Helene Laborie (Nadia Fares) je francouzská důstojnice zvláštního policejního komanda. Byl ji přidělen úkol předvést Abedinam Nexhepa, největšího bose podsvětí, k soudnímu přelíčení. Nexhepovi lidé se při bránění svého vůdce před ničím nezastaví. Během transportu zaútočí na speciální estkortu uprostřed opuštěné průmyslové oblasti. Tam ale zkříží plány mladému gangu, který právě ono místo vykrádá... (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Celkem slušná leč průměrná francouzská akční řežba. Samy Naceri v té době byl jasným lákadlem pro diváky, leč tu ho zastínili jiní a jeho nablýskané a vytuněné Taxi je pro něj životním úspěchem. Některé pasáže jsem si docela užíval, místy to mělo i slušnou atmosféru, ale takový stařík Nielsen by si s těmi albánskými sráči poradil s větší grácií. Velká škoda, že neproběhlo nějaké excelentní finále s tím bossem, který rozhodně zaujal mou pozornost stejně jako herečka Nadia Fares. Určitě ale zajímavé – lehce drsné zpestření mrazivého pátečního večera… ()

src

Klasicky strizeny akcni film odkazujici na kdeco od Prepadeni 13. okrsku pres Sedm statecnych po Mlceni jehnatek s nekolika nezapomenutelnymi scenami (vcetne filmoveho dokumentu na uvod) a vybornou hudbou. Nadprumerny akcni film, ktery dokazuje, ze Francie je v tomto zanru na nasem malem kontinente na spici. ()

Big Bear

Francouzská stylovka u níž mne zaujal především útok na eskortu s obrněným vozem s bosem uvnitř. Zajímavá byla i zápletka se zlodějíčky, kteří najednou místo kradení elektroniky řeší problém jak přežít, protože zbytek eskorty s bosem zajede právě do skladiště, kde kradou..... Film rozhodně zabaví, ale po měsíci si na něj už nejspíš ani nevzpomenete. * * * ()

Brouk

Akční podívaná na slušné úrovni s příjemnou pointou (lupiči a policejní doprovod proti mafii) , neokoukané tváře.... hmm.. jo, to můžu... za předpokladu, že to vnímám jako akční podívanou a nebudu se rozpakovat nad scénářem a čekat některá vysvětlení.... Ne, kdepak, nešťourám, neštoural jsem, chtěl jsem "akčnit" a taky že jo... "fakt jsem akčnil" a držel hrdinům poctivě palce.... :-) ()

Deimos

DivX/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +jiná ale poctivá filmařina, technické zpracování, akce, hudba, atmosféra, postavy, děj -snad jen některé nejasnosti ohledně smrtí postav nazávěr/// Velice povedený film, na který jsem hodně dlouho čekal a z něhož se nakonec vyklubala francouzská vereze filmu Přepadeni 13. okrsku. Film mě především ničím nezklamal a hlavně je to ta lepší verze výše zmíněného filmu. Postavy jsou dobře čitelné a vesměs všechny odlišné. Tím i zajímavé. Film má jinak výbornou atmosféru, které pochopitelně napomáhá hudba. Akce je dostatek a je hodně vypiplaná. Skoro bych až neřek, že frantíci tak umí. Snad jen ten Samy Naceri má divnej part, ale hlavní je, že v tom filmu hraje. Z mé strany tedy spokojenost./// Celkem 83%/// ()

• Film je inspirován snímkem Přepadní 13. oksku (1976). Na film odkazují především scény, kdy po sobě útočníci "uklidí", aby to zvenčí vypadalo, že se nic neděje, nebo scéna, ve které se jedna z postav snaží uniknout kanálem. (Lorge)