Kto nájde priateľa, nájde poklad

• Česko Kdo najde přítele, najde poklad (viac)

Osud zaveje dvojicu dobrodruhov Alana (Terence Hill) a Charlieho O´Briena (Bud Spencer) do Tichomoria, na údajne ľudoprázdny ostrov, kde má byť ukrytý obrovský poklad. Na ich veľké prekvapenie však ostrov vôbec nie je opustený, o čom ich dostatočne presvedčí streľba, pri ktorej ide obom o život. Okrem domorodcov (a krásnych domorodiek) objavia na ostrove aj zabudnutého japonského vojaka Kamasuku (John Fujioka), ktorý netuší, že 2. svetová vojna sa už dávno skončila. Spoločnými silami sa vyberú hľadať záhadný poklad. Čelia útoku pirátov, ktorí po poklade tiež túžia. Kto sa k nemu dostane skôr? Budú Alanovi a Charliemu stačiť iba ich päste, aby premohli na všetko odhodlanú zločineckú bandu? (TV JOJ)

Pierre

Přemýšlím jestli není lepší se tentokrát vyhnout hodnocení s tímhle kouskem si fakt nevím rady.:-))) Někdy mně vyloženě nebavil a štval a někdy byl skvělý. Jak už zde bylo řečeno škoda že film nezůstal v duchu scének na lodi.:-) Žádný domorodci tam nebyli potřeba a Terence Hill podle mně taky ne v tomhle filmu měl být Bud Spencer sám. Protože scény kde je na své lodi se svým papouškem a fazolkama jsou opravdu skvělé (Marmeláda zdraví dává! Jo a já tě o něj připravím!) Jenomže co opustili loď a objevili domorodci to šlo dolu. Ale ne nebylo to špatné třeba po čase hodnocení o jednu hvězdu zvýším. ()

waits

Nejlepší části filmu jsou roztomile blbé, postupem času ale.ziskaji na vrch scény bud vyloženě odflaknute, které prostě sázejí na to, že dvojici Spencer - Hill stačí, aby byla v záběru anebo bez přívlastku trapné (homosexuální piráti, útok tanku atd). Děj vypadá, že se vymýšlel za pochodu a konkrétně Hill vypadá, že ho natáčení totálně nebavilo. Tohle se moc nepovedlo. ()

Shit

No pro mě spíš nuda, píběh je neskutečně trapnej a bud Spencer s Terencem Hillem toho moc neukážou, sice jakmile se dostanou na ostrov, tak to začíná být zábavný a piráti jsou fakt kouzelný a bitky slušný, ale někdy mi to už připadalo spíš jako nějaká ne moc dobrá crazy komedie. Je to škoda, nedělat ze všech ve filmu úplný idioty, tak to mohla být dobrá komedie.. ()

Skratchy

Jeden ze slabších filmů s B.Spencerem a T.Hillem.Na ostrově kde hledají poklad bojují nejdřív proti japonskýmu vojákovi který si myslí že je pořád 2.sv. válka,pak proti nějakejm pirátskejm gayům v latexu a nakonec proti nějaké mafii.A do toho je doprovází extremně trapný a protivný indián.Opravdu nic moc film. ()

smrtubohem

Konečně jsem se na to znova podíval, a smutně zjišťuji, že už mi to nepřijde tak vtipný jako před patnácti lety. Jde víceméně o klasickou komedii Buda a Terence. Nicméně, vidíme zde několik neotřelých gagů(samozřejěm i řadu hodně otřelých), nové nápady, Buda v americké helmě anebo Japonce, který se zastavil v čase před více něž třiceti lety :D ()

• Postava Kamasuky (John Fujioka) byla založena skutečném předobrazu. Jeden japonský voják se skutečně skrýval v džungli ještě v sedmdesátých letech v domnění, že válka stále trvá. (GreatestFan)
  • „Co to vlastně posloucháš za kapelu?“, zeptá se Kador piráta se sluchátky. Je to D.D. Sound (La Bionda) a skladba „Café“ z roku 1979. (ČSFD)