkoliv Gardner pojal svůj postapokalyptický svět originálněji, než komerční Hollywood, nehodlám se na tuhle cypovinu koukat znovu. ()

Tosi

Velmi osvěžující indie-zombie-road-movie (určitě ne horror), za jistě velmi nezávislých 6000 dolarů. Výsledkem je jemně melancholický film, s hodně tichými místy, které podkreslovala pouze skvělě vybraná hudba, navíc s výbornou hlavní dvojicí. Kvůli nedostatku akce, či pomalému tempu (jak filmu, tak i zombies), se vše tváří jako velká nuda (což někdy opravdu byla), ale pokud se nudit nechcete, hodíte si nohy stůl a užijete si pěkné lesnaté prostředí, velké travnaté pláně, jedno skvělé taneční vystoupení, nebo neuvěřitelně dlouhou (snad až 17-ti minutovou) poslední scénu v autě, u které jsem tak dlouho kroutil hlavou, až jsem se smál na celé kolo. Na tři hvězdičky málo, na čtyři moc, ale za tu srandu to stálo :-) ()

lennyd

Ben a Mickey jsou jedněmi z mála přeživších, zbytek lidstva se proměnil v krvežíznivé zombíky. A tak Ben s Mickeym cestují z místa na místa, sem tam přespí v opuštěném domě nebo autě, hledajíce známky dalších přeživších. Jednoho dne se Mickeymu podaří zachytit vysílání, ze kterého zjistí, že nedaleko žije komunita žijících lidí. Když se vmísí do přenosu, je jim nevybíravými slovy naznačeno, ať se drží dál. Ale Mickey je přesvědčen, že jedině připojením ke zbytku lidí mohou přežít. Ben ale jeho názor nesdílí ... Z počátku film působil hodně naturalisticky a zajímavě - oba hrdinové jsou obyčejní kluci, které katastrofa zastihla zcela nepřipravené, a tak prostě jen cestují sem tam (a zombíkům se radši vyhýbají, než s nimi bojují) - jaká to změna proti ostatním podobným filmům, kde se den po katastrofě z obyčejných lidí stávají nabušení vojáci (např. tady). Jenže postupem času mi nepřítomnost akce začala kapku vadit, a věčné filozofování obou (sportovců) mně začalo nudit. Nicméně vše se v dobré obrátilo (pro diváka - pro protagonisty moc ne-e) a konec je přece jen docela zajímavý a neokoukaný. Plus dávám také za hudební doprovod... ()

Fr

,,BYLA JSI UŽ ZAVŘENÁ NA JEDNOM MÍSTĚ TAKOVOU DOBU? POSLOUCHALA TEN SAMÝ ZVUK CELÝ DEN? KAŽDÝ DEN… NĚCO TO NA TOBĚ ZANECHÁ.“...... /// O nás bez nás řekli si zombíci, když viděli tohle dílo a (zřejmě) vzali do zaječích. Něco podobnýho si řekli i všichni ostatní oslovení herci. Ti zbylí dva choděj opuštěnejma místama, který prostě jsou opuštěný už z podstaty. Lesy, místo pod mostem (když teda vyženeš bezďáka, kterýho můžeš pak nechat zahrát třeba …zombíka?), chalupa v lese … a hraje jim k tomu hudba, která má navodit atmošku osamění a takovejch nějakejch smutnejch pocitů. Asi 100x jsem (málem?) usnul (ale pokaždé jsem hrdě povstal a narovnal se! nebo… to sem nepatří?). Né kvůli tý hrstce namaskovanejch rodinnejch příslušníků. Už vůbec né kvůli tomu dramatu, když Mickey chce přespat v domě, Ben to dovolí, ale vezme mu discmana. A jestli si myslíte, že snad kvůli tomu tanečku, co tam předvede ten silnější (postavou pičo), jak z indickýho filmu, tak jste stejně jeblý jako Jeremy Gardner – scénárista, rejža, herec, možná složil i hudbu, napsal slova, hrál les, auto a 5 (slovy pět) zombíků. Já to dokoukal kvůli vám! Abych vám mohl říct, že tenhle film je o tom, že v zemi plný zombíků můžete snadno (dřív nebo později) propadnout depresi. A mohl vám i sobě doporučit se nechat radši sežrat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu zjistit, jestli je Jeremy Gardner opravdu filmovej vizionář. 2.) Nesnáším filmy, který maj rozpočet vyšší jak 100 doláčů. (Proto si všechno, co chceme vidět, točíme doma se ženou sami!). 3.) Thx za titule ,,vychos“. /// PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Mefistofelle

Bývala bych dala 4 hvězdičky, ale to by mě nemusel až úděsně srát jeden z těch týpků. Ano, ten se sluchátkama. Já bejt jeho parťák, tak ho někde nechám a jdu si po svých, protože nejen, že bych se o něj musela starat jak o malýho fakana, ale on je ještě k tomu protivnej jak osina v zadku. K filmu samotýmu můžu říct toliko, že zajímavý rozhodně je, natočený je poctivě, se smyslem pro humor, zároveň dramatický tak akorát a je vidět, že Jeremy Gardner se snaží ze sebe vydat to nejlepší. Navíc mám k podobným nízkorozpočtovým filmečkům velký vztah. Myslím, že Gardner je hodně slibný režisér a snad se dočkáme dalších jeho počinů. ()

• Film vyhrál diváckou cenu na třech žánrových festivalech. (Rob Roy)
  • Ve scéně v autě byla v láhvi s nasbíranou tekutinou pravá moč. (Zorlac)
  • Rozpočet filmu se byl pouhých 6 000 amerických dolarů. Jeremy Gardner je vybral od kamarádů a známých. (MikeCool)